Komentarze (97)
Twój e-PIT zaliczył falstart, ale teraz ruszył z kopyta. To jest naprawdę dobra zmiana
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wagadudu

  0

  To prawda. Jest to udane rozwiązanie. Ale w przypadku gdy trzeba się uwierzytelnić inaczej niż ePUAPem, trzeba podać przychód tylko z głównego źródła, a nie z wszystkich, bo inaczej pokazuje, że błąd, mimo, że w systemie są wszystkie deklaracje, z których sumuje się przychód.

 • przemekk

  0

  Wszystko pięknie, szybko i ładnie, ale trzeba uważać. Wpisując najpierw ulgę (np IKZE), a potem dopiero zmieniając sposób rozliczania z indywidualnego na wspólny z małżonkiem, wpisana kwota odliczenia od podatku nie zachowuje się w rozliczeniu podatnika - przydałby się jakiś komunikat o zmianie na ulgach. Jak zawsze dobrze się upewnić i sprawdzić wygenerowany pdf PIT'u po wysłaniu rozliczenia. Można złożyć korektę - miejmy nadzieję, że zostanie uwzględniona. Generalnie pozytywna sprawa dla mniej skomplikowanych przypadków.

 • xorock

  0

  Po tym jak dodałem dziecko nie można wykonać podglądu pita, nie działa odliczenie 1% podatku. Nie da się też zapisać zeznania. Finalnie rozliczyłem się po staremu przez e-deklaracje a to coś to fuszerka programistyczna.

 • fajnybrat

  0

  Niewolnik zarabiający najmniejszą krajową oddaje połowę wypracowanej pensji - z czego tu się cieszyć?

 • zero-cin

  0

  Moje doświadczenie - PIT fajnie przygotowany, 3 zł nadpłaty do zwrotu. PIT rzecz jasna przygotowany do rozliczenia indywidualnego, wiedziałem o tym. No to oczywiście zmiana na wspólne rozliczenie z żoną i zwrot w wysokości 1730 zł. W żaden sposób zrobić się tego nie udaje. Próbuję znaleźć w systemie żonę indywidualnie - nie ma jej, taki podatnik nie istnieje.

  Odrzuciłem i rozliczyłem się przez e-Deklaracje, ale straciłem prawie godzinę na "walkę" z tą "naprawdę dobrą zmianą". Po co to komu i do czego potrzebne? Chyba tylko urzędnikom, którzy założyli, że tak mniej więcej połowie podatników nie będzie się chciało tego poprawiać i dochodzić co im się należy, dzięki czemu budżet zyska na 500+.

 • eva01

  Oceniono 8 razy 0

  E-pit pochwalam, ale wyznawcy PIS nie urośnijcie zbyt mocno. Zepsutych przez rząd jest znacznie więcej spraw, a więc musieli się trochę zrehabilitować. W sobotę wysłałam PIT. 1 % podatku miałam ten sam co w zeszłym roku. wspólne rozliczanie z mężem bardzo proste, ulgi wybieram i same się wstawiają. W pdf zapisuję plik na dysku. Na zwrot czeka się tą metodą 45 dni, a gdy sam wyślesz lub zaniesiesz do US trzy miesiące. To wielkie ułatwienie dla podatnika, ale również dla US. Bedzie mniej korekt.

 • zawsze_edek

  Oceniono 10 razy 0

  dlaczego zawsze, ale to ZAWSZE w tym pieprzonym kraju jest, że jak sie uruchamia jakiś rządowy portal to na początku ZAWSZE system musi paść, bo "serwery nie wytrzymuja", co to za ściema jest?????

 • jakuz3

  Oceniono 1 raz -1

  Tylko czemu aby mieć profil zaufany 2 trzeba zawiesić wcześniej posiadany 1 i korzystać z telefonu?

 • komentator.81

  Oceniono 9 razy -1

  DA SIĘ???

  DA!!

  Brawo!!
  Oby tak dalej.

 • kocislaw

  Oceniono 11 razy -3

  Nie ma co korzystać z tego niby udogodnienia.najlepiej samemu rozliczyć i złożyć osobiście w placówce Skarbowej.Strzeżonego Pan Bóg strzeże.

 • rajqu

  Oceniono 6 razy -4

  Brawo PiS

 • zasuszony

  Oceniono 9 razy -5

  Pomijam fakt, że jest to tylko dla umów o pracę. Ale i tak trzeba mieć w ręku swój PIT, żeby wprowadzić dochód z 2018 roku. Do tego tyczy się to tylko osób nie korzystających z ulg. Jak ja miałbym skorzystać, jak mam ponad 10 000 zł zwrotu?

 • mar.rod81

  Oceniono 15 razy -7

  Brawo PIS! PO przez 8 lat nic nie zrobilo i dalej nie ma żadnego programu poza odsunieciem PISu.

 • mozart-47

  Oceniono 17 razy -7

  A ja ich pie... w oczko pisowskie.
  Używam windowsa XP i nie mam zamiaru dla ich fanaberii go zmieniać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX