300 zł na wyprawkę tuż przed wyborami? Mateusz Morawiecki ma to ogłosić jeszcze w tym tygodniu

Program "300 plus" nie był jednorazowym zastrzykiem gotówki. Według nieoficjalnych informacji "Dziennika Gazety Prawnej" jeszcze w tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki przekaże dobrą wiadomość dla wszystkich rodziców, którzy mają dzieci w wieku szkolnym.

Program "300 plus", a w zasadzie "Dobry Start", bo tak formalnie się nazywa, był jednym z najpopularniejszych, które uruchomił rząd PiS. Dzięki niemu zeszłym roku rodzice mieli prawo wystąpić o jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł. Środki były wypłacane w wakacje na każde dziecko w wieku szkolnym. Programem objęto łącznie 4,6 mln uczniów, którzy nie ukończyli 20. lat (lub 24. w przypadku dzieci niepełnosprawnych). 

Jak dowiedział się nieoficjalnie "Dziennik Gazeta Prawna", projekt nie był jednorazowy. Jeszcze w tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki ma osobiście ogłosić, że "300 Plus", podobnie jak "500 Plus" będzie dodatkiem gwarantowanym ustawą. Byłoby to potwierdzenie zapowiedzi składanych przez minister Rafalską. 

Czytaj też: Rafalska ostro o pomyśle PO na zmiany w 500 plus. "To program Rodzina 500 minus"

Średni koszt wyprawki szkolnej dla jednego dziecka to niemal 700 zł, w przypadku dwójki dzieci jest to ponad 1200 zł. Gdy dzieci jest więcej, kwota ta staje się naprawdę duża. Program "Dobry start" powstał po to, by odciążyć rodziny. Tak duże zainteresowanie najlepiej pokazuje, że był to krok oczekiwany przez społeczeństwo

- komentowała uruchomienie programu minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. Już wtedy zapowiadała, że program będzie kontynuowany.

Możliwe, że odpowiednie przepisy zostaną przyjęte jeszcze przed wakacjami, a przyjmowanie wniosków ruszy - podobnie jak w zeszłym roku - w lipcu. Pieniądze, wypłacane przez samorządy, zaczną trafiać do rodziców jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Część polityków opozycji zauważa, że pieniądze trafią do rodziców krótko przed wyborami parlamentarnymi. 

W zeszłym roku projekt kosztował 1,4 mld zł. 

Więcej o:
Komentarze (125)
Program "300 Plus" ma być gwarantowany ustawą. Premier Mateusz Morawiecki ma to ogłosić jeszcze w tym tygodniu
Zaloguj się
 • bleifuss

  Oceniono 39 razy 33

  Wasz podtytuł to kłamstwo. Nie Polacy dostana od rządu tylko część Polaków dostanie od wszystkich Polaków. Wasz poziom tytularzy jest żenujący i i ma poziom pisowski

 • mariuszg2

  Oceniono 28 razy 24

  kasę wezmę ale nie zagłosuje na PiS. Tak by zrobił każdy przeciętnie ogarnięty Polak.
  Inni to po prostu złodzieje i półgłówki.

 • krynolinka

  Oceniono 23 razy 23

  Dwórka Glapy, to dopiero ma dużą rodzinę. Miesiąc w miesiąc przycina na 216 dzieciaczków. I co łyso wam?

 • sipanmars

  Oceniono 22 razy 22

  bzdura. to nie są pieniądze od rządu bo żaden z jego członków nie daje z własnej kieszeni

 • zd46

  Oceniono 18 razy 18

  Kupowanie wyborców TRWA, tylko wyborca jest opłacany, korumpowany politycznie, ze swoich podatków z naszych, które można by było zainwestować w służbę zdrowia. PiS i Morawiecki szarogęszą się NASZYMI PODATKOWYMI PIENIĘDZMI, nie pytając narodu w referendum o zgodę. Wysokość emerytur z planowanych 3,28 rąbnięto na 2,87 a GUS musiał sfałszować dochody emeryckich gospodarstw, w ciągu godziny. Nigdy GUS nie popełnił takiej kombinacji, nawet w PRL-u, ale za PiS wszystko jest możliwe i "prawnie dopuszczalne", bo „my to prawo, bo my to pany”.

 • incipit

  Oceniono 18 razy 18

  Ja chcę 300+ na leki. Emeryt. Jak nie dostanę to na piss nie zagłosuję.

 • justas32

  Oceniono 17 razy 17

  33 % Polaków wierzy że ludzie żyli z dinozaurami. 33 % Polaków głosuje na PiS. Przypadek ? Nie sądzę …

 • sepia1111

  Oceniono 16 razy 16

  te trzy stówki nie pomoga na bałagan wrzesniowy w polskich szkołach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX