Rosja zniszczyła rakiety, które miały trafić do Chin. Podobno uszkodziły się w trakcie transportu

Rosja zniszczyła rakiety przeznaczone dla kompleksów S-400, które miały kupić Chiny - podało Radio Swoboda. Oficjalnie Moskwa twierdzi, że rakiety zostały uszkodzone w trakcie transportu, a Pekin dostanie nowe.

Kompleksy rakietowe S-400 miały zostać zniszczone w transporcie. Szef rosyjskiego koncernu Siergiej Czemiezow tłumaczy w rozmowie z agencją RBK, że statek, który przewoził rakiety dla chińskiego resortu obrony, wpadł w sztorm. "Nie wytrzymały mocowania i rakiety zostały uszkodzone” - stwierdził szef koncernu „Rostech”.

Moskwa obiecuje, że dostarczy Chińczykom nowu sprzęt. Pekin zamówił w sumie sześć dywizjonów rakietowych. Kontrakt opiewa na kwotę 3 miliardów dolarów.

Amerykanie wściekli

Radio Swoboda przypomina, że jeszcze w 2018 roku Stany Zjednoczone nałożyły na Chiny  sankcje za zakup dziesięciu rosyjskich myśliwców Su-35. Firmy, które podejmą współpracę z chińskim Ministerstwem Obrony, nie dostaną zgody na zawieranie umów z amerykańskimi instytucjami finansowymi.

Na ostrą reakcję ze strony USA powinny przygotować się też Indie oraz Turcja. Te kraje również czekują na systemy S-400. W przypadku Indii kontrakt opiewa na 5 mld dol.

Kompleksy S-400 są wyposażone w rakiety, które mogą niszczyć pociski balistyczne i samoloty. Rosja rozlokowała S-400 między innymi w pobliżu granic Polski, w obwodzie kaliningradzkim i na anektowanym Krymie.

Więcej o:
Komentarze (124)
Rosja zniszczyła rakiety, które miały trafić do Chin
Zaloguj się
 • ut_utah

  Oceniono 17 razy 11

  Co Wy za pierdoły tu opowiadacie, toż to jest informacje sprzed roku i uszkodzone były nie tylko rakiety ale i wozy transportowe. Ogarnijcie się trochę w tej redakcji i przestańcie te dyrdymały pisać.

 • ks.pedofil

  Oceniono 24 razy 6

  Chiny kupia, rozbiora na czynniki pierwsze i zbuduja swoje lepsze. I tego sie kacapy boja.

 • 1_do_27

  Oceniono 9 razy 5

  Trump chyba okrwiał na mózgu jeśli sądzi że może rozkazywać Chinom, Indiom czy Turcji jaką broń mają kupować.

 • bratjolki

  Oceniono 11 razy 5

  Te uszkodzone trafią do DPRK.
  Czy my mamy wierzyć ze milionowe przesyłki są wiązana na zardzewiałe stateczki co potem są wysyłane w sztorm którego obecność można zobaczyć na Weather Chsnnel.
  Amerykanie są wściekli?
  Dopiero będą.

 • veni.vici

  Oceniono 12 razy 4

  Amerykanie niech sie powściekają, to im poprawi krążenie... nic więcej nie mogą... świat powoli i tak odchodzi od mocno przeszacowanego dolara, więc Chiny i Rosja rozliczą się w innej walucie

 • bohatyrzwembleju

  Oceniono 3 razy 3

  To pokazuje mniej więcej ile zaczyna znaczyć Ameryka. Sankcje na Chiny za samoloty? Jaki problem? Kupimy jeszcze rakiety.Mało tego. Indie i Pakistan się tak wystraszyly sankcji że zaraz też rakiety kupiły. USA się chwieje. A Kacapy i Chiny na tym korzystają.

 • jezus.chytrus.krulem.polski

  Oceniono 2 razy 2

  Tekst idiotyczny, żaden z komentujących tego nie zauważył.
  To taki test na inteligencje czytelników?

 • enedue3

  Oceniono 6 razy 2

  S-400 przecież to nie najnowsze ruskie patrioty, to stara generacja teraz chyba już są S-600. Dziwi mnie że USA zabraniają sprzedaży ruskim ich SU 35, taki zakaz dla Wani nie działa a zwłaszcza w handlu z ChRL.

 • smileykkk

  Oceniono 4 razy 2

  sprzedaz im cos zaawansowanego to zaraz beda robic kopie. ulepsza i bedzie ich na eksport po nizszej cenie. nie wiem czy sie to rosjanom oplaci.. zero szacunku dla wlasnosci intelektualnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX