Lidl podnosi pensje o blisko 10 proc. Po dwóch latach stażu można zarobić 4350 zł brutto

Lidl poinformował, że podnosi wynagrodzenia dla swoich pracowników. Średnio o blisko 10 procent. Niemiecka sieć chce też zatrudnić setki kolejnych osób.

Lidl podnosi pensje pracownikom. W komunikacie przesłanym do naszej redakcji czytamy, że z początkiem marca pracownicy sklepów będą zarabiać od 3100 zł brutto do 3850 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu - 3 250 zł brutto do 4 050 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 450 zł brutto do 4 350 zł brutto. Pensje różnią się w zależności od lokalizacji sklepu. Średni wzrost pensji wynosi 9,2 proc. 

1300 miejsc pracy

Spółka informuje też, że stworzyła ponad 700 nowych miejsc pracy, a w całym 2019 roku chce zatrudnić łącznie 1300 nowym pracowników.

Sieć oprócz najwyższych wynagrodzeń w branży oferuje pakiet benefitów pozapłacowych - m.in. stabilne zatrudnienie dzięki umowie o pracę na minimum 12 miesięcy, prywatną opiekę medyczną w placówkach Medicover, ubezpieczenie grupowe Allianz, kartę Multisport, dofinansowanie kursów i nie tylko.  

Biedronka też zmienia system płac

Wiadomości Handlowe informują, opierając się na nieoficjalnych danych, że pracownicy sieci Biedronka będą zarabiać od 2250 do 3000 złotych brutto, ale mogą liczyć na premie. 

W sklepach zlokalizowanych w małych i średnich miastach pracownicy mieliby zarabiać od 2250 zł, przez 2350 zł do 2500 zł brutto. Oprócz tego mogą otrzymać nagrody i premie, co w sumie podnosiłoby wynagrodzenie do kwoty 2870-3120 zł brutto.

Czytaj też: Dyskonty coraz mocniej rozpychają się łokciami na rynku. Ale odczuwają skutki zakazu handlu

Na początku roku Biedronka w przekazanym nam komunikacie wyjaśniła, że zmienia sposób rozliczania premii wśród swoich pracowników. Od stycznia kwartalna premia uznaniowa przyznawana za wyniki zostanie zastąpiona premią miesięczną. Oznacza to, że pracownicy sklepów miesięcznie mogą otrzymać premię w wysokości 170 zł brutto.

Od stycznia 2019 r. zmianie uległ też sposób przyznawania nagrody za brak nieplanowanych nieobecności.  

Więcej o:
Komentarze (46)
Lidl podnosi pensje o blisko 10 proc. Po dwóch latach stażu nawet 4 350 zł brutto
Zaloguj się
 • tedek1

  Oceniono 22 razy 18

  I co na to urzednicy sredniego szczebla, pracownicy sadow i prokuratur, pracownicy cywilni Policji, dysponenci nr ratunkowego 112, czy urzednicy sluzby cywilnej - rzadowych inspekcji: nadzoru budowlanego, ochrony srodowiska, sanepidu czy weterynarii???
  Warto Wam pracować za 2500 zł brutto?

 • wolak007

  Oceniono 24 razy 12

  To oferta dla sklepikarzy, których wykończył w ostatnim roku - developer z pinokio? Kilkanaście tysięcy sklepikarzy znajdzie może pracę w LIDL-u....

 • luki555555

  Oceniono 10 razy 6

  Gdzie pracujesz w Lidlu , a Ty ? Ja w biedronce. Mamy plastikowe miasta z samymi marketami galeriami bez nowoczesnego przemysłu fabryk. Wszystkie tereny wolne oddaje sie pod deweloperke bez infrastruktury i markety.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 8 razy 4

  4350 zł brutto? To tyle, co lekarz specjalista za 1 etat...

 • mmeydey

  Oceniono 3 razy 3

  panie ministrze Gowin gdzie podwyżka na Uczelniach? zamiast wynajdywać z kolesiami elektryczne auto za miliardy mógłby się Pan zająć ludźmi pracującymi na Uczelniach, bo pójdziemy do Lidla a pan bezie ministrem niczego, nie no aborcji - bo ciągle się Pan nią zajmuje

 • arkalionxp

  Oceniono 5 razy 3

  Doczytałem tylko do tego momentu :" pracownicy sieci Biedronka będą zarabiać od 2250 do 3000 złotych brutto".No już mniej nie mogą zarabiać niż te 2250 .Za to nie da się nawet utrzymać,chyba,że mieszka się z rodzicami ,którzy opłacają ci wspólmieszkanie.

 • timtimtim

  Oceniono 6 razy 2

  Kilkaset kilometrów dalej na zachód te stawki podawane są w euro. A fo tego, jeśli coś w życiu nie wyjdzie, państwo poda pomocną dłoń, zamiast kopniaka.

 • magnacarta

  Oceniono 8 razy 2

  Zalewska zacznie budować szkoły przy lidlu aby nauczycielom żyło się lepiej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX