Na wylotówkę S7 z Warszawy czekają tysiące kierowców. Wreszcie ruszyły prace

Ruszyły pierwsze prace na budowie odcinka drogi ekspresowej S7 Warszawa-Grójec. Na razie to wycinka drzew i rozbiórki budynków. Odcinek ma być gotowy za dwa lata.

Prace przygotowawcze na odcinku S7 Warszawa - Grójec, obejmujące m.in. wycinkę drzew przy obecnej drodze krajowej nr 7 na odcinku pomiędzy Grójcem a Tarczynem, mają potrwać do końca lutego. W tym czasie kierowcy muszą liczyć się ze zwężeniami jezdni do jednego pasa ruchu w każdym kierunku, oraz ograniczeniem prędkości do 60 km/h. Rozpoczęły się także rozbiórki budynków na tym odcinku.

.. źródło: GDDKiA

Ponad 29 km za 1,5 mld zł

Fragment drogi ekspresowej S7 Warszawa-Grójec ma być gotowy w marcu 2021 r. kosztem ok. 1,5 mld zł (w to wchodzi nie tylko realizacja prac, ale też m.in. koszty dokumentacji i wykupu gruntów). Ponad 0,5 mld zł wyniesie dofinansowanie ze środków unijnych.

Łącznie fragment S7 Warszawa-Grójec będzie miał nieco ponad 29 km długości. Zadanie jest podzielone na trzy odcinki:

 • węzeł Warszawa-Lotnisko – Lesznowola – ok. 6,6 km

 • Lesznowola – Tarczyn – ok.  14,8 km

 • Tarczyn – obwodnica Grójca – ok. 7,9 km.

Droga S7 od Warszawy do Grójca tylko niewielkim fragmentem będzie biegła dotychczasowym śladem drogi krajowej S7 (połączy się z nią już za Tarczynem). Na pozostałym fragmencie (od węzła Warszawa-Lotnisko za Tarczyn) będzie biegła nowym śladem. 

.. źródło: GDDKiA

Większa mapa dostępna jest na stronie inwestycji.

Na odcinku węzeł Warszawa-Lotnisko - Lesznowola będą dwie jezdnie po trzy pasy ruchu, zaś od węzła Lesznowola do początku obwodnicy Grójca dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, ale z rezerwą pod trzeci pas.

Na tę drogę czeka mnóstwo osób

Wyjazd z Warszawy w stronę Radomia (i dalej Kielc i Krakowa) jest dziś sporym utrapieniem dla kierowców, na odcinku DK7 ze stolicy do Grójca (gdzie dziś rozpoczyna się droga ekspresowa S7) często tworzą się duże zatory.

Kiedy gotowy będzie odcinek od Warszawy do Grójca, drogą ekspresową S7 będzie można dojechać bez przerw przynajmniej do granicy województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. Jedyny brakujący tu jeszcze fragment - obwodnica Skarżyska-Kamiennej - będzie gotowy w maju 2020 r. Dalej cała droga S7 od granic województwa świętokrzyskiego i małopolskiego aż do Krakowa powinna być gotowa w 2021-2022 roku.

Docelowo cała droga ekspresowa S7 połączy południe z północą kraju, biegnąc od Rabki-Zdroju do Gdańska.

Więcej o:
Komentarze (48)
Na tę wylotówkę z Warszawy czekają tysiące kierowców. Ruszyły prace
Zaloguj się
 • keram2225

  Oceniono 28 razy 20

  a S7 na północ z Warszawy wciąż nie ma...
  Paru ważnych gnojów kupiło sobie tam działki I od 10 lal blokują budowę

 • antoni130654

  Oceniono 2 razy 2

  A odcinek Kraków Bieżanów Myślenice to kiedy ? W tej chwili ruch jest skierowany autostradą A4 a następnie starą siódemką zbudowaną w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku

 • linuch

  Oceniono 4 razy 2

  Fajnie, że robią, ale obecnie nie jest tak źle, źle to było parę lat temu, gdy nie było wylotówki omijającej Okęcie - Raszyn - Janki. Szybko zapominamy jak się nam poprawia.

 • 0.shary

  Oceniono 6 razy 2

  Trudno już trawić tych pisowskich trolli. Ale niech smrodzą , prędzej się znudzą. Wina u nich jest zawsze Tuska.. Potłumaczcie trochę o dobroci prezesa.

 • rzydeta

  Oceniono 18 razy 2

  Wysyp kaczystowskich trolli można tłumaczyć tylko tęsknotą za dzieciństwem, kiedy wyjeżdżali z tatulem ciemną nocą z Grójców i innych Tarczynów, aby na rano szkapina dowlokła furmankę jabłek na targ.

 • kris0104

  0

  z sentymentalnych powodow wzdycham do ekspresowki Radom - Rzeszow i jeszcze kawaleczek w kierunku Bieszczad..

 • magze

  Oceniono 12 razy 0

  Akurat usunięcie tej inwestycji drogowej - wyltówki S7, która posiadała wszystkie ważne decyzje środowiskowe zawdzięczamy Tuskowi. Tą decyzję podjął przed referendum ws pozostawienia H.G.Waltz, oraz umieścił w planach kolejny odcinek obwodnicy południowej, na który nie opracowano wówczas żadnych dokumentacj

 • kerryking

  Oceniono 3 razy -3

  Znowu wycinka drzew! Pisowskie harwestery trzebią Polskę. Dodatkowo, dziki pewnie musiały uciekać. Komisjo Europejsko! Pomocy!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX