"Hucpa" i "kpina" z kredytobiorców. Frankowicze wyszli z sejmowej komisji

Frankowicze w proteście opuścili posiedzenie sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Kontynuuje ona rozpoczęte wczoraj prace nad prezydenckim projektem ustawy o pomocy kredytobiorcom hipotecznym. Zarówno przedstawiciele frankowiczów jak i bankowcy krytykują tę regulację. 

Przedstawicielka stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, Barbara Husiew dzisiejsze obrady nazwała „hucpą” i „kpiną” z kredytobiorców. Jej zdaniem obecność strony społecznej nie ma sensu, ponieważ żadne z postulatów frankowiczów nie znajdują odzwierciedlenia w przepisach, nad którymi pracują posłowie.

Barbara Husiew powiedziała Polskiemu Radiu, że nie ma zgody na takie traktowanie wyborców i kredytobiorców. 

Czytaj też: Frankowicze skarżą się do Komisji Europejskiej. Mówią o błędzie w kodeksie cywilnym

O co chodzi w projekcie ustawy?

Główny projekt ustawy, która nadal jest w Sejmie "w grze", zakłada zwrot części rat zawyżonych wskutek stosowania przez banki własnych tabel kursowych, oraz obowiązkowe zrzutki banków na tzw. Fundusz Restrukturyzacyjny (co miałoby je dopingować do "odwalutowywania" kredytów).

Zawarto w nim także pomysł, aby kredytobiorcy mogli mieć możliwość zaciągnięcia nieoprocentowanej pożyczki (nawet na 12 lat) z tzw. funduszu wsparcia kredytobiorców w sytuacji, gdy chcą sprzedać swoje mieszkanie/dom, ale kwota uzyskana ze sprzedaży nie wystarczyłaby na spłatę całego zobowiązania. 

Projekt Andrzeja Dudy jest jednym z czterech, które znajdują się w Sejmie. Pozostałe są autorstwa posłów PO, ugrupowania Kukiz 15, a także inny projekt prezydencki projekt tak zwanej ustawy antyspredowej. 

Więcej o:
Komentarze (157)
"Hucpa" i "kpina" z kredytobiorców. Frankowicze wyszli z sejmowej komisji
Zaloguj się
 • tony516

  Oceniono 57 razy 49

  Zagłosuje na partię która obieca program "normalni+" dla tych co nie pobierają socjalu, mają jedynaka i nie biorą 500+, opłacają sami żłobek, przedszkole, spłacają kredyt w PLN, sami finansują podręczniki, zarabiają "za dużo" aby otrzymać dopłatę na dziecko czy żłobek i "za mało" aby coś tam co miesiąc zaoszczędzić, płacą grzecznie podatki i nie pracuja na czarni, muszą korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej bo w publicznej po godz. 7.00 już rejestracja nie odbiera telefonu mimo że pani która mogłaby ją podnieść jest finansowana z moich składek zus.

 • paliwoda2

  Oceniono 40 razy 28

  Roszczeniowość w narodzie jest wielka . Nawet kredytobiorcy usiłuja przedstawiać się jako ofiary wymagające pomocy państwa. Nie widzę powodów żeby uprzywilejowiwać frankowiczów wobec np kredytobiorców złotówkowych. Nie powinno być zadnej dodatkowej pomocy.Wystarczy to co zrobiono juz ze spredami.Jeżeli ktoś czuje sie oszukany , niech idzie do sądu.

 • rosomak9

  Oceniono 26 razy 24

  „I nie dajcie sobie wmówić, że się nie da!!!”
  Dla mających problem z pamięcią chodziło o przewalutowanie kredytów frankowych po kursie z dnia podpisania umowy kredytowej. Potem była mowa o „kursie sprawiedliwym” potem o „spreadach” a teraz to juz tylko kpiny zostaja

 • dorsz_pitery

  Oceniono 29 razy 23

  Polski cud gospodarczy :

  1. prezesi, członkowie, dyrektorzy - wszyscy z nadania partyjnego po historii lub rusycystyce bez języków: 65 000 zł m-c + posady dla "ich zdolnych mądrych dzieci" za 50 000 zł m-c

  2. Europoseł z "odpowiedzialnością za miliardowe umowy" bez języków za to z dodatkowymi fuchami na uczelni: 60 000 - 150 000 zł m-c + 20 000 zł emerytury + kamienica z odzysku + seryjne wygrane na ruletce + seryjny seks z miau węglowy + chata w Chrowacji

  3. Prawnik od (miliardowych) przetargów w ministerstwie: 5000 zł m-c MINUS kredyt w CHF
  (na "500+" się nie łapie bo dochody za małe, a IQ za duże)

  4. Suweren - 1500 zł emerytury / m-c MINUS 700 zł (czynsz za 35 m2 w spółdzielni mieszkaniowej zarządzanej przez mafię prezesów spółdzielni mieszkaniowych z NIEZMIENNYM parasolem ochronnym od 30 lat na wiejskiej)

 • guru133

  Oceniono 44 razy 22

  Widziały gały co brały. Chytry dwa razy traci. I tak można by ciągnąć o tych, którym wydawało się że są cwansi od reszty narodu. To właśnie potencjalni klienci takich instytucji jak Amber Gold i łasi na bankowe "okazje", które potem czkawką im się odbijają a wtedy podnoszą larum.

 • 11anna11

  Oceniono 41 razy 19

  Głuptaki, które połasiły sie na tani procent od CHF, teraz udają pokrzywdzonych... :)))))

 • 41janina

  Oceniono 22 razy 18

  Dziwne - dlugopis w czasie kampani wyborczej mowil, ze banki za wszystko zaplaca. Moze nalezy zwrocic sie do biura prawnego "Duda-pomoc"

 • hp77

  Oceniono 18 razy 14

  głosujcie dalej na piss frankowicze :) :) :) brexit i frank też w górę :) :) :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX