Piotr Malepszak nowym szefem spółki CPK. Zastąpi Jacka Bartosiaka

Od czwartku obowiązki prezesa spółki celowej odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego ma pełnić Piotr Malepszak. Dwa dni wcześniej ze stanowiska zrezygnował Jacek Bartosiak, który szefował spółce przez cztery miesiące.

O powołaniu nowego p.o. poinformował Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Decyzję podjęła rada nadzorcza spółki celowej CPK. Piotr Malepszak zasiadał wcześniej w jej zarządzie.

Zmiany w CPK

Jeszcze w lutym Piotr Malepszak jako członek zarządu spółki CPK przypominał o aktualnym stanie infrastruktury. Podkreślał, że na koniec 2018 r. w Polsce łączna długość nowych dróg ekspresowych i autostrad wybudowanych po 1989 r. przekroczyła 3,7 tys. km.

Jeśli chcemy realnie myśleć o rozwoju kolei i zwiększyć udział tego transportu w łącznej liczbie przewożonych towarów i osób to musimy myśleć o nowej infrastrukturze kolejowej

- podkreślał Piotr Malepszak na w wywiadzie dla miesięcznika "Rynek Kolejowy".

 

Projekt trwa

Jacek Bartosiak, który od października 2018 r. stał na czele spółki odpowiedzialnej za budowę CPK, zrezygnował ze stanowiska 19 lutego. Swoją decyzję uzasadnił względami osobistymi. Składając rezygnację podkreślił, że jego opinia co do konieczności budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego pozostaje niezmienna.

Węzeł CPK ma być zlokalizowany między Warszawą a Łodzią, w gminie Baranów. 7 listopada 2017 r. koncept został przyjęty uchwałą Rady Ministrów. 2 czerwca 2018 r. specjalną ustawę podpisał prezydent Andrzej Duda. Port ma być gotowy w 2027 r. Jego projekt zakłada budowę też łącznie 1,3 tys. km nowych linii kolejowych.

Więcej o:
Komentarze (21)
Piotr Malepszak nowym p.o. w CPK. Wcześniej zasiadał w zarządzie spółki
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 5 razy 5

  Spółka powołana do mienia kradzenia i lodów kręcenia ...

 • meki_majcher

  Oceniono 6 razy 4

  Nie wygląda na takiego, co by się na czymkolwiek znał. Ale pieniądze na własnym koncie z pewnością liczyć umie. I to w zasadzie wystarczy by objąć to stanowisko.

 • qawsedrftg

  Oceniono 3 razy 3

  Ja już mam kupiony bilet na LOT-odlot z Baranov Intercontinental do Radom International na 10 kwietnia 2027 (co za data symboliczna!). Przyjeżdżam e-syrenką i lecę. Malkontenci jak zwykle gdaczą że w Berlinie lepsze odloty... Musi być więcej entuzjazmu!

 • vendettav

  Oceniono 5 razy 3

  Grunt, że można robić karuzelę na stanowisku, brać odprawy i kolejny misiewicz na stanowisko ds niczego z korytem+.

 • qawsedrftg

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego nie ma komponentu cmentarnego i komponentu psychiatrycznego? Narodowy Cmentarz Centralny, dobre skomunikowania, infrastruktura, zarząd, prezes itd Trzeba uzupełnić te niedociągnięcia.

 • js08836

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejny gigantyczny MIŚ ,jak el. atomowe, 1 milion aut osobowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX