Były prezes Lotosu dla "DGP" o swoim zatrzymaniu: Potraktowano mnie jak szmatę

Paweł Olechnowicz, były prezes Lotosu zatrzymany przez CBA pod koniec stycznia, udzielił obszernego wywiadu "Dziennikowi Gazecie Prawnej". Nie kryje rozgoryczenia twierdząc, że potraktowano go gorzej niż "nie fair".

Paweł Olechnowicz od 2002 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Rafinerii Gdańskiej, przekształconej w Lotos. Ze stanowiska prezesa tej spółki został odwołany w roku 2016. Pod koniec stycznia, Olechnowicza zatrzymało CBA  w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce Lotos SA.

Menadżer udzielił "Dziennikowi Gazecie Prawnej" obszernego wywiadu, w którym przedstawia nie tylko kulisy akcji śledczych, ale broni swoich wcześniejszych dokonań.

"Wiadomości" zbyt dobrze poinformowane?

Olechnowicz odniósł się do materiału wyemitowanym w "Wiadomościach" w dniu swojego zatrzymania. Przez dziennikarzy został opisany jako "człowiek Tuska, który chciał sprzedać Lotos Rosjanom". Stwierdził też, że w telewizji doniesienia o jego zatrzymaniu pojawiły się kiedy jeszcze funkcjonariusze prowadzili czynności w jego domu. 

Moim zdaniem ten materiał „Wiadomości” został przygotowały jeszcze przed moim zatrzymaniem. Był długi, poruszał różne wątki. Takich rzeczy nie zrobi się w kilka godzin.

- stwierdził Olechnowicz. 

"Potraktowano mnie jak szmatę"

W dalszej części wywiadu były szef Lotosu wyjaśnia, że w jego ocenie działania państwa "nie mają racjonalnych podstaw". 

Podobno żyjemy w państwie demokratycznym. Okazuje się jednak, że każdego człowieka to państwo może potraktować nie fair. Tak powiedziałem w sądzie: nie fair. Choć powinienem powiedzieć, że jak szmatę. To jest dla mnie bardzo ciężkie.

- stwierdził. 

Czytaj też: Były szef Lotosu zatrzymany przez CBA. "Wyrządzenie znacznej szkody majątkowej"

Przewożony pomimo choroby nowotworowej

Olechnowicz w rozmowie z "Dziennikiem" ujawnił też, że od 2016 roku choruje na nowotwór. Pomimo problemów zdrowotnych został przez CBA przewieziony najpierw z Wadowic do Bielska-Białej, do domu. Następnie przemieszczono go do Katowic, gdzie wykonano rutynowe badania. Stamtąd trafił na drugi koniec Polski - do Gdańska.

Jestem człowiekiem, który nie zasłużył na złe traktowanie przez państwo, bo dla tego państwa bardzo wiele zrobiłem.

- stwierdza były prezes Lotosu.

Gdański sąd nie zgodził się na aresztowanie Olechnowicza. Jego obrońca podkreślił, że nie było do tego podstaw. I zapowiedział złożenie zażalenia na zatrzymanie jego klienta przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Treść całego wywiadu będzie można znaleźć w weekendowym wydaniu Magazynu DGP.

Więcej o:
Komentarze (94)
Były prezes Lotosu dla DGP o swoim zatrzymaniu: "Potraktowano mnie jak szmatę"
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 43 razy 39

  Polska dziś przypomina teatr.
  TEATR JEDNEGO AKTORA.
  KRYSZTAŁOWO CZYSTEGO. AKTORA.

 • justas32

  Oceniono 39 razy 35

  Telewizja wie szybciej że będzie zatrzymanie niż sam zatrzymany i ma czas przygotować na niego materiał ? Bantustan lechicki ...

 • laik404

  Oceniono 38 razy 28

  Podoba się, suwerenie, "reforma" sądownictwa Made in Pis?

  Wiem, podoba się. Jest 500+ i na razie suwerena się nie czepiają.
  Na razie...

 • jambay

  Oceniono 26 razy 24

  Zatrzymany, a później aresztowany powinien być prezes Obajtek za “wyrzadzenie znacznej szkody” Orlenowi w postaci finansowanie najgorszego zespołu Formuły 1, który nie potrafi na czas przygotować bolidu do testów.

 • ad2009

  Oceniono 26 razy 22

  Mam nadzieje, ze Kopacz etc . beda na sali przy glosowaniu zawieszenia immunitetu kolejnych pisowcow. Sikorski mial racje: pisowska holote nalezy dobic...

 • asr1

  Oceniono 26 razy 22

  dociera Schetyna ?? jaczejkę pisu należy po wyborach rozwiązać, funkcjonariuszom naliczyć kapitał początkowy, pozbawić prawa do emerytury mundurowej i odesłać do PRACY do wieku 65 !!!!!

 • spyderman2

  Oceniono 21 razy 19

  szef cbś niejaki kaminski ułaskawiony przed skazaniem przez adriana dudę. jego syn dzięki glapie ma fuchę 50 tys. miesięcznie a on ma wyjaśnić korupcję glapy w nbp. potem są zeznania że brał udział w dzikiej reprywatyzacji aby odzyskać działki pod budowę apartamentowców kaczora i zatrudniony był przez srebną a teraz miałby wyjaśnić szwindle srebrnej. zeznano że na libacjach pije z gangusami i kompletnie pijany całuje się z psem jednego z nich, być może dochodzi do zoofilii
  państwo piswoskie i ich sÓwereny to stan umysłÓ

 • justas32

  Oceniono 21 razy 19

  Prokuratura natychmiast powinna wszcząć dochodzenie przeciwko TVP w sprawie złamania prawa poprzez przekazanie tajnych informacji dotyczących śledztwa mediom przed zatrzymaniem podejrzanego, a także naruszenia przez media i prokuraturę RODO...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX