Były prezes Lotosu dla "DGP" o incydencie sprzed lat "Trucizna była w kawie albo w wodzie"

Paweł Olechnowicz, były prezes Lotosu, w udzielonym "Dziennikowi Gazecie Prawnej" wywiadzie zdradził kulisy incydentu, który nieomal zakończył się dla niego śmiercią. Menedżer podejrzewa, że ktoś chciał go otruć.

Paweł Olechnowicz, były prezes Lotosu, udzielił obszernego wywiadu "Dziennikowi Gazecie Prawnej". Oprócz opisania kulisów akcji CBA, o których już pisaliśmy, menedżer opisał też incydent, który nieomal zakończył się tragicznie.

Spytany czy próbowano go zabić odpowiedział, że nie jest pewien, czy chodziło o śmierć czy nastraszenie. Stwierdził, że najprawdopodobniej podano mu truciznę w kawie lub wodzie. Nie udało się jednak ustalić, co to była za substancja.

To jedna z tych ulotnych, trudnych do zbadania. Ta, po której albo staje serce, albo krew się wylewa do mózgu. Na szczęście mój organizm był silny. Reanimacja, dwa dni w szpitalu. Potem dziesięć dni w ośrodku sportowym w Cetniewie. Trzeba było jakoś się ratować

- opisywał Olechnowicz. Wyjaśnił też, że o incydencie nie informował resortu skarbu obawiając się "szumu medialnego" i nie wierząc w możliwość wykrycia sprawców.

"PiS wie, co sądziłem o pozbyciu się Lotosu"

Były szef Lotosu mówił też o materiale "Wiadomości" TVP. Jak powiedział, przypisano mu, że był zwolennikiem sprzedaży spółki Rosjanom. Stanowczo odrzucił te sugestie.

Próba przypisania mi dziś, że stałem za tym, żeby Lotos sprzedać Rosjanom, jest niemoralna. PiS wie, za jaką opcją stałem, co sądziłem o pozbywaniu się firmy. Jak można po tym wszystkim we mnie uderzać? Jak można?

- pytał Olechnowicz w wywiadzie. 

Czytaj też: Były prezes Lotosu dla DGP o swoim zatrzymaniu: Potraktowano mnie jak szmatę

Treść całego wywiadu będzie można znaleźć w weekendowym wydaniu Magazynu DGP.

Więcej o:
Komentarze (59)
Paweł Olechnowicz - wywiad. Były prezes Lotosu o próbie otrucia
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 67 razy 61

  Biorąc pod uwagę Blidę, która się zastrzeliła, a potem przebrała i wytarła podłogę oraz Leppera, który po robocie się powiesił z nudów, wszystko na wschód od Odry jest możliwe.

 • antonikarcz

  Oceniono 62 razy 54

  Zatrzymanie Olechnowicza i błyskawiczny awans na stołek w LOTOS jednego z aniołków Kaczyńskiego i wszystko jasne.

 • elenem

  Oceniono 40 razy 32

  Ano tak... metody bolszewickie.
  Jestem w stanie panu uwierzyć.

 • pulkol

  Oceniono 36 razy 30

  Opozycjo! nie spieprz tegorocznych wyborów.
  Jeżeli do tego dopuścisz to masz się czego bać.Oni już budują Berezę Kartuską.

 • 174pit

  Oceniono 27 razy 23

  "Próba przypisania mi dziś, że stałem za tym, żeby Lotos sprzedać Rosjanom, jest niemoralna. PiS wie, za jaką opcją stałem, co sądziłem o pozbywaniu się firmy. Jak można po tym wszystkim we mnie uderzać? Jak można?"
  Jak się jest posiadaczem prawdy absolutnej i moralnej wyższości - można wszystko: kłamać, zdradzać, szkalować, fałszywie oskarżać, kraść i mordować. Bo jest się posiadaczem prawdy absolutnej i moralnej wyższości.

 • warszawiak67

  Oceniono 22 razy 18

  Podła zmiana działa...

 • ivangorki

  Oceniono 15 razy 9

  wierzę gościowi - a co z podejrzaną śmiercią Mieczysława Wilczka? Zabójstwem Pani Blidy? "Sambójstwem" Leppera? Same "przypadki" ? Rządzący mają łapska po pachy unurzane. I to każdej opcji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX