Komentarze (223)
PiS podbija stawkę, 500 plus na pierwsze dziecko. Tylko ta jedna obietnica, to grube miliardy złotych
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 1-mark-adams

  Oceniono 5 razy 5

  Zgodnie z ideą PiS , będzie to liczone od chwili poczęcia? Proponuję : od chwili opuszczenia spodni.
  Wszystko dla ludu!

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 5 razy 5

  Dlaczego Jarosław Kaczyński nie został zawleczony w kajdankach do prokuratury? W jakim państwie żyję?

 • marek.krajewski63

  Oceniono 7 razy 5

  Po 30 latach od transformacji, co przewidywali na poczatku lat 90tych zachodni ekonomisci Polska powinna zblizyc sie na kontakt wzrokowy pod wzgledem zamoznosci do najbieniejszych krajow bylego EWG, czyli Portugalii i Grecji. Juz te kraje sie wylonily dla Polski za horyzontu, ale dytans jest jeszcze spory (polskie PKB per capita 12K euro, tamtych dwoch po 21K euro) Zdaje sie, ze Polska juz pozostanie w dolnej unijnej tabeli na dlugie lata, bo zbliza sie do szklanego sufitu i wpda w tzw pulapke sredniego rozwoju. By ten szklany sufit przebic potrzeba gwaltownego przeskoku panstwa na duzo wyzszy poziom rozwoju technologicznego, bo taki jest wykladnikiem zamoznosci panstwa i obywateli, a tu sprawy nie wygladaja najlepiej. Polska pod wzgledem poziomu technologicznego jest na 46 miejscu w swiatowym rankinku, czyli de facto jest na tle krajow wysoko rozwinietych zacofanym zasciankiem Karguli i Pawlakow z sierpem w reku, ktorzy patrzya wybaluszonymi oczami na maszyny rolnicze. Polska wydaje na rozwoj technologii 0,9% PKB, czyli jakies 5 miliardow euro rocznie, co jest duzo mniej, niz napiwek dla barmana. Srednia krajow wysoko rozwinietych, to 3,5%, ze np. takie Niemcy z PKB ~4 bilionow euro wydaja na rozwoj technologii 150 miliardow. 5 miliardow polskie vs 150 miliardow niemieckie - to oznacza, ze Polska tego Zachodu nie goni, ale ten Zachod mocno ucieka, a Polska zgarnia to, co spadnie z panskiego stolu. Niestety, z takimi inwestycjami w unowoczesnianie panstwa nadal bedzie Polska oparta o ziemniaki, kosze wiklinowe i krasnale ogrodowe. A nowoczesnosc, to tyle ile w niemieckich montowniach. Takze kaczysci nadal rozdaja forse za glosy wyborcze, bo wiedza ze przegrana w wyborach, to dla nich Wronki, Bialoleka, czy inne rozsiane po kraju "osrodki wczasowe"
  Narazie forse na unowoczesnianie kraju wyszczywa sie do kibla jako popiwna uryne uformowana z roznych 500 plusow. Polskie spoleczenstwo wedle badan znajomosci podstaw ekonomii znajduje sie na samym dole unijnego rankingu, czyli wiedza duzo wiecej o aniolkach na chmurce, niz o podsawowych finansach - w takiej sytuacji Jarek moze gadac rozne glupoty mowic ile komu da, a ci bezmyslnie beda bic brawo, bo nie sa w stanie ocenic szans na realizacje takich obiecanek.

 • akr5

  Oceniono 6 razy 4

  Łatwo się wydaje pieniądze ,których się nie wypracowało .
  Obiecać można wszystko, a na końcu i tak wszyscy obywatele się na to zrzucą .
  Grecki efekt coraz bliżej.

 • desperato

  Oceniono 4 razy 4

  pytanko mam ;) do WAS: czy ktoś jeszcze będzie z Was mówił, że Frank szwajcarski powinien kosztować 2,20 groszy? Bo ja Wam mówię, będzie kosztował od 5-6,- zł w chwili wybuchu polskiej wersji Grecji! Tylko kto nam pomoże!? Bo na pewno nie EBC, jak Grekom pomógł. W dodatku mamy samych "nieprzyjaciół" ...

 • maciek7783

  Oceniono 4 razy 4

  Gdyby to mówił ktoś inny niż OSZUST KACZYŃSKI, to i tak bym nie uwierzył !!!!
  Ten SZUBRAWIEC dla utrzymania władzy byłby gotów ZJEŚĆ WŁASNEGO KOTA !!!

  więc co za problem obiecać SUWERENOWI rozdawnictwo pieniędzy na KOSZT SUWERENA !!!!

 • aaz1

  Oceniono 6 razy 4

  O PROSZĘ Pissssstrolle atakują ze wzmożoną siłą!!!!!!!!!!!
  Kampanie czas zacząć, bo marzy im się już ".....wyimaginowana wspólnota...."
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  tylko Polski Szkoda

 • jtby

  Oceniono 4 razy 4

  Jeżeli, nie daj Boże, znowu wygrają, to na następne wybory obiecają pincet od poczęcia.
  Jak ktoś daje się na takie prostackie chwyty nabrać, to nie zdaje sobie sprawy, że to co dzisiaj dostaje na dziecko, jego dziecko będzie musiało oddać z nawiązką.
  Nie jestem przeciwnikiem pomocy socjalnej, ale powinna być ukierunkowana dla osób, które jej faktycznie potrzebują.

 • ps11111ps

  Oceniono 4 razy 4

  Czlowiek ktory nie ma pieniedzy nie jest wolny.
  Tak! Tego nikt lepiej od czlowieka "Wolnosci" nie wie. Ma kieszenie wypchane srebrnikami wiec jest wolny jak malo kto

 • postulat_22

  Oceniono 3 razy 3

  Dochody z PIT to około 64 mld, a koszt 500+ około 42 mld. Nietrudno się domyślić, że gdyby te 42 mld pozostawić w kieszeniach obywateli, to 500+ byłoby zbędne. W tej sytuacji uczciwa władza zaniechałaby pobierania podatku od niskich dochodów. Władza nieuczciwa wprowadza 500+, 300+ itp., bo to lepiej się sprzedaje, a walutą są głosy naiwnych wyborców.

  Nieuczciwa władza wmawia obywatelom, że na emeryturę muszą odkładać sami. Nie pozwala im jednak robić tego we własnym zakresie, tylko zmusza do udziału w oszukańczym systemie tzw. zabezpieczenia społecznego. Oszustwo polega na tym, że nie odkłada się na własną emeryturę, ale finansuje aktualnie pobierane świadczenia. Nieuczciwa władza wmówiła obywatelom, że składkami ZUS można obciążać tylko pracujących, a i to nie wszystkich. Nieuczciwa władza nie przyzna, że składki te można by wliczyć podatku, podnosząc jego stawkę, co spowodowałoby, że na emerytury składaliby się wszyscy i zniknąłby problem tzw. umów śmieciowych. Nieuczciwa władza zrobi wszystko, by bogaci płacili jak najniższe podatki, co ma ten skutek, że państwo utrzymują biedni, ale z jego pomocy korzystają głównie bogaci.

 • ltte

  Oceniono 3 razy 3

  Na pierwsze dziecko? A kto powiedział, że w każdym małżeństwie?
  ;-)

 • evree

  Oceniono 5 razy 3

  Nie mozna dopuscic aby PIS wygral. Obiecaja nawet gruszki na wierzbie aby utrzymac sie przy wladzy. Niestety konsekwencje beda ponosic nasze dzieci i wnuki.

 • krischii

  Oceniono 3 razy 3

  Kiedy polecą cukierki z sufitu ?

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 4 razy 2

  PiS da! Ale najpierw wytnie wszystkie lasy i spali na wysyPiSkach śmieci z całej Europy.

 • mocno_kwasny

  Oceniono 2 razy 2

  Trochę za dużo jak na stan polskiej gospodarki. Niemcy dają niecałe 900 PLN więc 300-350 to max powyżej tego to pójście w długi które ktoś kiedyś będzie musiał spłacić.

 • desperato

  Oceniono 2 razy 2

  Uwaga: nauczycielom wciska łysa baba co daje dyla do PE uwaga(!) i= 121,- zł brutto ... A tu 500+ ot co ...

 • mazzini890

  Oceniono 2 razy 2

  Największy grzech Kaczora to to że znowu wzmaga warcholstwo w narodzie.W 1700 nam to nie pomogło.I teraz nie pomoże.

 • log314

  Oceniono 2 razy 2

  A dlaczego tylko 500?

 • artzat74

  Oceniono 2 razy 2

  No to Biedron musi przebic teraz do tysiaka .
  Kto da wiecej ?
  Kiedy Grecja ?

 • xymeon

  Oceniono 4 razy 2

  A sobie ile obiecali?! Dzisiaj wiadomo, że w obecnej kadencji sobie przyznali 50 tys. plus, w następnej kadencji to będzie 100 tys. plus?! A co z programem nepotyzm+, dalej będzie kontynuowany przez PiS i poszerzany o kolejnych pociotków i znajomych "misiewiczów"?!

 • cracken001

  Oceniono 4 razy 2

  Hmmm......zastanawia mnie,DLACZEGO nie obiecuja tych miliardow,np na poprawe funkcjonowania sluzby zdrowia,CZY doplat do lekow dla emerytow.Wychodzi na to.iz PiS dnieci doooobrze wiedza,ze Gros Polactwa,to zwykle PRYMITYWY,I byle I'm sypnac na dodatkowa flache,to zaglosuja nawet na morderce wlasnej matki.Stwierdzenie,is"polskosc,to NIENORMALNOSC",okazalo sie do bolu prawdziwe

 • honkers

  Oceniono 6 razy 2

  To już było "czy się stoi czy się leży 2000 się należy". Skończyło się na pustych sklepach i na inflacji ala Wenezuela. Jak PiS ci da 500 to zabierze 1500 przez wzrost cen i wciskanie do firm swych tępych acz posłusznych czekistów - Kowalski widzieliście tramwaj ? Tak na wycieczce szkolnej do Warszawy. OK to zostaniecie dyrektorem zajezdni tramwajowej. Na tej właśnie zasadzie technik mechanizacji rolnictwa został szefem Orlenu.

 • pan_mamon

  Oceniono 4 razy 2

  Taki UJ. Mam dwójkę dzieci, na jedno dostaję 500+, na PIS NIE ZAGŁOSUJĘ. Nie sprzedam się za własne podatki bandzie Macierewiczów, Szydłów, Misiewiczów, Ziobrów i Balbin.

 • remo29

  Oceniono 2 razy 2

  Chytra baba z Brzeszcz już raz to obiecywała, teraz spierydala ze strachu do Brukseli.

 • antymilo92

  Oceniono 6 razy 2

  Dziewie sie, ze nie bylo mowy o dzieciach nienarodzonych. One sa przeciez najwazniejsze, no nie?

 • rodziu81

  Oceniono 12 razy 2

  Jarek skasowal opozycje dzisiaj :) co oni moge teraz zaproponowac, skoro PiS wprowadzi to przed wyborami? :)

 • srv14

  Oceniono 4 razy 2

  Z tego co pamiętam w 2015 500+ też było na pierwsze dziecko , które jakoś pózniej gdzieś zagineło. Rozumiem,że kasa będzie z PCK , to co ukradną to przeznaczą na rozdawnictwo , jakby nie patrzeć to już mają przećwiczone a teraz obiecują "suwerenowi" ,że w następnej kadencji przkręty będą jeszcze na większą skalę

 • pemu

  Oceniono 16 razy 2

  Mają wygraną w kieszeni.
  Polacy byli i są przekupnym narodem.

  Opozycja nie ma szans w tym wyścigu na rozdawnictwo.

 • klikusy

  Oceniono 1 raz 1

  kaczor jako wytrawny biznesmen nie umiejący do dwu zliczyć ,miljardy policzył i patologi przed wyborami da ochłap w zamian za głosy. takim komuchem nawet pierwszy sekretarz nie był. ciekawe czy da z własnych jak nasze się skończą. coraz bliżej czas emigracji do san-eskobar .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX