Komentarze (377)
Emeryci mogą liczyć nie tylko na 1100 zł "trzynastki". Dodatkowe pieniądze już w marcu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • opt

  Oceniono 14 razy 12

  1. Waloryzacja to nie podwyżka , a jedynie utrzymanie mocy nabywczej świadczenia i to z rocznym opóżnieniem.
  2.Waloryzacja nie 3.26% a 2.86%. Rząd obniżył w stosunku do planowanej w budżecie.
  3. Waloryzacja nie jest największa od lat jak to ogłaszała Rafalska - jest taka jak za komuny, za PO , bo równa sumie inflacji i zaledwie 20% wskaźnika wzrostu płac i nic więcej.
  4. Rząd olewał i olewa emerytów ,bo przy rzekomo dobrej koniunkturze można było w waloryzacji uwzględnić nawet 50% wskaźnika wzrostu płac , co gwarantuje ustawa a dano jak zwykle zaledwie 20%. To dlaczego tak mało kiedy ponoć tak dobrze wszystko funkcjonuje i takie przychody z WAT-u. Dlaczego nie zlikwidowano opodatkowania świadczeń i przelewa się srodki z budżetu do emerytów i na powrót podatek do budżetu. Zamiast takiego prostego i sprawiedliwego rozwiązania daje się propagandową trzynastą emeryturę 1100 brutto- to ile po opodatkowaniu? Tylko PSL w swoich programach lansował prawe i sprawiedliwe odstąpienie od opodatkowania świadczeń ZUS-owskich , a PiS proponuje kiełbasę wyborczą w postaci jednorazowego ochłapu, ale niecytaci i niepisaci, a przede wszystkim niekumaci dają się manipulować i to jest przerażające.

 • radioideaxp

  Oceniono 12 razy 10

  Powiem Wam jak będzie. Nie wygra żadna wiosna, PO czy koalicja europejska. Wygra PiS, bo Polacy w większości są matołami. Dlatego już na jesieni po wyborach, planuję emigrację. Jeszcze się upewnię, czy aby się nie mylę. Jeśli się nie mylę, będą kolejne 4 lata okradania pracujących i rozdawania nierobom. Gdzie wyemigruję? Jeszcze nie wiem, ale szukam kraju, gdzie praca jest świętością, własność prywatna nietykalna, a podatki rozsądnie wydawane.

 • kar.as

  Oceniono 11 razy 9

  Za 10 lat obecni płatnicy ZUS przechodzący na emeryturę dostaną przysłowiową figę z makiem: inflację, zamieszki, zamknięte szpitale. Ale co tam! Raz się żyje, a staruszka Kaczorowskiego guzik to będzie obchodziło...

 • dyskootantka

  Oceniono 13 razy 9

  Gdyby faktycznie chcieli coś rozsądnego dać, to mieli na to cztery lata. Teraz to tylko ściema dla ciemnego luda. Oni nie mają już nic do stracenia, obiecają wszystko.

 • grazena

  Oceniono 10 razy 8

  po co ma budżet wydawać na mnie jednorazowo 1100 zl brutto wystarczy,że zdejmie ze mnie podatek od emerytury i będę mieć o wiele więcej.....nie potrzebuję łaski" wielkiego" guru PIS a tak nawiasem mówiąc bezczelność tego dziada nie zna granic on rozdaje moje podatki jak tylko mu się podoba a służba zdrowia "leży" w zapaści i żeby przyśpieszyć wizytę muszę iść prywatnie i płacić a on w szpitalu ma 10 ochroniarzy i 10 lekarzy to jest szczyt

 • zerozer52

  Oceniono 14 razy 8

  I tak na tych sku...synów nie zagłosuję.

 • anonim_ka

  Oceniono 10 razy 8

  Jarozbaw cmentarnik wpadł w AMOK , pewnie wizja utraty władzy zdrowo mu kuper podgrzała! ! ! HE HE gotów jest obiecać emerytom , cotygodniową 13 . Jaruś masz paszport sPISdralaj do Putina póki możesz ! !

 • franekzjanek

  Oceniono 12 razy 8

  .
  PiSlamiści czyszczą państwową kasę a Putin skupuje złoto ... jest tu jakiś sens i logika ?
  .

 • inz.morszczuk

  Oceniono 11 razy 7

  Emeryci w Grecji płaczą, bo nie stać ich na leki a 10 lat temu mieli bardzo wysokie emerytury.
  Jak będziecie głosować na PIS to samo będzie w Polsce. Wasze dzieci Wam tego nie wybaczą.

 • dyskootantka

  Oceniono 9 razy 7

  Średnia płaca już ok 5 tysi, wszystko podrożało, a w koszyku emeryta do waloryzacji to chyba jak za komuny - podkłady kolejowe i lokomotywy policzyli. Radyjo wytłumaczy wszystko ciemnemu ludowi.

 • mario.12

  Oceniono 11 razy 7

  jeśli ktoś jeszcze wierzy w brednie wyborcze pis-u to współczuję, obiecywać to oni potrafią zwłaszcza jak wychodzą na jaw kolejne afery. Z realizacją bywa gorzej dadzą emerytom trzynastkę i jakieś grosze waloryzacji a potem podwyżki cen opłat za gaz i prąd podatki i inne opłaty na tych nierobów gratuluję wyborcom pis

 • H2O H2O

  Oceniono 9 razy 7

  Pewnie będzie jak z owym mitycznym "każdym drugim dzieckiem". Trzynaste emerytury będą... dla górników i mundurowych. Pani rzecznik wyjaśni klarownie po wyborach.

 • zd46

  Oceniono 9 razy 7

  Pokażcie jeden uporzadkowany i w miarę bogaty kraj na świecie, który ROZDAJE na lewo i na prawo, bez opamiętania, owoce ludzi pracy, gdzie przed wyborami uruchamia się korupcję polityczną na szeroką skalęi gdzie władza nie mapojęcia co dalej robić. Ta sama władza nie dba o zasady demokracji i nie zabezpiecza właściwej ochrony zdrowia, właściwej edukacji, rozdziału państwa od kościoła, bezpieczeństwa wewnętrznego i szeregu podstawowych działań sprowadzając rzadzenie do idiotycznego rozdawania pieniędzy wg zasady: „WSZYSTKO MOŻNA KUPIĆ i WSZYSTKICH MOŻNA PRZEKUPIĆ a moralność i uczciwość nie ma żadnej wartości. Kiedyś UB potem SB płaciło za „usługi obywateli” teraz płaci PiS. Prezes PiS po prostu zleca. ma ale nie płaci albo nie zleca, nie ma i płaci.

 • rhplus1

  Oceniono 8 razy 6

  Czy kaczyński zapomniał, że płaca jest za pracę.
  Jak mozna tak rozdawać pieniądze w kraju w którym wartość i moc pieniądza jest 4-5 razy nizsza niż niz w krajach ( np. RFN, WB , w których najnizszy zarobek netto wynosi np. ok. 900 funtow - na dziecko dostaje sie 1/10 pensji, a w Niemczech ok, 2000 Euro i też 1/10 pensji.
  A w socjalistycznej polsce Kaczyńskiego płaca na rekę 2000 zł a na dziecko 1/4 pensji.
  Panie kaczor - łatwo rządzi sie cudzymi pieniedzmi

 • k.gembiec

  Oceniono 6 razy 6

  Przekaz dnia z pisu: rzućmy coś znowu tej chołocie, bo przegramy wybory i dopiero zaczną nas rozliczać.

 • jamarcin

  Oceniono 8 razy 6

  i bardzo dobrze....zastanawiałem się do tej pory czy przenieść firmę za granicę....teraz już wiem. przy jednoosobowej działalności mam miesięcznie 1300 zł zusu, 19% podatku, co daje miesięcznie ok 6-7 tysięcy samego podatku dochodowego. vat (23%) to kolejne 7-8 tysięcy miesięcznie....praktycznie żadnych ulg i odliczeń....A w tym samym czasie programy patologia + rosną w przedwyborczych obietnicach....zapłaci drobny przedsiębiorca taki jak ja. dzięki....rezygnuje

 • drugiepietro

  Oceniono 8 razy 6

  Zapowiadana tak natrętnie podwyżka świadczeń emerytalnych i rentowych to nie jest żadna waloryzacja, nie pokrywa bowiem nawet części spadku i wartości nabywczej pieniądza. Natomiast, jeśli idzie o wyborczą kiełbasę w postaci tzw. trzynastej emerytury, to zobaczymy, gdy pożyjemy. W końcu wiele szumnych haseł z poprzednich kampanii wyborczych PiS zamieniło się w przeterminowane kapiszony, np.: Mieszkanie+, naprawienie strat tzw. frankowiczów, 500+ dla wszystkich dzieci itp.

 • mer1lin

  Oceniono 8 razy 6

  A skąd oni te pieniądze wezmą? Przecież budżet na ten rok jest już uchwalony a w nim nie ma nic o nowych wydatkach. Czyli co? Znów się podetrą Konstytucją?

 • swru

  Oceniono 8 razy 6

  W sumie to emerytów chcą kupić za darmo. 1100 zł brutto podzielić na 12 miesięcy to wychodzi ok. 70 zł na rękę i to tylko przez rok. W kolejnych wyborach będą kupować za przysłowiową złotówkę.

 • inz.morszczuk

  Oceniono 6 razy 6

  Morawiecki: Realizacja zapowiedzi wyborczych będzie kosztowała 40 miliardów złotych.
  Kłamczuszek, zapomniał chyba dodać jednego słowa: "WAS" .
  Was, Polacy będzie to kosztowało.
  Biedne będą nasze dzieci.

 • emazkawka

  Oceniono 8 razy 6

  Powinni spłacić 500+ od samego początku na 1-sze dziecko i to z odsetkami ! Prawda Pani Beato? No chyba, że żle słyszałam parę lat temu?

 • kotmiki

  Oceniono 8 razy 6

  Kaczyński -Oszuście zapłać faktury bo będzie drożej ;ponoć wierzytelność prawie sprzedana a Wielkie Wilki dopadną cie ty kurduplowaty skansenie

 • hipis3308

  Oceniono 7 razy 5

  W następnym roku, emeryci i renciści mogą wziąć tylko jedną 13 wypłatę. Dwunastu nie będzie wcale.

 • tom-pek

  Oceniono 9 razy 5

  ile do cholery jeszcze wzrośnie ZUS,dlaczego ciężko pracujący sponsorują całe stada żyjących na socjalu

 • andmas

  Oceniono 7 razy 5

  Polska PIS ,to Polska jak za króla Sasa ... , konsekwencją były rozbiory i koniec państwa . Polacy ,PIS tych pieniędzy nie ma co obiecuje , poprzednich które rozdał też nie ,to s.ą pożyczki od banków zachodnich na wysoki procent ,które będą musiały spłacić wasze dzieci ,oni chcą kupić wasze głosy żeby utrzymać władzę . .

 • zielony_wesolek

  Oceniono 7 razy 5

  Wszelkie racjonalne decyzje nie mają znaczenia liczy się tu i teraz, a potem jakoś to będzie, jak coś zwali się na Tuska.

 • tokraj17

  Oceniono 7 razy 5

  Stek bzdur -jeżeli najniższa emerytura wynosi faktycznie 1026 zł to żaden emeryt nie ma możliwości zwrotu nadpłaty podatku - no może przy 1026x12=12312 zł dostaną 5 zł.Chyba, że rządowa tuba wieści ,iż najniższa emerytura to 1026 zł,a jest zupełnie inaczej wtedy sorry PiS ,chylę czoło nad waszym makiawelizmem.

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 5 razy 5

  Wielka jest łaska właściciela Polski tj Kaczyńskiego - jego jeden gest i pieniądze spływają do kieszeni każdego polskiego emeryta. Emeryci na kolana w kościołach i następnie do urn,aby wybrać gromowładnego Kaczyńskiego na następną kadencję . Tylko,że za te dary mamony nasze wnuki i prawnuki zapłacą.

 • ptakomysz

  Oceniono 7 razy 5

  Ale dlaczego nie powiedział, że trzynastki dostaną tylko ci co przyniosą zaświadczenie od proboszcza albo Rydzyka?

 • ibrylowska

  Oceniono 7 razy 5

  PIS do wymiany Nie kupicie wyborców ochłapami, bo działacze PIS biorą premie dziesiątki tysięcy złotych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX