Rząd zmieni obietnicę Kaczyńskiego, bo pozwala na nadużycia. Chodzi o zatrudnianie swoich dzieci

Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS przedstawił pięć nowych propozycji programowych partii. Rząd chce zmienić jedną z nich - zerowy PIT dla młodych. Pojawiło się bowiem ryzyko nadużyć.

Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji PiS przedstawił pięć nowych propozycji programowych swojej partii. Wśród nich znalazły się: "trzynastki" dla emerytów, czyli dodatkowe świadczenie wypłacane raz w roku, "500 plus" już na pierwsze dziecko, przywrócenie połączeń PKS, podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także zmiany w PIT.

Ostatnia propozycja zakładała, że osoby do 26. roku życia będą zwolnione z podatku. RMF FM ustalił, że ta propozycja wymaga uszczelnienia. Rząd najprawdopodobniej wprowadzi limit zarobków - będzie on wynosił 85 tysięcy złotych brutto rocznie, czyli ok. 6,5 tys. zł na rękę. 

Pojawiło się bowiem ryzyko nadużyć. Zamożni przedsiębiorcy mogliby na przykład zatrudniać na intratnych posadach własne dzieci i płacić im olbrzymie pensje, od których nie trzeba by płacić podatku. 

Czytaj też: PiS dorzuca nowe, hojne obietnice. Ekonomista: Zapadliśmy na grecką chorobę

Dziesiątki miliardów złotych rocznie

"Piątka Kaczyńskiego", bo taką nazwę media nadały propozycjom szefa PiS, będzie kosztować budżet kilkadziesiąt miliardów złotych. Koszt "trzynastek" to ok. dziewięć mld zł, rozszerzenie programu "500 plus" 19 mld zł. Koszty całego programu wzrosłyby do 40 mld. 

Więcej o:
Komentarze (81)
Rząd zmieni obietnicę Kaczyńskiego, bo pozwala na nadużycia. Chodzi o zatrudnianie swoich dzieci
Zaloguj się
 • an1005

  Oceniono 31 razy 31

  Ale jaja: że osoby do 26. roku życia będą zwolnione z podatku.... limit zarobków - 85 tysięcy złotych brutto rocznie, czyli ok. 6,5 tys. zł na rękę.
  A dlaczego starzy zabijający po 2.5 tys miesięcznie nie mogą na takie ulgi liczyć???

 • tomi44g

  Oceniono 19 razy 19

  Lepiej by podnieśli kwotę wolną: ucieszyli by się i młodzi i emeryci i zwykli pracujący. Proste, sprawiedliwe i nie trzeba uszczelniać.

 • anty-oszolom

  Oceniono 17 razy 15

  Jaro obiecuje, rząd mówi, ze nie
  Matouszek obiecuje, piSS mówi że nie
  Do ciemnego ludu trafią tylko obietnice, a piSSdzielska waadza potem powie, że przecież mówili, że nie...

 • gerardpolak2

  Oceniono 10 razy 10

  pisowcy rozdają moje pieniądze........ sami zarobili?....... NIE !!!!!....... zabierają od nas płacących podatki........ złodzieje!!!!!

 • kemor234

  Oceniono 9 razy 9

  Czy "aniołki Glapińskiego" mają więcej niż 26 lat ???
  Każda z osobna, żeby nie było ...

 • remo29

  Oceniono 8 razy 8

  > Zamożni przedsiębiorcy mogliby na przykład zatrudniać na intratnych posadach własne dzieci i płacić im olbrzymie pensje, od których nie trzeba by płacić podatku. 

  Znaczy biznes "na słupa" wolno robić tylko z właściwą legitymacją partyjną.

 • stenrw

  Oceniono 7 razy 7

  Wszystkie wyjątki w prawie są patogenne!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX