RBK: Rosyjska zbrojeniówka traci miliardy rubli z powodu amerykańskich sankcji

Rosyjski przemysł zbrojeniowy odczuwa skutki amerykańskich sankcji. Według agencji RBK, rosyjskie zakłady produkujące naboje straciły do tej pory 50 miliardów rubli, to jest około 650 milionów euro.

Waszyngton nałożył na Rosję sankcje w związku z ingerowaniem rosyjskich służb w procesy wyborcze w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, a także za aneksję Krymu i wspieranie wojny w Donbasie.

Amerykańskie sankcje zamknęły rosyjskim firmom część rynków zbytu na świecie. Użytkownicy rosyjskiej broni zaczęli kupować naboje produkowane w innych krajach, w tym w Chinach i Bułgarii. Rosyjski holding zbrojeniowy „Rostech” oszacował, że rocznie straty rodzimych producentów sięgają 10 miliardów rubli i w związku z tym konieczne jest podjęcie działań zabezpieczających ich interesy. Według jednego z dyrektorów holdingu Siergieja Abramowa koncern „Kałasznikow” stracił kilka kontraktów, które opiewały na kwoty od 30 do 50 milionów dolarów. Amerykańskie sankcje dotyczą nie tylko producentów pocisków, ale całego rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego.

Międzynarodowi eksperci szacują, że w związku z restrykcjami straty rosyjskich firm zbrojeniowych mogą sięgać miliardów dolarów. Sankcje nałożone przez USA i Unię Europejską uderzają także w inne sektory rosyjskiej gospodarki, w tym w banki.

Więcej o:
Komentarze (21)
RBK: Rosyjska zbrojeniówka traci miliardy rubli z powodu amerykańskich sankcji
Zaloguj się
 • onuce-precz

  Oceniono 14 razy 6

  mila wiadomość dnia. czym gorzej u ruskich tym bezpieczniej u nas i na świecie.

 • partia

  Oceniono 11 razy 5

  Raszka istnieje w tym kształcie tylko dzięki dziesięcioleciom terroru który pozbawił mużyków jakiejkolwiek zdolności do walki o swe prawa. Teraz już ten terror nie jest potrzebny. Można wysyłać mużyków na śmierć, głodzić, poniewierać, a oni nic. Co najwyżej mogą popełnić zbiorowe samobójstwo zapijając się politurą i płynem przeciwko pluskwom. Niby podobnie jest z Kitajcami, ci też dadzą swej władzy zrobić ze sobą wszystko. Jest tylko jedna różnica. Kitajec żyjąc w nędzy i niewoli i tak będzie harował i oszczędzał. A kacap co najwyżej pośle babę do roboty.

  Są tacy co twierdzą,że w Rassieje mieńsze szto 100 milionow nasilieniaja, że to co podają w oficjalnych statystykach to bałach. Ale nawet gdyby, to na jednego człowieka radzieckiego i tak przypada 10 Czinków. Granica na Amurze oddziela od siebie dwa światy z których jeden jest na wykończeniu a drugi w ekspansji i z każdym dniem przepaść pomiędzy nimi się pogłębia. Sojusz chińsko-rosyjski, gdyby do niego doszło, będzie podobny do sojuszu niemiecko-słowackiego z czasów Tiso i Adolfa. Car (aktualny czy jego następca) wie, ze taki "sojusz" będzie oznaczać, ze Raszka stanie się kitajskim protektoratem. I spełni się proroctwo Witkacego z "Nienasycenia". Ruskie za wszelką cenę będą się starały aby do tego nie doszło. A Kitajcy mają czas i z otwartą paszczą mogą czekać i wiek cały aż im Raszka sama między zęby wpadnie. My też możemy spać spokojnie, jakiś czas przynajmniej, bo poza wybrykami z czasów Mongołów czy Mingów Chiny nigdy nie próbowały globalnej ekspansji. Zawsze wystarczyła im "bliska zagranica" . Będą oczywiście podtrzymywać na Kremlu złudzenia, że oto możliwa jest wspólna akcja przeciwko Zachodowi. Ale tylko po to, ze się Raszka wyprzykała na prężenie muskułów przed światem. A jak już sąsiad poprosi o wsparcie to będzie taka "braterska pomoc" jakiej świat nie widział. Bóg jest dobry, Bóg jest bardzo dobry!!!!!!

 • czizus

  Oceniono 7 razy 3

  Bardzo dobra wiadomość. Ale prosimy o więcej i więcej, . . . !

 • ochujek

  Oceniono 2 razy 2

  Ciężkie czasy. Ależ zegarki produkowali najszybsze. Trwałe. Mam do dziś.

 • kumpel_ciorana

  Oceniono 8 razy 2

  Rosja - kraj ktory musi placic (trolom) by dobrze o nim pisano...

 • pedro.666

  Oceniono 12 razy 0

  Skandal! Jedyne maszyny, które Rosjanie potrafią dobrze robić, czyli maszyny do zabijania. I nawet to im odbierają?! Tylko patrzeć, jak nie będą też chcieli od nich kupować tych silników do rakiet, czyli pobocznego produktu od nośników dla głowic nuklearnych - i co wtedy??? Będą musieli robić samochody dla cywilów, czy co...? Straszne...

 • polsz

  Oceniono 9 razy -1

  Chiny, Indie, czy Turcja kupują zestawy S400 i jakoś sankcje mają w d...

 • trarjei

  Oceniono 5 razy -1

  Napiszcie, że to sprawka ruskich trolli :))

 • tenare

  Oceniono 5 razy -3

  Polska jeszcze więcej traci przepłacając za amerykański złom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX