Komentarze (127)
PGZ przejmie od Amerykanów zakłady lotnicze w Rzeszowie. Jest porozumienie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • makskey1

  Oceniono 8 razy 8

  może jakiś mały resercz na temat kto obsadzi te zakłady po tzw "repolonizacji"? Może Obatel Henry z synem by się nadał? Kto tam ma jeszcze bardzo zdolne dzieci? Cymański, Śniadek albo Suski? Jak ktoś ma ich akcje to może niech się zastanowi.

 • wiarus25

  Oceniono 7 razy 7

  No to jesteśmy na dobrej drodze powrotu do "kukuruźników"

 • rggg

  Oceniono 6 razy 6

  Czyli będą nowe etaty dla kolesiów z PiS...

 • rainbow.warrior

  Oceniono 8 razy 6

  Stada partyjnych kolesi i "działaczy" już przebierają nogami czekając na ciepłe posadki.

 • wejsunek47

  Oceniono 7 razy 5

  a taka Nokia ma przychody 20 razy większe.... katolski ciemnogród nie potrafi zrozumieć ,że kasa we współczesnym świecie przychodzi z wiedzy i nauki a nie z produkcji zabytków techniki i złomu...

 • evergreen111

  Oceniono 5 razy 5

  Jak znam pisowskich misiewiczów, będzie Janów Podlaski bis!

 • kaschubowski

  Oceniono 5 razy 5

  Kidy przejmą zakłady produkcji kos i wideł?? Nie zapominajmy też o zakładach produkcji cepów.

 • xysieq

  Oceniono 5 razy 5

  Czekamy teraz na pokazowe pie.dolnięcie, jedyne i niepowtarzalne. Mam nadzieję że tylko całej tej szalonej koncepcji, broń Boże żadnego samolotu czy śmigłowca.
  Mówią że P&W chciał się pozbyć tego zakładu, bo produkcja była kompletnie bez ekonomicznego sensu, a do antyków trzeba było i linie produkcyjne odtwarzać. Ale co tam pieniądze, ważne że będą latać rzęchy, ale nasze, polskie. Czas na odtworzenie FSM i Syreny.

 • arawak29

  Oceniono 7 razy 5

  i kolejne stanowiska do obsadzenia przez rodzinę
  złodziejska banda

 • dmarch1

  Oceniono 7 razy 5

  Jak PiS przejmie kolejne zaklady to szykuje sie niezly collapse. Jak te patalachy rozlozyly jadna z najlepszych stadnin koni na swiecie to co dopiero firme z branzy wysokich technologii ?

 • karlik_ja

  Oceniono 11 razy 5

  Gdyby polska armia była wyposażona w dobrej klasy sprzęt to nie potrzebny był by zakład remontu złomków. Ważne, że rzeszowscy PiS kacykowie będą mieli gdzie być zatrudnieni.

 • tumaxer

  Oceniono 4 razy 4

  Efekt: wyda się grubą kasę, obsadzi misiewiczami, wszyscy, którzy się znają odejdą albo zostaną wyrzuceni i będziemy mieć fabrykę silników, która produkuje tylko wypłaty dla zarządu, w sam raz na wojnę z Rosją.

 • ratonida

  Oceniono 6 razy 4

  Za ile styropiany sprzedały, a za ile odkupują ?
  Chyba to straszna tajemnica ?

 • tete.a.tete

  Oceniono 6 razy 4

  To ile ta PGZ wyeksportowała tej polskiej myśli technicznej? Pewnie będą eksportować tak jak URSUS.

 • bratjolki

  Oceniono 14 razy 4

  Czyli za rok, dwa będzie składalnia pralek, potem "nowy Ursus" zaistnieje na kwartał następnie modernizacja spowoduje wywiezienie pozostałości na złom a na koniec deweloper postawi Biedronkę i "domy" z różowego styropianu.

 • adaco22

  Oceniono 3 razy 3

  wydłużanie koryta

 • ks-t

  Oceniono 5 razy 3

  Najlepszy sposób na zniszczenie firmy to jest jej nacjonalizacja. Zarządzanie przez Misiewiczów i robienie patriotyczych silników zawsze przegrywa z racjonalną gospodarką i silnikami dobrymi. NIe miałbym żadnych zastrzeżeń , gdyby firmę kupił prywatny właściciel, ryzykujący własnym kapitałem.

 • hubertus1807

  Oceniono 5 razy 3

  Ja pierdziele , komuna wraca. A potem jak z Pesą przyjdzie do przetargu i wystawią cenę o 500.000.000,00 zł. wyższą i jeszcze pretensje że nie kupują. Tak się kończą państwowe inwestycje.

 • realistas

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe za ile sprzedali i za ile teraz odkupią?

 • wojto51

  Oceniono 3 razy 3

  Komuna wraca.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy 3

  No. Jeszcze odkupić Mielec i można zacząć produkować na licencji nawet F-16 (tym bardziej że Amerykanie chcą zakończyć produkcję u siebie i przenieść ją za granicę, nawet do Indii).

  Lepsze podstarzałe F-16 generacji 4+ niż zgliszcza po asach myśliwskich Macierewiczu i Błaszczaku.

  Biorąc pod uwagę niższe koszty pracy F-16 robione w Polsce powinny być o 30% tańsze.

 • princepinot

  Oceniono 3 razy 3

  Kanadyjczycy kupili zaklady w ktorych produkuja silniki do swoich samolotow.
  Zaby je produkowac zainwestowali w odpowiednie obrabiarki itd... W Polsce dostali wykwalifikowana kadre, ktorej place 1/4 tago co w Kanadzie i budynki.
  Polskie zaklady nigdy nie mialyby szans dostac zamowien na ta produkcje, bo to konstrukcje zza oceanu. Zaklady nie zaprzestaly produkcji ktora prowadzily i to jest teraz odsprzedawane.
  Wartosci byli niskoplatni operatorzy skomplikowanych maszyn, ktore kandyjczcy przywiezli.
  Nie mozna wic mowic ze Kandyjczycy cos zrabowali, bo nie bylo co rabowac. Wszystkie maszyny po komunie to byl szmelc. Wszystkie wszedzie !!!
  Konstrukcje tez byly gowno warte.
  Za komuny do Kanady szla co nawyzej polska wodka. a z Kandy troche surowcow i zboze.
  Teraz Polska eksportuje 4 razy wiecej niz importuje z Kanady. Co w tym zlego. Bez invwestycji Kandyjczykow nigdy tak by nie bylo.
  A jak sie komus nie podoba to ma szanse wszystko przejac, bo ta produkcja pewno wkrotce sie konczy. Moze pokazac co potrafi.

 • tetradrachma

  Oceniono 5 razy 3

  Pamietam, jak mi (za komuny) w głowę wbijali, ze za sanacji cały przemysł był "w rekach" zagranicznych tylko; monopol spirytusowy i zapałczany ….polski. Dzisiaj nawet "pejsachówkę" Żydom sprzedaliśmy. Ten sam kit z "żołnierzami wyklętymi" pisowskie bydło nam wciska. Mojego dziadka Armia Czerwona "zastała w lesie" Wiedział, że do domu nie ma po co wracac to i w tym "lesie" pozostał. Od 50 do 53 siedział jak zwierze w stodole i wtedy się "ujawnił". Strzęp człowieka. A, ja w 55 byłem delegatem ZMP na Festiwalu młodzieży w Warszawie. Jak mnie widział w zielonej koszuli i czerwonym krawacie to płakał. Nie, nade mną, a swoim "przesranym życiem". Jak się upił to bluźnił i mówił "co ja ku... takiego zrobiłem, ze urodziłem Polakiem".

 • mer-llink

  Oceniono 9 razy 3

  Zawracanie głowy: samolotami, do których Rzeszów robi elementy lata tylko Polska (do Mi2 i tak kupujemy u ROsjan). A zatem "przejęcie" zakładów nie otwiera szans na ekspansję na rynki zagraniczne, bo tam tych samolocików, do których cos robi Rzeszów nie ma (ze dwie Bryzy sprzedane za granicę - 1 do Ekwadoru i 1 do Niemiec - nie sa żadną wielka odbieralnią elementów z Rzeszowa). Kanadyjczycy połapali się, że własnośc warsztaciku w Rzeszowie im do niczego biznesowo nie słuzy na świecie (patrz poprzednie zdanie: nie ma na świecie odbiorców, bo nie ma tam maszyn), więc i ochotnie pozbyli się tej manufaktury.
  A z czego będzie miała "zyski" fabryczka rzeszowska: ano tylko z naszego budżetu obronnego. Czyli z naszych podatków - bo z tego jest zrobiony budżet obronny.
  Zatem: cała transakcja to przelewanie z jednej kieszonki budzetowej do drugiej kieszonki budżetowej naszych - podatników - pieniędzy.
  Zawracanie głowy.
  "Repolonizacja" rozkosznie śmieszna: "Bryza" poza tym jest robiona w Mielcu, a więc w fabryce amerykańskiej (własnośc amerykańska, więc i kasa za samoloty idzie do kasy amerykańskiej; a "spolonizowany" zakładzik w rzeszowskim garażu za nasze podatki będzei robił czesci do amerykanskich samolocików - zreszta: kilka rocznie).

 • klex4

  Oceniono 2 razy 2

  Można się jedynie domyślić że Pratt & Whitney sprzedaje to coś ponieważ skończył się rynek zbytu na owe podzespoły, dla tych zabytków lotnictwa Mi-2 i W-3 Sokół. Nawet LPR nie chciało tych maszyn. I żeby w Rzeszowie suweren za bardzo nie szurał że mu amerykance fabrykę chcą zamknąć, to inny suweren będzie teraz finansował tę przygodę tak jak finansuje Autosan'a.

 • mariuszet

  Oceniono 2 razy 2

  No inne to marnie wróżę tym zakładom. Ten w Kaliszu i inne były sprzedane bo padały i nie miały pojęcia jak z tego wybrnąć. Jaka jest sprawność państwowych zakładów widać po tym jak inne radzą sobie w sytuacji gdy o stanowiskach menadżerskich decydują nie kompetencje a powiązania z politykami.

 • kaziuniek-is-one

  Oceniono 4 razy 2

  To już praktycznie likwidacja tej firmy... PZG nic nie potrafi zrobić dobrze.

 • pesimist

  Oceniono 4 razy 2

  Ludzie, umiecie czytać? Nikt nie sprzeda całego WSK tylko ułamek zajmujący się serwisem tych 3 maszyn.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX