Komentarze (243)
Premier Mateusz Morawiecki ogłasza minicud gospodarczy. "Dzięki odzyskaniu 40-60 mld zł"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • krzywelustro

  Oceniono 8 razy 8

  Mini-człowieczek przy pomocy swoich mini-kukiełek mini-strów robi mini-cuda.

 • skandy5

  Oceniono 8 razy 8

  Często porównuje się PiS do Gierka, ze względu na konsumpcję na kredyt.

  Uważam takie porównanie za głęboko niesprawiedliwe. Gierek przejął gospodarkę w fatalnym stanie (choć nie zadlużoną) no ie zakłady produkcji samochodów (i inne) naprawdę powstawały.

  Kaczyński przejął gospodarkę w bardzo dobrym stanie przy rozkręcającej się koniunkturze - zadłużoną po światowym kryzysie ale z dobrą zdolnością kredytową.
  Realizowana polityka polega na konsumpcji na kredyt bez jakichkolwiek inwestycji. Jeśli kupuje się broń to bez udziału firm polskich w produkcji, bez transferu technologii

 • senior2244

  Oceniono 7 razy 7

  Bajarz ludowy jak zwykle bajdurzy. Człowiek bez odrobiny honoru.

 • andrew1507

  Oceniono 7 razy 7

  Precz z okupantem z pis i KK.

 • threemen

  Oceniono 7 razy 7

  Jak daleko stał od rozumu, gdy to mówił.

 • maks1956

  Oceniono 7 razy 7

  skoro pisiory mają tyle kasy bo tak stwierdzą to dlaczego nie chcą dać podwyżek urzędnikom sądowym nauczycielom osobom niepełnosprawnym itp... po prostu pieprzą głupoty i tyle

 • ogniesteoczy

  Oceniono 7 razy 7

  a jak byłeś cieciu preziem w wbk to drenowałeś ile wejdzie.
  etyk biznesu sie znalazł...

 • sigizm

  Oceniono 7 razy 7

  za to pojawiły się informacje prasowe, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie wypłaca szpitalom forsy za leczenie, podobno już są miliardowe zaległości
  czyżby budżet państwa miał problemy z bilansem ?

 • rozterka47

  Oceniono 9 razy 7

  J

  " Przy jednoczesnym obniżeniu podatku dla małych i średnich polskich firm z 19 do 9 proc. "" ?
  To są działania pozorowane , wzięto pod uwagę obrót a nie dochód . Ilez to tych polskich firm na tym skorzystało ?? Na przysłowiowych palcach można policzyć !
  Mikro i malym przedsiębiorcom wzrosły koszty utrzymania firm na dodatek większość ich jest na PIT a nie na CIT !!

  Przestać bujać panowie !

 • zofia.rydz

  Oceniono 9 razy 7

  Nieorawda. Mam mała firme i place wciaz 19%. Nikt mi podatku nie obnizyl.

 • 11krzych

  Oceniono 6 razy 6

  >Miałyby go płacić wielkie międzynarodowe korporacje, które działają w Polsce.
  Brawo PiS! Opodatkować tą czarną bandę jebiącą dzieci.

 • zgred151

  Oceniono 6 razy 6

  Szpitale i chorzy nie maja lekarstw i pieniedzy na leczenie a ten idiota mowi o cudzie gospodarczym. Chyba ze ma na mysli miliony na rzecz kosciola i nagrody dla kolesi .

 • kazek100

  Oceniono 8 razy 6

  Czyli rozumiem, że z oczekiwanymi przez nauczycieli podwyżkami nie będzie problemu, bo przecież w skali kraju to byłaby tylko niewielka część tych odzyskanych wpływów podatkowych? Tak panie Pinokio?

 • bsdw

  Oceniono 6 razy 6

  Jak za PZPR. Wy będziecie mili spokój a my będziemy sobie rządzili.

 • misiurka8

  Oceniono 8 razy 6

  cud: osoby z wyzszym wykształceniem ,PRACUJĄCE w wyuczonym zawodzie, po 20 latach pracy w budżetówce nie zarabiają najniższej krajowej . A patologia ma z czego zyć i niepracujące matki też. Najłatwiej ograbiac tych najmniej zarabiających, co musza podatki odprowadzać b0o nie pracuja na czarno. Tylko ku chwale pieprzonej ojczyzny, co ich nie docenia tylko wykorzystuje do pracy za miskę ryżu.

 • zet59

  Oceniono 8 razy 6

  mały cud gospodarczy i dlatego nie ma kasy dla nauczycieli, urzędników pomocy społecznej, pracowników sądów, wielu innych grup opłacanych z naszych podatków. Dlatego nie istnieje polska armia poza pospolitym ruszeniem maciarewicza, dlatego nie ma pociągów na liniach lokalnych, dlatego nasze pensje mają najmniejszą zdolność nabywczą w Europie, dlatego palimy rosyjskim węglem i zatruwamy się codzinnie itd

 • k_rol

  Oceniono 8 razy 6

  Przez 2 kadencje polszewia kaczyńskiego zajmowała wygodne miejsca w Sejmie nie robięc kompletnie nic innego niż podkładanie nogi Tuskowi. Czy wszczeli jakieś postępowanie przeciwko oszustom , czy zgłosili coś do prokuratury, czy wykazali się kreatywnością w sensie pozytywnym? Nie, tylko destrukcja i to za społeczne pieniądze dawała im satysfakcję. Teraz przychodzi taki niedorobek i wciska ludziom swą miłość do narodu i nienaganną uczciwość . Desant na Brukselę kasty łasych pingwinów żoliborskich gwarantuje jedno. Że poznamy dopiero czym jest wstyd !

 • jego-wysokosc

  Oceniono 6 razy 6

  Zatrudnić wykonawcę do budowy wieżowców w centrum Warszawy. Otrzymać wykonany projekt i prace przygotowawcze. Nie zapłacić za to ani grosza. Oskarżyć wykonawcę o próbę wyłudzenia. Wmawiać ciemnemu ludowi (tak nazwał wyborców PiS prezes TVP Jacek Kurski), że to dowód na uczciwość małego księcia. To dopiero cud! Czy może raczej ordynarna kradzież i oszustwo...?

 • lisc12

  Oceniono 6 razy 6

  Tylko do mnie Mateusz nie dzwon jak sie koniunktura skonczy! Moze sie zrzucimy na paczke do ZK.

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 5 razy 5

  Tu jest odpowiedż skąd ten cud:
  dlugpubliczny.org.pl

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 5 razy 5

  A jaki jest dług publiczny ?????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Bo na kredyt wszystko można, tylko kiedyś ktoś to musi zacząć robić...

 • andrew1507

  Oceniono 5 razy 5

  Wieli strach panuje w pisbolszewii przed przegranymi wyborami i odpowiedzialnoscia karna za dewastacje panstwa prawa I demokracji. Wyskrobia z KORYTA+ ostatki aby kupic sobie wolnosc.
  Lotry jedne.

 • helikopter69

  Oceniono 5 razy 5

  Morawiecki, ty bankierem jesteś? Ekonomistą? To porównaj dług publiczny z 2015 roku.
  Politycy bardzo długo ukrywali prawdziwy dług publiczny Polski. GUS podaje, że wynosi on nie około 56% PKB i niecałe 1 bilion zł jak dotychczas podawano ale… aż 276% PKB co daje prawie 5 bilionów złotych ! GUS 20 kwietnia 2018 podał dane… na koniec 2015 roku, dziś mamy 2018 i zadłużenie z pewnością przekracza już 300% PKB.
  Z danych GUS wynika, że na 36 mln Polaków, ledwie 16 mln pracuje. Jeśli weźmiemy pod uwagę armię urzędników w liczbie min. 700 tys oraz pracowników zatrudnionych w państwowych, gminnych i miejskich instytucjach, służbach mundurowych, instytutach, fundacjach, biurach politycznych i przedsiębiorstwach (tylko mała część kreuje wartość dodaną)… to strzelam – okaże się, że ledwie 12 mln Polaków pracujących w sektorze prywatnym utrzymuje pozostałe 24 mln osób. Będzie jeszcze gorzej bo szybko starzejemy się jako społeczeństwo.

 • lica79

  Oceniono 5 razy 5

  Banksterowi nawet brewka nie drgnie kiedy robi wodę z mózgów „ciemnego ludu który wszystko kupi”

 • januszz4

  Oceniono 5 razy 5

  Jeśli rzeczywiście udało się wygospodarować tyle miliardów złotych, to ich przejadanie poprzez rozdawnictwo jest czystą głupotą. Powinno się je zainwestować w badania i rozwój, nowe technologie, a nie rozdawać jak Franek Dolas rozdawał Arabom pieniądze wrzeszcząc: ludzie!!! zwariowałem!!! rozdaję pieniądze!!! A później, gdy Arabowie zorientowali się, że to zwykły szwindel, to nieźle go pogonili.

 • kasle

  Oceniono 5 razy 5

  Jeszcze nigdy nie zdarzaly sie cuda gospodarcze, wynikajace z poprawy przychodow budzetowych, ktore natychmiast zostaja roztrwaniane na biezaca konsumpcje zamiast na inwestycje.
  Wypieranie sektora prywatnego przez panstwowy z rozdawnictwem, to wypieranie inwestycji przez konsumpcje a w perspektywie oslabienie wzrostu gospodarczego.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 5 razy 5

  Co zabawne to nie są pieniądze, które dodatkowo trafiły do budżetu, a pieniądze, które może teoretycznie z niego nie wypłyną...

  O karuzelach vatowskich już nie wspominają? Może dlatego, że znów wróciły.

 • punter

  Oceniono 7 razy 5

  Stopniowanie przymiotników wg. Mateuszka Kłamczuszka

  minicud
  minikryzys
  minizgon

 • skandy5

  Oceniono 5 razy 5

  Jest fantastyczna prosperity i w tym cała tajemnica. 500+ dla nas, 50 000+ dla nich

  Nic się nie inwestuje, nie kupuje części do Migów, które zaczęły spadać jak ulęgałki, nowe kontrakty zbrojeniowe nie przewidują udziału firm polskich, elektromobilność i promy pasażerskie tylko pokazują skalę tej ściemy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX