Komentarze (113)
"Utrzymywanie regulacji jest pozbawione sensu". Kolejny raport o skutkach zakazu handlu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • lamerka

  Oceniono 5 razy 3

  Gazeto, komentarze na tym portalu to od dluzszego czasu jedno wielkie trollowisko. Tu sie ani nie da niczego sensownie skomentowac, bo glos normalnych uzytkownikow/ czytelnikow ginie w tym zalewie platnych wpisow.
  Zrobicie cos z tym w koncu?

 • aronia0

  Oceniono 3 razy 3

  Dopoki PIS na relatywnie wysokie poparcie, bo ludzie za 100+ dadza sie pokroic, to nie zmienia ustawy. Zreszta ich lud pisowski nie opuszcza swoich wsi i miasteczek a zakupy robi u Pani Krysi, ktora zawsze ma otwarty sklep albo na jakis tam targowiskach czy miejscowych bazarach.

 • achzarit

  Oceniono 3 razy 3

  Jakos nie widac tego niedouka Bujary jak basuje jak to jest dobrze . Gdzie ten pi...brody solidaruch?

 • katani12

  Oceniono 3 razy 3

  Czy ktoś czyta te teksty przed opublikowaniem?
  "Powołuje się na wcześniejsze badania Biura Analiz Sejmowych, które szacuje szacuje, że mogą być to spadki małych sklepów mogą sięgać nawet o 20-30 proc."
  W jakim języku to jest napisane, bo chyba po polskiemu.

 • andzialak

  Oceniono 2 razy 2

  Ustawa miała chronić tych, którzy muszą w niedzielę pracować. To jak to jest mogą czy nie mogą?

 • shtalman

  Oceniono 4 razy 2

  Kraj zyebów świata, ludzkie koorvy, oto wolska

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 2

  A co na to zwiazki zawodowe?

 • czechy11

  Oceniono 1 raz 1

  PiS to jedna wielka fuszera i nieudacznictwo. Teraz okazało się ze obiecali kasę nie i firmują o tym
  Ministra Finansów. Pożar w rym burdelu trwa

 • ewropejczyk

  Oceniono 3 razy 1

  ZPP zamieszczając w GW tego typu sponsorowane artykuły (+ te przypominające w każdy czwartek, piątek ,sobotę, niedzielę o niedzieli handlowej) tylko usztywni stanowisko drugiej strony.

  Zaproponujcie jakieś rozwiązanie korzystne dla pracowników, to sami pracownicy przyłączą się do was w walce o przywrócenie niedziel handlowych.
  "Solidarność" walczy o interes pracownika, ZPP o interes pracodawcy. Kompromis jest możliwy, ale sieci handlowe wychodzą chyba z założenia "wszystko albo nic".
  Chytry 2X traci. Stracicie pieniądze na lobbing a i tak nie przywrócicie niedziel.

 • jarasc

  Oceniono 3 razy 1

  Podpisujmy i udostępniajmy petycję w sprawie pomnika prałata Jankowskiego!
  you.wemove.eu/campaigns/usunmy-pomnik-jankowskiego

 • i.l

  Oceniono 4 razy 0

  Co to z głupoty. Wskażcie choć jeden kraj na świecie w którym handel załamał się
  bo niektóre sklepy są zamknięte w niedziele? W dziesiątkach państw w niedziele
  handel nie pracuje i nie mają z tym problemu. W Polsce inteligentni inaczej z gazety
  wieszczą Armagedon. Litości, nie róbcie z siebie kretynów.

 • zd46

  0

  Bujaj się Bujara

 • race444

  Oceniono 2 razy 0

  Mieszkam w malej miejscowosci i tu bylo 10 malych sklepikow kiedy wybudowano DINO a 5 kilometrow dalej Lidl-a to 7 sklepikow padlo ........ tylko to bylo za PO wtedy kiedy kazda niedziela byla handlowa. Ja mowie tylko jedno to co ma pasc to padnie bo kiedy wybudowano te dwa dyskonty to 80% tych, ktorzy teraz najwiecej rycza zmienilo kierunek zakupow.

 • polak1

  Oceniono 7 razy -3

  To nie jest prawda. Małe sklepy nie upadają z powodu zakazu handlu. Ten przepis zwiększył opłacalność o obroty w nałych sklepach. Takie artykuły to lobbing dyskontów i galerii. Opisywał to nawet artykuł na wp. który opublikowano wczoraj. Właścicielki małych sklepôw nawet opublikowały wydruki z kas fiskalnych. Wzrost obrotu X10. Pozdro

 • borsuk07

  Oceniono 8 razy -6

  a co lobbyści na to - " Niektóre małe sklepy w niedziele z zakazem handlu zarabiają nawet o 1500 proc. więcej niż zwykle, zatem właściciele chętnie stają za ladą i bronią zakazu handlu w niedziele. "
  / inf. wiadomości handlowe /.

 • kat_na_lemingi

  Oceniono 13 razy -11

  HA, HA, HA Lemingi zaklinają rzeczywistość, bo skończyło im się niedzielne Window Shopping i lizanie przez szybkę zewnętrznych znamion luksusu ;)

  A Wolnych od Handlu Niedziel domagają się Związki Zawodowe dla swoich pracowników handlu ;)
  Dobra Zmiana :)

 • rafiol

  Oceniono 17 razy -13

  Organizacja grupująca podmioty nastawione na maksymalizację zysku przeprowadza badania, których wynik łatwo przewidzieć. Równie dobrze można by zlecić badania nad pedofilią M.Jacksonowi. Zysk - ok, jestem nawet skłonny uwierzyć, że spadł, choć wyjaśnianie przeciwnych tendencji wyłącznie koniunkturą śmierdzi na kilometr. A gdzie jakość życia, inne parametry, na jakiej grupie docelowej było badanie przeprowadzane ? Naprawdę przekonujące wyniki. Naaaaprawdę.

 • kenzoo3

  Oceniono 25 razy -13

  tego typu "raporty" pisane są za kasę i na zlecenie korporacji handlowych- zwykli POLACY cieszą się, że niedziele są dniem wolnym w handlu , bo mogą spędzić czas z rodzinami!

 • antosn3

  Oceniono 19 razy -15

  Artykul w stylu gazety, Tesco po prostu jest nie konkurencyjne dlatego sie wycofuje, obliczyli ze im sie to nie oplaca i sie wycofuja, tylko to nie przemysl innowacyjny, gdzie jak znika inwestor to nikt nie zajmuje jego miejsca. Czyli akapit teza w ogole nie do artykułu. 2 Jaka byla tendencja na rynku, ile z tych sklepikow i tak by upadlo. Czyto kwestia zmian" nawykow, - robimy wieksze zakupy w sieciach i przez to nie chodzimy do sklepikow. Czy jednak to sklepy na pasazach handlowych np., w miejscach gdzie przestalismy chodizc w niedziele

 • xyz_xyz1

  Oceniono 21 razy -19

  Błąd polegał na tym iż zakaz handlu w marketach z wyłączeniem małych sklepów dotyczy jedynie niedziel miast jak być powinno sobót i niedziel. Wprowadźmy zakaz handlu w soboty a małe sklepiki rozwiną skrzydła. Wprowadźmy ograniczenia dotyczące godzin handlu wielkich sklepów np. od 10 do 18 a to małym sklepom też pomoże.

 • deuz

  Oceniono 32 razy -20

  Jakos w Nazistanie zza Odra wolne niedziele sie oplacaja we Francji tez wiec darujcie sobie te wypociny wyborczaki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX