Twórca W Investments, jeden z najbogatszych Polaków, trzy miesiące spędzi w areszcie

Założyciel funduszu W Investments, a zarazem jeden z najbogatszych Polaków trafił na trzy miesiące do aresztu. Sąd podjął decyzję dotyczącą pięciu innych zatrzymanych wczoraj przez CBA.

Sąd podjął decyzję o aresztowaniu na trzy miesiące Piotra W., założyciela funduszu W Investments. Wraz z nim za kratki trafi jeszcze pięć innych osób - informuje "Puls Biznesu". 

Piotr W. uchodzi za jednego z najbogatszych Polaków - kilka lat temu znajdował się w pierwszej setce milionerów Wprost. Jest absolwentem prestiżowego amerykańskiego uniwersytetu. Jego majątek szacowano - w zależności od okresu - na 140-180 mln zł. 

Długo przed zatrzymaniem Piotr W. wydał oświadczenie związane z publikacją dotyczącą W Investments. Stwierdził, że "insynuacje dotyczące uczestnictwa przez niego w wyłudzeniu środków z funduszy uważa za całkowicie pozbawione podstaw."

Jak już informowaliśmy, CBA zatrzymało 11 osób w związku z podejrzeniem stworzenia piramidy finansowej. Zdaniem śledczych przestępcy wyłudzili od blisko 2000 osób ok. 600 mln zł. 

Czytaj też: CBA dobija mafię lekową. Kolejni zatrzymani. Współpracowali z 6500 aptek w całej Polsce

Ofiary były zachęcane do inwestowania sporych kwot - nie mniejszych niż 40 tys. euro - w zamian za obietnicę sporych zysków. Te jednak nigdy się nie pojawiły, a w 2016 roku doszło do masowej wyprzedaży jednostek funduszy, które tworzyli zatrzymani. 

Zdaniem śledczych twórcy piramidy od początku planowali doprowadzenie do upadłości, a następnie wycofanie działalności z ryku finansowego. 

Więcej o:
Komentarze (19)
Twórca W Investments, jeden z najbogatszych Polaków, trzy miesiące spędzi w areszcie
Zaloguj się
 • tinley

  Oceniono 18 razy 14

  Nie wiem kiedy ludzie sie nauczą że w dzisiejszych czasach stopa pozbawiona ryzyka to w Polsce 1.5% minus Belka - chyba tyle płaca krótkie detaliczne obligacje skarbowe. 5% juz wiąże się z pokaźnym ryzykiem bo tyle dają rocznie fundusze stabilnego uśrednionego wzrostu na przestrzeni kilku/nastu lat. Fundusze akcyjne koło 11% Jak ktoś inwestuje 40tys euro spodziewając się kilkunastoprocentowych zysków i do tego jeszcze w jakiś fundusz prowadzony przez 'genialny' talent biznesowy to nie wiem co trzeba mieć w głowie. Prawdopodobnie schemat był prosty - znajomy polecał znajomemu czyli klasyka gatunku. Inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć tej głupoty.
  Teraz druga sprawa - czy temu panu zbezpieczono majątek na poczet przyszłych rekompensat? Bo jak nie to skończy się znów na 3 latach odsiadki a potem Bajabongo. i co do diabla robi KNF że takie twory bezkarnie funkcjonują choć na odległość śmierdzi to szwindlem?

 • hellk

  Oceniono 11 razy 7

  Kurczę, w latach osiemdziesiątych chodziłem z jednym Piotrem W. do podstawówki, to był naprawdę sympatyczny chłopak, choć wyraźnie bogatszy od reszty klasy. Zwykła osiedlowa podstawówka dodam, teraz w tych eszelonach takiego bratania z plebsem już pewnie się nie praktykuje. Dużo później słyszałem że kończył jakieś prestiżowe amerykańskie uczelnie a potem wrócił i zajął się tymi biznesami, co to kosiły naiwnych podszywając się pod TePSĘ. Ciekawe czy to ten, ciekawe w którym momencie z człowieka wychodzi ten sympatyczny dzieciak a włazi coś innego, obślizgłego. Tak czy siak - szkoda.

 • cezar85

  Oceniono 6 razy 4

  Wyjebać Investments

 • bezczelnik

  Oceniono 10 razy 4

  ciesla idzie do PKO BP pozyczyc 100 zl. pod zastaw siekiery
  Glowny bankster mowi - spoko, dostajesz pozyczke 100 zl. pod 100% rocznie.
  Zotaiasz w zastaw siekiere, dostajesz 100 zl i mi je odrazu zwracasz bo procenty
  platne z gory- no i jestes winny PKO BP 100 zl za pozyczke
  ciesla idzie do domu i mysli- ale te bankstery madre-
  przyszedlem z siekera aby pozyczyc do kieszeni 100 zl.,
  a wychodze bez siekery, bez pozyczonych 100 zl.,
  i z dlugiem na 100 zl.,

  .

 • precz_z_komunia

  Oceniono 11 razy 3

  Myślałem że to Rydzyk albo Kaczyński :-)
  Albo bezrobotny Kacperek smoleński :-)

 • cynamon_10

  Oceniono 3 razy 3

  Każdy ma swoje SPA ...

 • danuel

  Oceniono 4 razy 2

  Nie ma nic gorszego niż polski "janusz biznesu", po doświadczeniach z licznymi bysnesmenami wybieram w ciemno pracę u obcokrajowca.

 • javall

  Oceniono 3 razy 1

  Najwyzsza pora. Rozliczyc, odebrac ukradzione, zezwolic na prace w ZK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX