Biuro podróży Olimp zbankrutowało. Odwołane wycieczki, ponad 250 klientów za granicą

7 marca krakowskie biuro podróży Olimp ogłosiło bankructwo. Odwołano wszystkie zaplanowane wycieczki. Za granicą nadal jest ponad 250 osób, które wcześniej zdążyły skorzystać z oferty Olimpu.

Olimp, krakowskie biuro podróży z 20-letnim stażem w branży, opublikowało dziś komunikat, w którym informuje o bankructwie. Odwołano wszystkie zaplanowane wycieczki. Za granicą nadal jest ponad 250 klientów, którzy zdążyli skorzystać z usług turystycznych biura.

Biuro Podróży Olimp - Centrum Promocji i Last Minute, w związku z utratą płynności finansowej zmuszone jest to zaprzestania dalszej działalności, tym samym informuje iż nie jest w stanie wykonać obowiązków umownych wynikających z umów o świadczenie usług turystycznych i zmuszony jest do odwołania wszystkich przyszłych wyjazdów począwszy od dnia dzisiejszego

- czytamy w oświadczeniu biura podróży.

Osoby, które zdążyły już wykupić wycieczki, będą miały zwrócone pieniądze. - Klienci, którzy obecnie przebywają za granicą, mają zapewnione świadczenia, aby mogli dokończyć pobyt, a także zapewniony transport powrotny zgodnie z Ich rezerwacjami - dodano.

Dysponentem wysokiej kwoty ubezpieczenia – jak zapewnił Olimp – jest małopolski Urząd Marszałkowski, który potwierdził informację oraz swój udział w procedurze.

Klienci, którzy obecnie przebywają za granicą, mają zapewnione świadczenia, aby mogli dokończyć pobyt, a także zapewniony transport powrotny zgodnie z Ich rezerwacjami. O sytuacji został poinformowany Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który jest dysponentem gwarancji ubezpieczeniowej

- deklaruje Olimp.

Spośród 252 przebywających zagranicą wycieczkowiczów 78 podróżuje własnym transportem. Pozostałych 174 klientów biura ma powrócić zgodnie z wcześniej opłaconymi rezerwacjami.

Więcej o:
Komentarze (57)
Biuro podróży Olimp zbankrutowało. Odwołane wycieczki i ponad 250 klientów zagranicą
Zaloguj się
 • dublet

  Oceniono 18 razy 10

  Przez 20 lat biuro funkcjonowało a za dobrej zmiany padło? NIEMOŻLIWE!

 • ka2

  Oceniono 7 razy 7

  Szkoda. Kupowałam czasem u nich przeloty z transferem z lotniska, porządne biuro

 • france_press

  Oceniono 17 razy 5

  W dzisiejszych czasach samodzielna organizacja urlopu jest wręcz banalna. a przede wszystkim o wiele tańsza i bezpieczniejsza. Wejdźcie sobie na strony WakacyjniPiraci czy Fly4Free i ogarnijcie temat...

 • belutti

  Oceniono 4 razy 4

  Szkoda. Byłem z nimi na podróży poślubnej.
  Smutno...

 • cinek11

  Oceniono 4 razy 2

  Panie dziennikarzu, biuro nie może "ogłosić bankructwa". Może złożyć wniosek o upadłość do właściwego sądu i tenże sąd zadecyduje o rozpoczęciu procesu upadłościowego. To są elementarne i proste informacje.

 • charleys

  Oceniono 2 razy 2

  Nie bardzo rozumiem takie bankructwa.
  Skoro klienci płacą za usługę więcej, niż wynosi całkowity koszt tejże dla biura podróży, to skąd plajta?
  Przecież biuro dopłaca.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 9 razy 1

  'Grecki' Olimp?
  A jak zrobic, zeby wlasciciele Olimpa teraz nie zalozyli kolejnego biura n.p. Ponzi Travel Sp. b. o.o. ?

 • antroponimia

  0

  Poprawcie błąd w tytule na str. głównej. Napisaliście: ponad 250 "zagranicą". Trochę wstyd...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX