Diesel droższy od benzyny średnio o 31 groszy. Szybko się to nie zmieni

W najbliższych dniach należy spodziewać się kolejnych podwyżek cen paliw na stacjach, choć w nieco mniejszej skali niż w minionym tygodniu - prognozują analitycy biura maklerskiego Reflex.

Kierowcy diesli płacą więcej

Litr oleju napędowego na stacjach benzynowych jest średnio o 31 groszy droższy od benzyny bezołowiowej 95. Średnia cena autogazu spadła natomias do poziomu najniższego od kwietnia ubiegłego roku. Średnio ceny benzyn i oleju napędowego rosły w pierwszym tygodniu marca od 5 do 8 groszy na litrze, a LPG taniał średnio o 1 gr/l. - W kolejnym tygodniu marcu podwyżki cen paliw w detalu mogą być kontynuowane - prognozuje Reflex.

Średnie ceny paliw na stacjach na dzień 7 marca:

Benzyna - 4,79 zł/litr

Benzyna 98 -  5,11 zł/litr

Olej napędowy - 5,10 zł/litr

Autogaz - 2,10 zł/lir.

Ostatnie ruchy cen na stacjach są odzwierciedleniem podwyżek cen na rynku hurtowym jeszcze z lutego. I mimo że w ostatnich dwóch tygodniach sytuacja jeśli chodzi o rynek hurtowy jest dużo stabilniejsza, to zmiany cen na stacjach mogą być kontynuowane. Będą to prawdopodobnie dalsze podwyżki, ale już w nieco mniejszej skali niż w tym tygodniu. Co więcej wszystko wskazuje na to, że obniżki cen autogazu także dobiegły końca i w przyszłym tygodniu możemy odnotować pierwsze od czterech miesięcy korekty cen LPG w górę

- czytamy w raporcie rynkowym BM Reflex.

Ceny ropy nafotwej

Od początku roku ceny ropy na rynkach światowych urosły o blisko 10 proc, w ostatnich tygodnia notowania pozostają jednak stabilne. Wciąż dla rynków i dalszego kierunku zmian cen ropy naftowej istotne będą rozstrzygnięcia na linii Chiny - USA.

Inwestorzy analizują także jaki wpływ na notowania może mieć ewentualne spowolnienie gospodarcze na świecie. Na razie departament energii USA potwierdził wysoki wzrost zapasów ropy na rynku amerykańskim podawany wcześniej przez API. I tak zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu wzrosły o 7,07 mln baryłek do 452,93 mln baryłek, podczas gdy rynek oczekiwał wzrostu o 1,37 mln baryłek.

Notowania Crude Oil BrentNotowania Crude Oil Brent stooq.pl

Więcej o:
Komentarze (42)
Diesel droższy od benzyny o 31 groszy. Szybko się to nie zmieni
Zaloguj się
 • natenczas_wojski

  Oceniono 44 razy 30

  "Diesel droższy od benzyny średnio o 31 groszy. Szybko się to nie zmieni "
  Super. Wszystkie samochody ciężarowe i dostawcze jeżdżą na dieslu. Elektorat złodzieja pokryje koszty. Złodziej to Obajtkowo-PiSowski Orlen który sztucznie zawyża cenę ON bo potrzebuje kasy na 500plusy. Wiedz obywatelu że to TY płacisz za gest i rozdawnictwo kłamcy Kaczyńskiego.
  Jasne?

 • jzd

  Oceniono 14 razy 10

  Dzisiaj tankowałem w znienawidzonych Niemczech ropa po 1.22 e benzyna 30 centów droższa no ale Niemcy nie mają tej qrwy kaczora

 • dublet

  Oceniono 15 razy 7

  Dla kogoś, kto wysadził samolot, podwyżka diesla to pikuś!

 • ks-t

  Oceniono 7 razy 5

  No przecież opłata paliwowa miała nie wpływać na cenę. Obajtek i Morawiecki przecież zawsze mówią prawdę. Nawiasem mówiąc uwzględniając dzisiejszą cenę ropy i kurs dolara, to w porównaniu do najdroższej ceny benzyny za Tuska (5,70) teraz powinna kosztować 3,21. Reszta na waciki dla Morawieckiego.

 • polskaplonie

  Oceniono 15 razy 3

  czemu ropa do diesli teraz jest droższa, całe życie było odwrotnie, wszyscy zawsze chcieli diesla, bo tanie paliwo i 5L/100

 • sierota79r

  Oceniono 3 razy 1

  Chory kraj. Przestalem juz pare lat temu tankowac w Polsce.W niemczech mam albo te samą cenę albo taniej. Tankuje diesla. Nigdy nie byl drozszy od etyliny. Do tego jakosc paliwa o niebo lepsza od tego z Polski.
  Pozdrawiam desperatow ci tankuja w Orlenie na A2 przed granicą z Niemcami, z obu stacji 😁

 • ws21

  Oceniono 1 raz 1

  Ja zacznę się martwić jak cena ON będzie o ponad 180% wyższa od PB. Na razie cały czas jestem na plusie.

 • rejestracjanowegokonta

  Oceniono 5 razy 1

  No ciekawe. Czyżby rzeczywiście to golenie nas przez rząd za zwiększone wydatki budżetowe? Na portalach branżowych mówią coś lakonicznie, że to "odrabianie marż". Cokolwiek by to nie znaczyło. W innych krajach relacja benzyny i ON jest standardowa. Co do k.wy nędzy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX