Mirbud wybuduje ostatni odcinek autostrady A1. Prace będą kosztować 857 mln zł brutto

Łódzki oddział GDDKiA wyłonił w drodze przetargu firmę, która wybuduje ostatni odcinek trasy A1 między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem. Najlepszą ofertę złożyła firma Mirbud, która wykona wszystkie prace w cenie 857 mln zł brutto.

Skierniewicki wykonawca Mirbud będzie odpowiedzialny zarówno za projekt, jak wykonanie inwestycji o długości 25 km. W przetargu została również wyłoniona najlepsza oferta na nadzór dla ostatniego odcinka autostrady A1.

Ostatni odcinek A1 wybuduje firma MirbudOstatni odcinek A1 wybuduje firma Mirbud GDDKiA

Wybrane zostało konsorcjum Drogowa Trasa Średnicowa z Katowic i INCO Consulting z Pszczyny. Wartość oferty to blisko 14,1 mln zł.

Firma Mirbud S.A. złożyła najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka B (dł. 25 km) autostrady A1 od węzła Piotrków Trybunalski do Kamieńska w systemie projektuj i zbuduj. Wykonawca będzie miał 35 miesięcy na realizację przedsięwzięcia, w tym 10 miesięcy na projekt, resztę na roboty budowlane. W przypadku prac budowlanych wyłączone są okresy zimowe (15 grudnia – 15 marca). Wartość kontraktu brutto to 857 mln zł

- podał w oświadczeniu łódzki oddział GDDKiA.

Firma Mirbud jest ponadto w trakcie budowy zaprojektowanej przez siebie obwodnicy Bolkowa, której oddanie zaplanowano na IV kwartał 2019 r.

Przetarg unieważniono w listopadzie 2018 r., gdy zaproszenia do zawarcia kontraktu nie przyjęło konsorcjum spółek Strabag i Budimex. Ze względu na przedłużające się postępowanie, wycofali się wszyscy kandydaci w tym Mirbud. W ostatnim przetargu z firmą Mirbud konkurowały m.in. Intercor, Polaqua czy konsorcjum Budimex i Strabag. Kluczowym było kryterium cenowe. 

Więcej o:
Komentarze (15)
Mirbud wybuduje ostatni odcinek autostrady A1. Prace będą kosztować 857 mln zł brutto
Zaloguj się
 • ligand17

  Oceniono 32 razy 30

  25km za 857mln PLN to daje trochę ponad 34mln PLN za kilometr. Gdyby to PO sprawowała rządy to PiS podniosły dziki wrzask, jak to w Polsce autostrady są najdroższe na świecie i to nawet na terenach nizinnych...

 • qatroscc

  Oceniono 9 razy 9

  wreszcie jakiś Mirek zarobi, a nie wkółko Straabagi i inni Włosi, mam nadzieję, że nie da plamy

 • antypopisowiec

  Oceniono 6 razy 6

  Swego czasu PiS krytykował poprzedników za zbyt wysokie koszty budowy autostrad. A teraz płacą jeszcze drożej. Wychodzi 34 mln za 1 km autostrady.

 • grr-5

  Oceniono 6 razy 6

  Najpierw niech podpiszą umowę.Poprzednio też wybrali wykonawcę a ostatecznie przetarg uwalono bo urzędasy Dojnej Zmiany tak długo zwlekali z podpisaniem umów że wykonawcy się ostatecznie wycofali.

 • radek_sziwa

  Oceniono 5 razy 5

  Czekamy na Januszbud!

 • dvla

  Oceniono 1 raz -1

  A nadzór sprawi ICO Consulting International Corporation z Przyczyny xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX