Stopy procentowe na tym samym poziomie do 2022 roku? Glapiński: nie zanosi się na zmianę

Według prezesa Narodowego Banku Polskiego, stopy procentowe w Polsce mogą się nie zmienić do 2022 roku. Adam Glapiński powiedział o tym podczas zorganizowanego w Warszawie 25-go Forum Bankowego.

"Stopy procentowe mamy dodatnie i stabilne i nie zanosi się by się zmieniały do końca kadencji Rady. Mamy opracowane narzędzia niestandardowe, ale nie zanosi się i nie widać perspektyw i konieczności, by po nie sięgać. W przypadku dużego światowego kryzysu można by ich użyć" - powiedział Glapiński podczas Forum Bankowego.

Również na konferencji po marcowym posiedzeniu RPP Glapiński mówił, że być może do końca kadencji tej Rady nie będzie potrzeby zmiany poziomu stóp. W styczniu mówił, z kolei że stopy procentowe mogą pozostać stabilne do 2022 roku.

W ubiegłym tygodniu RPP zdecydowała o utrzymaniu dotychczasowej wysokości stóp procentowych. Podstawowa stopa NBP jest obecnie na poziomie 1,5 procent.

Więcej o:
Komentarze (39)
Glapiński: Stopy procentowe na tym samym poziomie nawet do 2022 roku
Zaloguj się
 • 20portal

  Oceniono 14 razy 14

  To jest nastepujący komunikat: w tym kraju nie opłaca sie oszczędzać, a my (tj. władza) będziemy was systematycznie okradali nie podnosząc stóp procentowych mimo rosnącej inflacji.
  Podwyzka dla emerytów miała być 3,26%, a nagle stał sie CUD i GUS podał inne dane. Stanęło na 2,84% (z tej różnicy da sie emerytom "PREZENT" po 1100 zł brutto czyli ich własne pieniądze.
  Ten co tak rządzi to dopiero musi mieć ŁEB.

 • tinley

  Oceniono 13 razy 11

  Wydrenuje ludziom oszczędnosci na kontach i lokatach. Jego polityka pieniężna wygląda tak : Jest świetnie? Sypiemy pieniądz na rynki. Jest gorzej? Sypiemy jeszcze więcej. Razem z Kaczynskim i Morawieckim dostaną albo Nagrodę Nobla albo Darwina. Ale najpierw czerwoną kartkę od ludzi którzy maja kase ulokowaną w obligacjach,funduszach obligacyjnych i lokatach.
  Panie Glapiński. Świat nie czeka - rentownosci zaczną rosnąć a więc zacznie rosnąć dług.
  A durnie którzy się cieszą z zamurowania stóp niech spojrzą na coraz wyższe kwoty kredytów potrzebne do kupna nieruchomości.

 • ar.co

  Oceniono 8 razy 8

  Za to ceny rosną nieustannie. Podobnie jak raty kredytów. Ciekawe, dlaczego?

 • pokon

  Oceniono 7 razy 7

  Co się dzieje z przekrętem Chrzanowskiego i Glapińskiego na 40 mln? Jakoś sprawa dziwnie uciekła.
  .

 • silthor

  Oceniono 6 razy 6

  To naprawdę cudna paranoja. Morawiecki co chwilę bełkocze o potrzebie budowy polskich oszczędności. Tymczasem stopy procentowe na poziomie inflacji albo poniżej i to w dodatku w okresie prosperity. Co zrobicie, jak przyjdzie kryzys? Będą stopy ujemne?

 • handzia52

  Oceniono 5 razy 5

  Kurczę, ale zakazana japa

 • adam3407

  Oceniono 5 razy 5

  WIBOR zniknie w 2020 roku. Przydałoby się gdyby Adaś przestał pukać asystentki, wziął się w garść i podał info co w zamian.

 • ps11111ps

  Oceniono 5 razy 5

  Czyli rozumiem, ze na najblizsze 3 lata NBP i RPP planują poswiecic 0 (zero!) godzin na (dobrze płatną) pracę? I tylko niektóre panie będą się uwijąc jak mróweczki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX