Dopłaty z UE. Ponad milion rolników od dziś może składać wnioski

Od dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o dopłaty bezpośrednie na ten rok. Formularze należy składać wyłącznie przez internet, za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Wniosku nie składają już rolnicy, którzy do wczoraj dostarczyli Agencji oświadczenia potwierdzające brak zmian w gospodarstwie w stosunku do ubiegłego roku.

Po zalogowaniu się w aplikacji rolnik ma udostępniony swój wniosek z poprzedniego roku. Jak wyjaśnia Jolanta Dobiesz z Departamentu Płatności Bezpośrednich Agencji, jeżeli nie zaszły żadne zmiany, to ubiegłoroczny wniosek jest aktualny. Korekty należy wprowadzić w przypadku zmian upraw, sprzedaży lub nabycia działek.

Rolnicy już drugi rok z rzędu korzystają z aplikacji eWniosekPlus. Jolanta Dobiesz mówi, że Agencja obawiała się w ubiegłym roku, czy forma elektroniczna się sprawdzi. "Na koniec kampanii byliśmy super zadowoleni, ponieważ 900 tysięcy wniosków zostało złożonych przez internet" - podkreśliła. Dodała, że to również zasługa pracowników Agencji i ośrodków doradztwa rolniczego.

Osoby, które nie mają dostępu do komputera lub mają problem z wypełnieniem wniosku w aplikacji mogą skorzystać z pomocy technicznej w biurach powiatowych Agencji.
Wnioski przyjmowane są do 15 maja. O dopłaty w Polsce wnioskuje ponad milion trzysta tysięcy rolników rocznie. Do 13 marca ponad 170 tysięcy osób złożyło oświadczenia zamiast wniosków.

Więcej o:
Komentarze (12)
Dopłaty z UE. Ponad milion rolników od dziś może składać wnioski
Zaloguj się
 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 5 razy 3

  No to brocha się ucieszy. Jej stado na ojcowizny liczy ze 100 sztuk także łyknie co nieco zresztą jej się słusznie należy

 • Mar Rian

  Oceniono 4 razy 2

  Doplaty od ,,tej,, unii nie są be?

 • ri-pi

  Oceniono 1 raz 1

  Na razie nie mogą składać wniosków bo strajkują

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 5 razy 1

  Rolnicy gromadnie byli przeciwko Unii, zawsze na nią zrzędzili.
  Wielu z nich twierdzi, że przeciwnicy PISu i 500+ nie powinni pobierać tego świadczenia. No to teraz powinni być konsekwentni i stosować tę samą miarę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX