Premier Mateusz Morawiecki otrzyma projekt ws. 500 plus na pierwsze dziecko jeszcze dziś

Premier Mateusz Morawiecki jeszcze dziś ma otrzymać "na biurko" projekt przepisów dotyczących programu 500 plus na pierwsze dziecko. Wiemy, kiedy resort rodziny zamierza podać więcej szczegółów na temat wypłat.

Premier Mateusz Morawiecki będzie wkrótce mógł podjąć wiążące decyzje dotyczące jednej z najważniejszych obietnic PiS. W ekspresowym tempie wpłyną bowiem do niego istotne dane dotyczące ważnego świadczenia. 

Opracowany przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej projekt dotyczący "500 plus" na pierwsze dziecko jeszcze dziś trafi do premiera.

- powiedziała IAR minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Według minister jest możliwe, że w przyszłym tygodniu zostaną ogłoszone szczegóły tego projektu.

Zgodnie z przedstawianą przez premiera Mateusza Morawieckiego mapą drogową nowej "piątki PiS", projekt dotyczący 500 plus na pierwsze dziecko miał być gotowy właśnie w marcu. Podobnie jak przedstawiony już projekt "trzynastki" dla emerytów a także projekty zniesienia podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia i niższego PIT-u oraz projekt dotyczący przywrócenia połączeń komunikacyjnych.

Czytaj też: PiS zapowiada od lipca 500 plus na każde dziecko. Ale Marek Jurek jeszcze podbija

Rozszerzenie programu 500 plus będzie oznaczało konieczność znalezienia w budżecie dodatkowych 18,5 mld zł. Łącznie wszystkie przedwyborcze plany rządu - np. "trzynastka" dla emerytów i zwolnienie osób poniżej 26. roku życia z PIT - mogą kosztować w przyszłym roku nawet ponad 40 mld zł. 

Więcej o:
Komentarze (11)
Premier Mateusz Morawiecki otrzyma projekt ws. 500 plus na pierwsze dziecko jeszcze dziś
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 4 razy 4

  A PiS zagłosuje "przeciw" - tak, jak 3 lata temu?...

 • remo29

  Oceniono 8 razy 4

  Czyżby chytra baba z Brzeszcz znalazła niebieską teczkę, pełną gotowych ustaw (w tym "500 złotych na każde dziecko), którą machała 4 lata temu? To już wiem, co tak jeździła w te i nazad, ja myślałem, że się opierydala za pieniądze podatników, a ona szukała teczki.

 • zdradliwe_pisozyty

  0

  Państwo oszukuje obywteli 2x:
  -sÓweren nie pojmuje, że aby dać 500+ to Morawiecki musi zabrać 800, bo państwo jest ZŁYM bankierem. Po drodze musi wykarmić takich Misiewiczów, Pixix i Dixi, Waszczykowskiego, Kapusiową z TK, 200 tyś.Rydzyków - jednyms słowem stado darmozjadów na panstwowej posadzie.

  Zdrowe państo obniżyło by podatki - i Kowalski zarobił by więcej na swoje dzieci.
  Dla tych co nie chcą/nie mogą pracować państwo wsparło by pomoc społeczną na odpowiednią kwotę

  -po drugie: przeżeramy pryszłść
  Jak powiedziano powyżej 500+ i inne wymysły to 40mld zł na ROK.
  Dla porownania CPK będą budować 10 LAT za 35mld-cena końcowa

  Za 40mld można rozkręcić produkcję polskiego samochdu elektrycznego w 3 lata, wystartować parę nowoczesnych technologi gdzie było by DUUUUŻO pracy.
  A my we Wolsce mamy zasiłki 500+, cepy i kamienie do kiszenia kapusty ...
  Pozdrawiam

  Tu jest pełna komuna, tow.Prezes jest b.łaskawy i nam da.
  Tylko w zasadzie z naszej własnej kieszeni.

  - a sÓweren to łyka. W zasadzie już to mu się to należy ...

 • andrzejmarek

  Oceniono 2 razy 0

  Bardzo dobrze że w końcu ktoś poważnie pomyślał o inwestycji w przyszłość a dzieci są naszą przyszłością.

 • nioma

  Oceniono 8 razy -4

  I bardzo dobrze. Skoro były obietnice przedwyborcze i ludzie oddali na nich głos, to właśnie tak ma być: obietnice mają być realizowane. To jest właśnie demokracja. Tu się nalezy szacunek dla Morawieckiego: dotrzymuje danego słowa. A te krzyki oburzonych i wieczne wasze: z naszych pieniędzy! To już jest nudne. Na tym polega społeczeństwo, że ze wspólnych pieniędzy są różne rzeczy finansowane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX