Los wydawcy "Wprost" i "Do Rzeczy" w rękach sądu. Wpłynęły wnioski o areszt tymczasowy

Michał L., wydawca "Wprost" i "Do Rzeczy", zatrzymany wczoraj przez CBA, najbliższe miesiące może spędzić w areszcie. Jeszcze dziś decyzję w tej sprawie ma podjąć wrocławski sąd.

Do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia wpłynęły wnioski o areszt, dotyczące Michała L. oraz Wiolety R. Posiedzenia w tej sprawie wyznaczono na godz.15.00.

Szef PMPG zatrzymany przez CBA

Wczoraj Michał L., prezes spółki PMPG, której spółki zależne wydają tygodniki "Wprost" i "Do Rzeczy", został zatrzymany przez CBA w sprawie wyłudzeń prawie 29 milionów złotych z firmy zajmującej się remontami linii kolejowych. Następnie usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, spowodowania szkody w wielkich rozmiarach oraz dopuszczenia się przestępstw skarbowych. CBA zatrzymało też trzy inne osoby - obok Wiolety R. także Michała F. i Marcina K.

Do przestępstw miało dochodzić w latach 2012 - 2015. Działania grupy polegały na przywłaszczaniu środków finansowych, pochodzących z masy upadłościowej, poprzez zawieranie szeregu fikcyjnych umów, ustnych porozumień na rzekome usługi, za które były wystawiane poświadczające nieprawdę dokumenty - wyjaśniała wczoraj Prokuratura Krajowa.

Czytaj też: CBA zatrzymało pracownika państwowego banku "na gorącym uczynku". Przyjmował łapówkę

Zatrzymanym grozi 10 lat więzienia. W sumie w tej sprawie zatrzymano 19 osób. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Więcej o:
Komentarze (8)
Los wydawcy "Wprost" i "Do Rzeczy" w rękach sądu. Wpłynęły wnioski o areszt tymczasowy
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 19 razy 19

  Przechodząc od razu DO Rzeczy, należy powiedzieć Wprost, że rewolucja zaczyna pożerać swoje dzieci.

 • zd46

  Oceniono 10 razy 10

  Teraz wiemy”wprost” do jakiej „rzeczy” służyły PiS-dotacje prasowe. Polityczne monstrum zaczyna zjadać własny ogon a może przykład idzie z góry, od prezesa tej struktury? Czy sprawa nie sięga SKOK-ów i „GP” „plewnego wora”? Wszak granat eksplodujący w „gó...e” narobi masę szkód wizualno-węchowych dookoła. Coś ten smród i odór wzmaga się, co ty na to prezesie? TVPinfo przypuściła atak na swojego z całą „kurską mocą”.

 • rozterka47

  Oceniono 7 razy 7

  Za mało posłuszni się stali ?

 • ad2009

  Oceniono 5 razy 5

  Ostrzeżenie dla pozostałych , tych bliżej centrum? Bo jakoś Wprost i Do Rzeczy przestawały być tak zaciekle pisowate, zdawały sie normalnieć..

 • 6nine9

  Oceniono 2 razy 2

  Mafia. Lisiecki kupil przeciez Do Rzeczy od Rosjan, wszystko to kumple Falenty, LISIECKI byl nawet na ty z wlascicielem Amber Gold.... a nasz wywiad albo bezradny, albo udaje.

 • zakrzyczny

  Oceniono 2 razy 2

  Pogrzebie w pawlaczu, zadzwoni DzRzebry ... :)

 • tad-tad1

  Oceniono 1 raz 1

  A brat swoje brudne paluchy tam też maczał, czy pod ochroną , dopiero jak napisze coś nie tak,

 • icc217

  Oceniono 1 raz -1

  To ma byc 'wolnosc slowa' ? Rezim jak za Gomulki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX