"Solidarność" zapowiedziała manifestacje. 4 kwietnia związkowcy pójdą pod urzędy wojewódzkie

Związkowcy z "Solidarności" zapowiedzieli na 4 kwietnia manifestacje przed wszystkim urzędami wojewódzkimi w Polsce. Chyba, że rząd do 28 marca spełni ich postulaty. Żądają m.in. podwyżek dla pracowników w finansach publicznych.

Manifestacje w odpowiedzi na niespełnienie przez rząd postulatów „Solidarności” potwierdził rzecznik prasowy związkowców Marek Lewandowski. Dziś odbyło się posiedzenie sztabu protestacyjnego "Solidarności".

Żaden z głównych postulatów Związku nie został przez rząd uwzględniony

- napisano w komunikacie opublikowanym na stronie „Tygodnika Solidarność”.

Wśród postulatów związkowcy wymieniają m.in. kryterium stażowe pozwalające na przejście na emeryturę bez względu na wiek czy zmiany w wyliczaniu minimalnego wynagrodzenia.

NSZZ „Solidarność” domaga się m.in. podwyżek w sferze finansów publicznych, wprowadzenia kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek, odmrożenia wskaźnika naliczania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, rozwiązań zabezpieczających przed wzrostem cen energii oraz funkcjonowania przedsiębiorstw energochłonnych, niewliczania do minimalnego wynagrodzenia dodatków za wysługę lat

- podkreślili związkowcy w oświadczeniu.

Związkowcy domagają się też m.in. zwiększenia wynagrodzeń osób zatrudnionych w sferze finansów publicznych proporcjonalnie do wzrostu wynagrodzeń funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, więziennictwa, krajowej administracji skarbowej, celników, pielęgniarek i położnych oraz lekarzy rezydentów, przewidzianych na 2019 r. dla pozostałych zatrudnionych w jednostkach finansów publicznych.

Więcej o:
Komentarze (173)
"Solidarność" zapowiedziała manifestacje. 4 kwietnia związkowcy pójdą pod urzędy wojewódzkie
Zaloguj się
 • signum_t

  Oceniono 52 razy 52

  Dopiero wczoraj Duda zakazał swoim strajkować razem z ZNP. Jego też dopadła paranoja i schizofrenia?

 • siwywaldi

  Oceniono 40 razy 40

  Tak raptem i bez żadnego uprzedzenia?
  Dla mnie to jak nic to KOLEJNA "ustawka", by ciemny Lud zobaczył jak ICH związek zawodowy, desperacko "walczy" o ludzi. :-))

 • shtalman

  Oceniono 36 razy 34

  ZOMOwiec znów pokazuje pałkę i nią macha, szkoda tylko że mózgu jakiegokolwiek brak, podła komunistyczna figura i kreatura, która sprzeda matkę na rozkaz, taki koorviszon PiS-dzielski

 • masofrev

  Oceniono 30 razy 30

  O, manifestacje... Powiało grozą! Pewnie Pinokio i Budyń już trzęsą portkami ze strachu!

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 27 razy 27

  Reżyseria: Jacek Kurski. Senariusz: Adam Bielan. Producent wykonawczy: Rafał Szaferneker.

 • pemu

  Oceniono 24 razy 24

  Hahaha!!

  Piękna pokazówka!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX