Prof. Orłowski o obietnicach: Licytowanie się kto da więcej, to wkraczanie na drogę Grecji

Łukasz Kijek
- Rozdawanie pieniędzy wprowadza Polskę na niebezpieczną ścieżkę. Nie ma innego sposobu wygrania wyborów niż kupowanie głosów. To jest Grecja - mówi prof. Witold Orłowski rektor Akademii Vistula, główny ekonomista PwC.

Profesor Witold Orłowski, który był gościem porannej rozmowy w Gazeta.pl komentował listę obietnic z tzw. "Piątki Kaczyńskiego". Według ekonomisty największym problemem może być sytuacja w finansach publicznych za kilka lat. To właśnie dlatego swój sprzeciw wobec premiera miała wyrazić minister finansów. Teresa Czerwińska nie wzięła udziału w ostatnim posiedzeniu rządu, nie zabrała też publicznie głosu od ponad tygodnia. Spekulacjom o dymisji ministra finansów zaprzecza tylko rzecznik ministerstwa i rzecznik rządu.

- Gdybym był ministrem finansów w takiej sytuacji, to też bym w tym momencie zniknął - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl prof. Witold Orłowski. - Nie wiem, czy bym zniknął, żeby się chować, czy bym zniknął, żeby, jeśli nie miałbym zamiaru ustąpić, połatać jakoś budżet, który został postawiony na głowie w ciągu trzyminutowej wypowiedzi szeregowego posła - dodał ekonomista.

Ekonomista przyznał, że Teresa Czerwińska znalazła się w trudnej sytuacji. - Pani minister nigdy nie próbowała odgrywać roli polityka, tylko ekspertki, ekonomistki - powiedział.


 

Więcej o:
Komentarze (20)
Prof. Orłowski o obietnicach: Licytowanie się kto da więcej, to wkraczanie na drogę Grecji
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 8 razy 6

  To było wiadomo od początku, że PiS kupił elektorat tak, jak to swego czasu zaczęlo się w Grecji. Najgorsze jest to, że PO nie ma lepszych pomysłów a wytłumaczenie ciemnemu ludowi, że to droga wprost nad skraj przepaści jest niemal niewykonalne.

  Szkoda. A do 2015 tak dobrze żarło: Byliśmy podawanym za przykład prymusem Unii, z pewną "miejscówka" w Europie I prędkości, wymienianym obok Holandii, Niemiec, Szwecji, wraz z Czechami jako pewny kandydat do Nord-Euro. Teraz jesteśmy pariasem Unii.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 2 razy 2

  Powinno być licytowanie się kto więcej zabierze.
  Taka Wolska.

 • adrianos99

  Oceniono 2 razy 2

  Dajmy spokój z tymi 500+, trzynastą emeryturą itd. Niech któraś partia zaproponuje powiedzmy 15 tys. na głowę i zobaczymy co zaproponują kolejne...

 • marocusso

  Oceniono 2 razy 2

  Grecja to marzenie suwerena - plaża, drynki, owoce morza, kabiety w bikini - czego więcej trzeba.

 • roro1000000

  Oceniono 4 razy 2

  a co mozna zaproponowac wyborcy pisu który nabrał kredytów /np pod 500+/ i ledwo je spłaca??? POPULIZM TO OSTATNIA FAZA CYKLU KREDYTOWEGO!! czemu ci ekonomiczni pajace o tym nie mówią?? nawet balcerek sie nie zająknie..jakby nie doczytał..

 • roso102

  Oceniono 1 raz 1

  Polacy uwielbiają Grecję - zwłaszcza suweren.

 • barbarajulia

  Oceniono 5 razy 1

  tyle ze Grecja ma Euro wiec pomogli ale Polsce z ta Zlotowka nie pomoze nikt !

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 5 razy 1

  dlatego popierajmy PiS, jedynym ratunkiem dla Polaków jest upadek tego państwa. Ale nie od razu, niech tzw suweren poczuje przez najbliższych kilka latek co znaczy oddalenie od Europy, izolacja technologiczna, kulturowa, różnice w sile nabywczej i dyskryminacja.

  Ilekroć Polska oddalała się od Europy, tylekroć zaczynała się bieda z nędzą, kołtun i zacofanie

  Całym zwisem jestem z PiSem, nawet jestem gotowy dla dobra kraju zapisać się do partii o nazwie polexit ;))))

 • oloros11

  Oceniono 4 razy 0

  z Grecja podobne jest tylko kupowanie wkladzy przywilejami przez 8 lat - ale nasz przypadek bedzie bardziej poludniowo amerykanski - taka Wenezuela druga - dobrze jak Argenrtna\MO I NIKT pOLSCE NIE POMOZE -

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX