Twarz 500 plus chce do europarlamentu. Rafalska dostała "trójkę" na liście PiS

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska będzie kandydatem PiS w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego - poinformowała partia. Rafalska dostała trzecie miejsce na liście w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim.

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało oficjalnie swoich kandydatów w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na listach jest wiele znanych nazwisk, zaprezentowanych już wcześniej. To m.in. była premier Beata Szydło, minister edukacji narodowej Anna Zalewska, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, rzecznik PiS Beata Mazurek czy  rzecznik prasowy rządu Joanna Kopcińska.

Jednak liście PiS w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim pojawiło się jeszcze jedno bardzo gorące politycznie nazwisko. Chodzi o Elżbietę Rafalską, od 2015 r. minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Rafalska dostała na swojej liście "trójkę", za Joachimem Brudzińskim i Czesławem Hocem.

.. www.facebook.com/pisorgpl

Dotychczas nazwisko Rafalskiej jako kandydata PiS w wyborach do PE pojawiało się tylko w ramach plotek. Plotek, które minister stanowczo dementowała.

W związku i z "Emeryturą plus", która jest w tej chwili w trakcie konsultacji, i programem świadczenia wychowawczego [500 plus - red.], które wczoraj skierowaliśmy do konsultacji, mamy sporo pracy i nie bardzo sobie wyobrażam, żebym w tej chwili mogła czemuś innemu poświęcać czas. A więc - absolutnie obowiązki ministerialne dominują

- mówiła jeszcze w środę Rafalska w radiowej Jedynce.

Twarz programów socjalnych PiS

Rafalska jest twarzą programów socjalnych rządu PiS. To jej resort zajmuje się m.in. programem Rodzina 500 plus, Emerytura 4 Plus, podwyżkami płacy minimalnej, a także zapowiedzianymi w "piątce Kaczyńskiego" trzynastkami dla emerytów czy rozszerzeniem 500 plus na pierwsze dziecko.

Z tego też powodu możliwe, że plan PiS jest taki, aby dobrze kojarzona Rafalska była "lokomotywą" listy w trudnym dla partii okręgu. 

Bywało tak w 2004 r., że PiS nie miało nawet w zachodniopomorskim i lubuskim mandatu do europarlamentu, więc prawdopodobieństwo mojego trafienia do parlamentu nie jest duże

- mówiła jeszcze tydzień temu w TVN24 Rafalska.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja. 

Więcej o:
Komentarze (39)
Twarz 500 plus chce do europarlamentu. Rafalska dostała 'trójkę' na liście PiS
Zaloguj się
 • kmwsm

  Oceniono 18 razy 16

  Szczytem marzen PiSiora jest dostanie sie do parlamentu EU. Kasa nieporownywalna. Nawset taka "Szydlo nikt" ktora usuwala europejskie flagi ze swojego gabinetu marzy o kasie EU. Wiadomo "Bog Honorarium Ojczyzna". Tylko, ze im z d... smierdzi.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 16 razy 14

  PiSdy! Rozpiérdolili Polskę, a teraz spiéprzają przed odpowiedzialnością.

 • tilow3

  Oceniono 15 razy 13

  Najważniejsze to wsadzić za kraty Kaczyńskiego. Reszta doczeka się sprawiedlwiości. Myślę, że ten wasz "geniusz" jak już poczuje więzienny klimat, to rozwiąże mu się język i sypnie wszystkich. Wrócicie i spotka was sprawiedlwiość - równie znamienna co komunistów i pospolitych złodziei.

 • nieprawomyslny

  Oceniono 15 razy 13

  Nie żadna twarz, a (ż)ryj 500+

 • czechy11

  Oceniono 14 razy 12

  Ściągniemy ich wszystkich Europejskim Nakazem Aresztowania.

 • gazeta2345

  Oceniono 14 razy 12

  Szczury spiedralaja z tonącego okrętu. Dojna zmiana teraz do Brukseli.

 • czechy11

  Oceniono 13 razy 11

  Hitlerowcy z PiS po zdemolowaniu kraju uciekają. Ciekawe czy maja już wizy do Argentyny.

 • roro1000000

  Oceniono 13 razy 11

  WYBORCY PISU SĄ ZADŁUZENI PO USZY!! LEDWO DAJA RADE SPŁACAĆ ALBO I NIE..ICH NICZYM NIE PRZEKONACIE..JEDYNIE DALSZYM ROZDAWNICTWEM

 • czechy11

  Oceniono 10 razy 10

  Polacy Hamburgerowa doskonale się, ze rozpirzyla system emerytalny i emerytur nue bedxie. Spiernicza aby wypracować sobie europejska emeryturę a wy zdechniecie z głodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX