CD Projekt pracuje nad kolejnym Wiedźminem? Może świadczyć o tym dyskusja na forum dla inwestorów

CD Projekt potwierdza swoją strategię na lata 2016 - 2021. Firma chce do 2021 roku, poza Cyberpunkiem, wydać jeszcze jedną wysokobudżetową grę. Możliwe, że będzie to kolejna odsłona Wiedźmina. Może świadczyć o tym dyskusja na forum dla inwestorów i nowy serial na Netflixie.

Jeżeli ktoś interesuje się działalnością firm, które są notowane na giełdzie, to wiele ciekawych informacji – i to nie tylko czysto finansowych – znajdzie w materiałach przeznaczonych dla inwestorów giełdowych. Nie inaczej jest ze spółką CD Projekt, największym polskim producentem gier komputerowych.

Kilka dni temu, na jej forum dyskusyjnym prowadzonym dla graczy giełdowych jeden z nich zapytał, co się dzieje z drugą grą wysokobudżetową, jaką studio zapowiadało w swojej strategii na lata 2016-2021? Czy ona w ogóle będzie, skoro firma koncentruje się nad produkcją i wydaniem Cyberpunka 2077, wielkiej produkcji RPG realizowanej z wielkim rozmachem i osadzonej w mrocznym świecie science fiction opartym na papierowym systemie fabularnym Cyberpunk.

Donata Popławska, moderator forum dyskusyjnego CD Projektu dla inwestorów giełdowych, odpowiedziała, że „plany odnośnie wydania drugiej gry AAA do 2021 r. pozostają bez zmian”. Dodała ponadto, że firma obecnie skupia się na produkcji i promocji Cyberpunka, więc nie chce komentować dalszych projektów.

Kolejny Wiedźmin?

Czyli za najpóźniej 2,5 roku powinniśmy zobaczyć jeszcze jedną dużą grę studia CD Projekt. Co to będzie? Z bardzo dużym prawdopodobieństwem można zakładać, że kolejny Wiedźmin.

Taki ruch wydaje się logiczny z kilku powodów. Po pierwsze, na kolejną grę z Wiedźminem oczekują jego wielbiciele. Po drugie, CD Projekt zna doskonale świat Sapkowskiego, ma do niego prawa i niezbędne narzędzia, by kontynuować serię. I po trzecie, nowa gra z Wiedźminem wpisze się w serial, nad którym pracuje właśnie Netflix. Jak Wiedźmin Netflixa będzie dobry, to popyt na kolejne jego przygody w grach komputerowych będzie jeszcze większy. W CD Projekcie na pewno o tym wiedzą.

Tekst pochodzi z bloga PortalTechnologiczny.pl.

Więcej o:
Komentarze (11)
CD Projekt pracuje nad kolejnym Wiedźminem? Zaskakująca wypowiedź przedstawiciela firmy
Zaloguj się
 • twzelnik

  Oceniono 6 razy 2

  Wyjątkowo "zaskakujące".
  Do tego niesłychane, epickie, szokujące i kultowe.

 • silthor

  Oceniono 3 razy 1

  Dobre, naprawdę dobre. W tym tekście nie ma nic nowego. Żenująca wydmuszka polegająca na powtarzaniu spekulacji opartych na znanej od dawna informacji. I to spekulacji, które krążą już co najmniej od 2016 r. Wasz portal jest z roku na rok gorszy.

 • glencok

  Oceniono 3 razy 1

  A dlaczego zaskakująca? W strategii na te lata CDP wyraźnie napisał kilka lat temu że do 2021 będzie jeszcze jedna gra AAA. I już mówili że koniec z Geraltem ale świat Sapkowskiego jeszcze prawdopodobnie wykorzystają. Żadne zaskoczenie.

 • www.chinskibiznes.com

  Oceniono 5 razy -5

  czas na Chiny, gry dominuja przestrzen zycia mlodych Chinczykow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX