Uwaga! Kłopoty klientów dwóch dużych banków z płatnościami kartami

Trudny poniedziałkowy poranek dla klientów Santander Banku Polska (dawny BZ WBK) i Credit Agricole. Część z nich nie może płacić kartami.

Jak poinformował Santander Bank Polska w poniedziałek rano, część jego klientów może mieć trudności w płatnościach kartami. Santander to jeden z najpopularniejszych banków w Polsce. Jak wynika z danych portalu PRNews, na koniec 2018 r. prowadził ok. 3,6 mln kont osobistych dla klientów indywidualnych. Więcej mają tylko PKO BP i Pekao.

O 11.00 bank podał, że "wszystkie transakcje dokonywane kartami są już akceptowane". 

Część klientów donosiła, że choć ich transakcje w trakcie awarii były odrzucane, to z kont ubywały pieniądze. Santander odpowiada, że salda kont będą aktualizowane stopniowo z opóźnieniem.

Ponad godzinę temu, kiedy nie było jeszcze tej informacji, chciałam zapłacić kartą za zakupy i odrzuciło ją dwukrotnie. Żadnej wiadomości, żeby człowiek mógł się przygotować i nie wstydzić już drugi raz w miesiącu, jak w moim przypadku
Właśnie dokonywałam płatność i niestety pobrano mi kwotę a zakup nie został sfinalizowany
Dlaczego po raz kolejny przy takiej sytuacji nie zostały wysłane smsy do ludzi żeby bez sensu zakupów nie robili? Zero szacunku!!!!

- pisali na facebooku rozżaleni klienci banku.

Kłopoty też w Credit Agricole

Jak z kolei informuje bank Credit Agricole, problemy z płatnościami jego kartami wynikają z prac prowadzonych po stronie operatora kart. Bank ostrzegał już kilka dni temu, że w nocy z niedzieli na poniedziałek mogą występować z tego powodu kłopoty, i warto zaopatrzyć się w gotówkę. Jednak przerwa miała potrwać do godziny 9:00, tymczasem nadal klienci mają problemy z płatnościami. Jak wynika z danych portalu PRNews, na koniec 2018 r. Credit Agricole prowadził ok. 1 mln kont osobistych.

Więcej o:
Komentarze (24)
Uwaga! Kłopoty klientów dwóch dużych banków z płatnościami kartami
Zaloguj się
 • boniface

  Oceniono 5 razy 5

  Nie tylko tr 2 banki maja problem z wypłacaniem środków klientów z ich kat. NestBank jest kolejnym z nich.

 • Zawisza Brązowy

  Oceniono 6 razy 4

  Wolne niedziele od handlu także karty też mogą mieć!!- lub to jest poparcie strajku nauczycieli poprzez bunt inteligencji cyfrowej!!

 • tran21

  Oceniono 1 raz 1

  To kolejna taka "akcja" w Santaderze. Dwa czy tygodnie temu było to samo. Dziś nie mogłem ani wypłacić gotówki z bankomatu, ani zapłacić kartą za zakup. Co ciekawe, ten ponoć znakomity bank, nawet jak jest awaria, pobiera prowizję od wypłaty gotówki u panienki w oddziale. Później trzeba dzwonić na infolinię i wyjaśniać. Taki to bank...

 • twzelnik

  0

  A przyczyny?

 • Oceniono 6 razy 0

  Ciekawy jestem bardzo ciekawy jak pracownicy Ziobry potraktują nielatów, poprawczak czy już ZK,- ale bekę będą mieli osadzeni w tym pierwszym lub drugim miejscu jak się dowiedzą ,że trafili do nich za jazdę na hulajnodze

 • sarenmaster

  Oceniono 20 razy -14

  ma się ze sobą gotówkę. to nie ma problemu.
  a po drugie kto wam każe siedzieć w santanderze czy agricole? przenieść się i będize spokój. w następnym was zrobią w balona to znajdziecie inny. i tak aż do ostatniego banku.
  A potem będziecie trzymać kasę w skarpecie albo w materacu. i nikt nie będzie narzekał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX