Były prezes PKP Jakub Karnowski wygrał w sądzie. "Podtrzymuję swoje stanowisko. To hucpa polityczna"

Robert Kędzierski
Jakub Karnowski, były prezes PKP, któremu prokuratura, zarzuca niegospodarność, wygrał ważną batalię w sądzie. Jego zażalenie na zastosowanie dozoru i odebranie paszportu zostało uwzględnione.

Sąd pozytywnie rozpatrzył zażalenie, jakie złożył w sądzie za pośrednictwem swojego pełnomocnika Jakub Karnowski. Zgodnie z orzeczeniem dozór policyjny dla Karnowskiego zostaje zniesiony, podobnie jak zakaz opuszczania kraju - informuje Puls Biznesu. W mocy pozostaje poręczenie majątkowe w wysokości 500 tys. zł. 

Przypomnijmy, były prezes PKP, a jednocześnie były szef rady nadzorczej PKP Cargo, w połowie lutego usłyszał zarzuty. Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie zatrzymano wówczas prezes oraz członków zarządu PKP Cargo. Wszystkich oskarża się o doprowadzenie do strat sięgających ćwierć miliarda złotych. Chodzi o zakup czeskiego przewoźnika AWT za kwotę przekraczającą 100 mln euro. 

Podtrzymuję swoje wcześniejsze stanowisko. To hucpa polityczna

- powiedział w rozmowie z naszą redakcją były prezes PKP. Wspomniane stanowisko przekazał tuż po usłyszeniu zarzutów. Wówczas również nazywał zarzuty dla zarządu PKP Cargo "skandalem i polityczną hucpą". Przypominał też:

Ten zakup - który wielokrotnie chwalił Premier Mateusz Morawiecki, jeszcze jako doradca premiera Donalda Tuska - pozwolił PKP Cargo na otwarcie logistycznego korytarza na południe Europy.

Karnowski wyjaśnił też, że według jego wiedzy AWT jest jedyną spółką z Grupy PKP Cargo, która po 2015 roku przynosi dochód.

Czytaj też: Na razie nie będzie dziewięciu nowoczesnych dworców. PKP unieważniły przetarg

"Przypominam również, ze prywatyzacja PKP Cargo przyniosła Skarbowi Państwa przychód na poziomie 2 mld zł i umożliwiła spłatę historycznego długu PKP i dofinansowanie PKP Intercity co pomogło m.in. w zakupie Pendolino i modernizacji polskich torów. Dziś PKP Cargo jest warte ponad miliard złotych mniej niż w 2015 roku" - stwierdził były prezes Kolei. 

Więcej o:
Komentarze (32)
Były prezes PKP Jakub Karnowski wygrał w sądzie. "Podtrzymuję swoje stanowisko. To hucpa polityczna"
Zaloguj się
 • 99venus

  Oceniono 41 razy 35

  a deficyt budżetu rośnie.
  Chyba pora żeby PiS zaczął kury prowadzać a nie za gospodarkę się brał.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 32 razy 26

  Oj, będą podatnicy płacić sowite odszkodowania. Chyba że opozycja, gdy wygra, wprowadzi prawo odpowiedzialności materialnej urzędników i polityków.

 • spyderman2

  Oceniono 31 razy 25

  kiedy oligarcha kałczyński pójdzie do wiezienia???

 • precz_z_komunia

  Oceniono 29 razy 21

  Oskarżenia kacapów z PiS okazały się nieprawdziwe :-)
  Niemożliwe :-)

 • readme.txt

  Oceniono 27 razy 21

  PiSowskie szkodniki won z Polski.

 • jakub53

  Oceniono 25 razy 21

  Z tego co czytam z daleka to chyba prezes dorzucil pare groszy do PKPC. Moze odmowil finansowania Jarka K. - to dlatego scigany. Ale ma charakter...

 • optymistaa43

  Oceniono 27 razy 19

  I jak we wszystkich falszywych oskarzeniach wystepuje ta k,,,,,,,,,,,,,,,,,,wa polityczna MorawieCKA.

 • pyffello114

  Oceniono 19 razy 15

  To jest gigantyczny sukces tego prezesa zwazywszy, ze sadownictwo i prokuratura sa Ziobro-wskie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX