Atrium International może zniknąć z warszawskiej Woli? Jest nowy właściciel, a lokalizacja kusi

Atrium International to wybudowany ponad 20 lat temu biurowiec. W 1995 r. był nowoczesnym obiektem dynamicznie zmieniającej się tkanki miejskiej w Warszawie. Czy Atrium International po zmianie właściciela zostanie wyburzony?

Gdy w 1995 r. Atrium International został oddany do użytku, słynne Złote Tarasy miały powstać dopiero za 12 lat, a marzenia o drugiej linii metra były co najwyżej w powijakach.

Kusząca lokalizacja

Biurowiec Atrium International zdecydowała się kupić firma Strabag Real Estate. Lokalizacja Atrium International przy ul. Jana Pawła II jest wyjątkowo atrakcyjna. Ceny gruntów miejskich w ciągu ostatnich dwóch dekad poszły w górę, a biurowiec - mimo, że oferuje ponad 12 tys. mkw powierzchni biurowej - nie wykorzystuje w pełni potencjału miejsca, w którym stoi. W bliskim sąsiedztwie Atrium International znajdują się m.in. wspomniane Złote Tarasy, Dworzec Centralny, dwie stacje metra czy Pałac Kultury i Nauki. W okolicy jest też wiele nowoczesnych wieżowców - Rondo 1, Q22 czy Atrium 1.

Biurowiec Atrium International to znany element warszawskiej Woli. Mimo modernizacji w latach 2016-2017 może zostać zburzony i zastąpiony 135-metrowym wieżowcemBiurowiec Atrium International to znany element warszawskiej Woli. Mimo modernizacji w latach 2016-2017 może zostać zburzony i zastąpiony 135-metrowym wieżowcem fot. materiały inwestora

Nowy właściciel

Atrium International ma wysokość 25 m oraz 9 kondygnacji - 7 naziemnych i 2 podziemne. Jak zauważył serwis Warszawa.naszemiasto.pl, na działce, na której jest zlokalizowany biurowiec można wybudować wieżowiec o wysokości 135 m. Taka inwestycja mogłaby dobrze wpisać się w portfolio firmy Strabag Real Estate, która kupiła w ostatnim czasie obiekt na Woli. Firma jako "odnoga" Strabag SE ma swoje biuro w Warszawie od 2014 r.

Poprosiliśmy Strabag Real Estate o szczegóły dot. planów wobec Atrium International oraz miejsca, które zwolniłby po ewentualnym wyburzeniu. Firma nie chce jednak zdradzać swoich planów i odmówiła udzielenia bliższych informacji.

Więcej o:
Komentarze (10)
Atrium International na warszawskiej Woli może zniknąć? Jest nowy właściciel, a lokalizacja kusi
Zaloguj się
 • snowbird1

  Oceniono 1 raz 1

  Zadna to wybitna architektura, raczej gargamel, wiec nie ma czego zalowac. Niech idzie pod kilof.

 • emilwsad14

  Oceniono 3 razy 1

  niech wybuduja dwie srebrne wieże aby lśniły o poranku przy wschodzie słońca

 • maciek7783

  Oceniono 4 razy 0

  Zdjęcie pokazuje budynek Atrium, budynek Atrium Plaza znajduje się cztery biurowce dalej w stronę Hali Mirowskiej. Więc który budynek kupił Strabag ????????

  Atrium było budowane w "ludzkiej skali" i zgodnie z prawem budowlanym, miało wymaganą liczbę miejsc parkingowych i nie zasłaniało słońca budynkom mieszkalnym po stronie zachodniej !!
  Kiedyś chciwość inwestora nie była jedynym kryterium powstania budynku.

  Budowa 135 metrowej wieży tych warunków nie spełni.
  Ale czy dziś w epoce OSZUSTÓW i DWÓCH WIEŻ ktoś się tym przejmuje ???
  Warto podkreślać, że biurowce te powstały na warszawskiej Woli, ponieważ w latach kiedy powstały samodzielna wówczas Gmina Wola dzięki "światłemu kierownictwu" była w awangardzie rozwoju nowoczesnych biurowców w Warszawie podczas gdy Gmina Śródmieście za burmistrza Rutkiewicza zatrzymała się w rozwoju (1990 - 1994) !!!!!!

  Rutkiewicza przebił dopiero NAJGORSZY PREZYDENT WARSZAWY Lech Kaczyński, który zastopował wszystkie inwestycje w całym mieście w ramach "ścigania układów" !!!

  Najfajniejsze jest to, że jedynym poważnym "układem" znalezionym od tamtego czasu są DWIE WIEŻE spółki Srebrna, OSZUSTA Jarosława, brata Lecha zwanego NIEUDACZNIKIEM !!!

  Pamiętając jak wyglądało kredytowanie biurowców Atrium mogę tylko stwierdzić, że "kredytowanie na telefon" budowy DWÓCH WIEŻ kwotą 300 milionów dolarów, dla spółki Srebrna o nikłej zdolności kredytowej byłoby OSZUSTWEM NA OGROMNĄ SKALĘ !!!!!!!!

 • wj_2000

  Oceniono 2 razy 0

  Trochę mnie dziwi podkreslanie "na warszawskiej Woli". Formalnie aleja JPII oddziela Sródmiescie od Woli, ale to dziwna granica przesunięta z niejasnych powodów w latach 50-tych.
  Funkcjonalnie owa zachodnia część Woli to Sródmiescie. Wystarczy zauwazyc, ze prawie wszystkie ulice przecinajace Jana Pawla II nazywaja się tak samo po obu stronach granicy. Czy to Chmielna, Zlota, Śliska, Sienna, Grzybowska, Elektoralna, czy Aleja Solidarnosci, Nowolipie, Nowolipki, Dzielna, Pawia, dawna Gęsia, czyli Anielewicza, Mila, Niska, Stawki.
  Okreslenie "na granicy Woli i Sródmiescia" znacznie lepiej wskazywalo by czytelnikowi gdzie to jest.

 • wj_2000

  Oceniono 1 raz -1

  Trochę mnie dziwi podkreslanie "na warszawskiej Woli". Formalnie aleja JPII oddziela Sródmiescie od Woli, ale to dziwna granica przesunięta z niejasnych powodów w latach 50-tych.
  Funkcjonalnie owa zachodnia część Woli to Sródmiescie. Wystarczy zauwazyc, ze prawie wszystkie ulice przecinajace Jana Pawla nazywaja się tak samo po obu stronach granicy. Czy to Chmielna, Zlota, Śliska, Sienna, Grzybowska, Elektoralna, czy Aleja Solidarnosci, Nowolipie, Nowolipki, Dzielna, Pawia, dawna Gęsia, czyli Anielewicza, Mila, Niska, Stawki.
  Okreslenie "na granicy Woli i Sródmiescia" znacznie lepiej wskazywalo by czytelnikowi gdzie to jest.

 • traceability

  Oceniono 5 razy -1

  Wszędzie, qrva, Strabag.

 • mlynek_999

  Oceniono 4 razy -2

  "Aktywiści" już się cieszą. Będzie co blokować, inwestor sypnie groszem.

 • extrafresh

  Oceniono 2 razy -2

  8============D

 • kinlej

  Oceniono 3 razy -3

  Byłęm tam z hamakiem i żadnej plaży nie widziałem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX