Komentarze (53)
Zakaz handlu w niedziele. Rząd zajmie się raportem. Wnioski mają być zupełnie inne niż w poprzednich
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mkk3a

  Oceniono 11 razy 5

  Jaka turystyka? W niedzielę niehandlową nie ruszam się z domu, bo nawet nie bede miał jak kupić zwykłej butelki wody, jak bedzie mi sie chcialo pić. Tylko nie piszcie, ze moge iść restauracji (5 zł i pol godziny z powodu szklanki wody?) albo brac na zapas (czyli rano mam targać ze sobą 2 l wody, zeby starczylo do wieczora?).

 • gru2sia

  Oceniono 4 razy 4

  Szczerze nienawidzę tego zakazu. Mąż ochroniarz (czyli nie jakaś wyższa kasta ani też niestety nie uprzywilejowany "pracownik handlu") pracuje tak, że chodzi na 24h na rano do pracy w nierównomiernych odstępach. Zdarza się, że jest w pracy w sobotę i poniedziałek. O zwykłym chlebie może zapomnieć. Jasne, poradzić inaczej sobie można i trzeba, bo nie ma innego wyboru. Ale nienawidzę tego, że właśnie MUSZĘ wiecznie kombinować, "przewidywać", nie mogę w niedzielę mieć zachcianki np. na lody, bo te dobre i tanie są w zamkniętych sklepach, a w tych pojedynczych otwartych są drogie i takie, że równie dobrze mogę nie kupować, bo i tak nie sprawi mi to przyjemności. Nienawidzę tego, że ktoś z góry lepiej "wie", co i gdzie mam kupować, co i kiedy mam robić. Ludzie w niedzielę zaczęli robić "co innego"? A w jaki sposób mieliby robić "to samo" skoro jest zamknięte. Niektórzy mają ciśnienie, że trzeba "coś wymyślić" na spędzenie czasu, tak jakby czas wspólny w domu był jakiś mniej wartościowy, a rozmowy w domu mniej ważne niż rozmowy na spacerze. Ja chcę mieć prawo do normalnego codziennego funkcjonowania bez stresu, że czegoś zapomnę na dwa dni kupić, że za każdą zachciankę przepłacę 300% albo zrezygnuję z niej, bo produkty nie odpowiadają mi. Nienawidzę, że nie mam wyboru i to z błahego powodu jakim jest widzimisię garstki osób.

 • leszekk73

  Oceniono 3 razy 3

  "Skorzystaliśmy również z informacji PKO BP, z którego kart płatniczych nie korzysta zaledwie 75 procent osób robiących zakupy" ;-)

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 3 razy 3

  Oho, to kaczystowskiego stada matołów dobił się wreszcie ten sam oczywisty fakt, do którego obercygan Órban doszedł sam.
  Zakaz handlu był niszczącym polską gospodarkę debilizmem. Widać Emilewicz niedługo wyleci tak jak Czerwińska, i z tego samego powodu: za kwestionowanie wizji szczerbatego kurdupla z Żoliborza.

 • matatjahu

  Oceniono 3 razy 3

  a efekty sa takie, że całe rodziny zamiast iść do kościoła a potem na zakupy, to zrezygnowały i z tego i tego. efektem są parki i place ludzi aktywnie wypoczywających, ścieżki rowerowe sa pełne, ludzie spacerują po lasach, jeżdżą na rowerach....to sie klerowi nie podoba, więc już lepiej aby dwie niedziele były pracujące, przynajmniej kasa z tacy się w miarę zgadza...

 • nukula4

  Oceniono 1 raz 1

  Super! Jak zakaz handlu potrwa jeszcze trochę to z nudów pójdę do kościoła na trzeciej ulicy. Żart! Tak nawiasem w moim mieście są trzy sklepy z narzędziami i materiałami. Czy nie mogą być czynne na zmianę? W sobotę rozbieram i analizuję co się zepsuła w niedzielę mógłbym pojechać po części. A tak tylko przeklinam PiS i Kościół że się w..dala w nie swoje sprawy.

 • pisdum-dyrdum

  Oceniono 1 raz 1

  Spotkają się w składzie: Wielki Manipulator z Żoliborza (Kim Yar Kacz) i zgraja marionetek ;-). Marionetki wysłuchają w skupieniu co powie Manipulator i pokiwają makówkami !. Jak powie "zaostrzyć zakaz" to będzie zaostrzony, a jak powie "złagodzić zakaz" to będzie złagodzony !. ŻAŁOSNA KACZA MASKARADA !

 • bolo2002

  Oceniono 1 raz 1

  Do szkoły-PIS-owskie matoły! Raport pod tezę, że nic nie zmieniamy!

 • lesnojeziorska

  Oceniono 3 razy 1

  Jadźka, a mogła być z ciebie taka fajna dziewczyna.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli raport to my czytelnicy Żądamy tylko i wyłącznie napisany przez UZ!!

 • opt

  Oceniono 2 razy 0

  Nie zmieniają się przyzwyczajenia a wraca obraz z PRL-u. Przyjedżcie w taką niedzielę do Paprocan w Tychach: jedna kolejka do ciastkarni, kolejne kolejki po lody i tyle z wypoczynku, tłumy ludzi szukające nie wiadomo czego - a ja myślałem ,że z kolejkami już skończyliśmy.

 • no.idea.pro

  0

  Co to jest "na rządzie"?

 • azalka12

  0

  Budowana jest ;teoria', że nawet jeśli traci nieco handel, to zyskują inne branże.
  Zabawne, ale wskazuje na to, że PIS nie wycofa się z ograniczania handlu

 • pas964

  Oceniono 2 razy 0

  Czyli zakaz handlu w niedzielę jest korzystny i wszystkie niedziele będą niehandlowe.

 • fajla11

  Oceniono 2 razy 0

  jestem za zakazem w Soboty -,handlu ---
  i za wyświęceniem P.Dudy -- podziękowania mu plajty, sklepów na galeriach ----DZIĘKUJĘ -

 • azazel66

  Oceniono 13 razy -9

  wydaje się że mały handel wykończyły samorządy swoją anachroniczną polityką z lat 60-70 tych na zachodzie pozwalając na dyskonty na każdym rogu, teraz centra miast to pustynie !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX