PKO BP wchodzi na kolejny zagraniczny rynek. "Stajemy się bankiem, który jest inkubatorem biznesu"

PKO BP jeszcze w tym roku może otworzyć oddział korporacyjny w kolejnym kraju. Wiceprezes Maksymilian Kraczkowski zapewnił, że bank kieruje się logiką podążania za biznesem i chce realnie go wspierać.

PKO BP poinformował, że wybrał kolejny - po Słowacji - kraj w Europie, w którym chce otworzyć oddział korporacyjny.

Przygotowujemy się do tego, by po Słowacji iść na kolejny rynek. Już rozpoczęliśmy prace zmierzające do uruchomienia kolejnej destynacji w Europie i jeśli rada nadzorcza wyrazi zgodę, to ogłosimy jeszcze w tym roku, w którym kraju otworzymy kolejny oddział korporacyjny. 

- poinformował wiceprezes Maks Kraczkowski. Nie ujawnił jednak, o jaki kraj chodzi.

Dodał, że bank dokonał analizy z punktu widzenia tego, który rynek będzie miał pozytywny wpływ na jego wynik i rozwój biznesu.

Kierujemy się logiką podążania za biznesem. Firmy same też zgłaszają nam też swoje potrzeby. Wszędzie tam, gdzie są przedsięwzięcia polskich firm związane z bezpośrednimi inwestycjami i wymianą handlową chcemy być obecni. Stajemy się bankiem, który jest inkubatorem biznesu. My nie wchodzimy w przedstawicielstwa, chcemy otwierać oddziały korporacyjne i realnie wspierać biznes.

- podkreślił wiceprezes.

Kraczkowski powiedział, że oddziały zagraniczne PKO BP we Frankfurcie i Pradze osiągnęły zakładaną w projektach rentowność operacyjną i spełniają oczekiwania zarządu.

Czytaj też: PKO BP chce przejmować banki. "Chciałbym, żebyśmy mieli silną pozycję w krajach ościennych"

Pierwszy oddział korporacyjny PKO BP uruchomił we Frankfurcie nad Menem pod koniec 2015 roku, kolejny w czeskiej Pradze w II kw. 2017 roku, zaś na IV kw. 2019 r. zaplanowane jest otwarcie oddziału korporacyjnego w Bratysławie.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 324,25 mld zł na koniec 2018 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Więcej o:
Komentarze (27)
PKO BP wchodzi na kolejny zagraniczny rynek. "Stajemy się bankiem, który jest inkubatorem biznesu"
Zaloguj się
 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 6 razy 6

  Na cholerę komuś jakieś PKO? Z PKO jedyną normalną w miarę częścią jest Inteligo odkupione od Niemców, reszta jest nieporozumieniem! To cud, że ktokolwiek trzyma tam jeszcze pieniądze! Czy LLoyds, czy Halifax albo Nationwide jest lepszy, Barcleys czy nawet Transferwise jest lepszy do załatwiania czegokolwiek! Oni chyba to otwierają specjalnie aby mieć gdzie posadzić znajomkach na stołkach i im płacić :P

 • remo29

  Oceniono 5 razy 3

  Zabrakło w Polsce miejsc przy korycie?

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 2 razy 2

  co to w ogóle oznacza? oddział koroporacyjny (i jak niby ma się bilansować) daje kredyt komu? polskiemu przedsiębiorcy czy niemieckiemu?

  ekspansja jak diabli

 • ks-t

  Oceniono 1 raz 1

  No to może zaczną większe odsetki płacić? bo teraz to zero, zero zero, nic.

 • poochojek

  Oceniono 3 razy 1

  “destynacji w Europie” ... co za kretynska kalka ... zapitym wieprzom z pko bp raczej chodzi o destylacje

 • jedyny_times

  Oceniono 3 razy 1

  No może BGK nie, poza tym wszystkie banki powinny być w prywatnych rękach. Alior od kiedy państwo na nim położyło łapę spadł na psy, jest drogi, nieprzyjazny i awaryjny. Na dzień dobry w innym prywatnym banku dostałem o wiele lepsze warunki rachunku dla firmy.

 • andrzej2310

  0

  W jaki sposób interesy polskich przedsiębiorców wspiera oddzial Pko BP we Frankfurcie?

 • parapsychopatolog

  Oceniono 2 razy 0

  W życiu bym nie dołożył ani złotówki do pensji Pisiewiczów w PKO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX