Bank Pekao planuje zwolnienia grupowe. Chcą też zmieniać warunki zatrudnienia

Bank Pekao planuje przeprowadzenie zwolnień grupowych, w ramach których rozwiąże umowę o pracę z maksymalnie 950 pracownikami. Bank zamierza także zmienić warunki zatrudnienia kolejnym kilkuset pracownikom.

"Zarząd Banku Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna [...] informuje, że w dniu 4 kwietnia 2019 roku, zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, podjął uchwałę o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych. Zamiarem zarządu banku jest rozwiązanie umowy o pracę z maksymalnie 950 pracownikami banku oraz zmiana warunków zatrudnienia maksymalnie 620 pracownikom banku, w okresie od 25 kwietnia 2019 r. do 31 października 2019 r." - czytamy w komunikacie. 

Bank podał, że 4 kwietnia powiadomi zakładowe organizacje związkowe o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwróci się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji. Ponadto, zarząd powiadomi urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. 

Będzie kolejny komunikat w sprawie zwolnień w Pekao

"Bank opublikuje kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji z organizacjami związkowymi i zawrze w nim informację o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia w banku, która w całości obciąży wynik banku. Ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanej rezerwy oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe banku zostaną podane w sprawozdaniach finansowych banku" - czytamy również. 

Według danych serwisu PRNews za IV kwartał ubiegłego roku w banku było ponad 14500 etatów. 

W ubiegłym roku zysk netto grupy Pekao wyniósł ponad 2,2 mld zł i był wyższy o ponad 8 proc. od zysku netto osiągniętego w 2017 r.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy. 

Więcej o:
Komentarze (90)
Bank Pekao planuje zwolnienia grupowe. Chcą też zmieniać warunki zatrudnienia
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 33 razy 31

  No tak, bank państwowy, czyli partyjny bank pisowski. Ile i do czego musiał dopłacić, że ma aż taki nóż na gardle i aż tak musi ciąć koszty? Jeszcze czegoś o "Srebrnej" nie wiemy? Czy może o pieniądzach na kolejne pomniki, premie i dwórki?

 • alejagwiazd

  Oceniono 29 razy 27

  Wyrzuca polskich pracownikow zeby przyjac wolskich

 • robsonrb

  Oceniono 15 razy 15

  To po to było to przejęcie banku w zeszłym roku aby teraz go wykończyć?!! A tak sie pisiory chwaliły że bank wraca w polskie ręce, nie ma co niejeden pracownik wolał włochów bo bank dobrze funkcjonował i nie było zwolnień a teraz jest syf kiła i co roku tysiąc pracowników na trawke, dobra zmiana nie ma co!

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 13 razy 13

  Potem nastąpią zwolnienia grupowe w państwowym KGHM...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX