Szkoła byłego radnego PiS dostała od MEN 1,7 mln zł. W ramach programu "Bezpieczna+"

W 2015 roku rząd uruchomił kolejny program z plusem w nazwie. "Bezpieczna+" ma wpierać organy prowadzące szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki. Uczelnia byłego radnego PiS na realizację projektu otrzymała od MEN 1,7 mln zł. Bo wygrała konkurs. Celem rządowego programu jest m.in. "rozwijanie umiejętności psychospołecznych takich jak komunikacja".

Kolegium Jagiellońskie - Toruńska Szkoła Wyższa jest jedną z uczelni, które biorą udział w rządowym programie "Bezpieczna+". Projekt ma wspomagać organy prowadzące placówki w "zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach". Uruchomiono go w czerwcu 2015 roku, za rządów Ewy Kopacz. Ostatnim rokiem działania był rok 2018. 

1,7 mln dla uczelni byłego radnego PiS

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej" Kolegium Jagiellońskie na studia podyplomowe dla nauczycieli w ramach programu "Bezpieczna+" otrzymała od MEN 1,7 mln zł. Pieniądze przeznaczono na edukację związaną z rozwiązywaniem sytuacji kryzysowych. Powierzenie Kolegium zadania w roku 2018 poparte było "doświadczeniami i efektami z realizacji tego zadania w 2017 r.". 

Niepubliczna uczelnia należy do Grzegorza Górskiego, byłego radnego PiS. Szkołą zarządza też jego żona i córka. Górski był członkiem Porozumienia Centrum, Ruchu Odbudowy Polski oraz PiS. Był ekspertem wydającym opinię w sprawie obrad na Sali Kolumnowej podczas protestów w Sejmie w roku 2016. Górski wyjaśnia "Rz", iż jego szkoła została wybrana do programu "Bezpieczna+" w ramach konkursu. Podkreśla też, że nie jest już członkiem PiS. 

Główne założenia programu

"Bezpieczna+" ma promować aktywność uczniów, kształtowanie w nich aktywnej, otwartej, prospołecznej postawy. Celem programu jest też "rozwijających umiejętności psychospołecznych", takich jak komunikacyjne, kształtujące więzi interpersonalne między uczniami. W rozporządzeniu rządu mowa jest też o wspieraniu "uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, "działaniach antydyskryminacyjnych, w tym służących przeciwdziałaniu agresji rówieśniczej powodowanej stereotypami i uprzedzeniami". Nauczyciele są też kształceni, jak rozwiązywać konflikty z wykorzystaniem metody mediacji i negocjacji.

Czytaj też: Strajk nauczycieli. "Solidarność sprzedała nauczycieli. Tak samo jak w LOT. Dramat z tym związkiem"

Celem działania programu jest też bezpieczne korzystanie z cyberprzestrzeni, kształtowanie otwartości i budowanie pozytywnego klimatu szkoły, poprawa bezpieczeństwa fizycznego w szkołach, tworzenie warunków do prowadzenia przez powiatowe i miejskie jednostki Państwowej Straży Pożarnej praktycznych zajęć dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Realizacja programu w roku 2015 kosztowała 15 mln zł. W latach kolejnych na ten cel przeznaczone było po 20 mln zł.

Więcej o:
Komentarze (8)
W ramach "Bezpieczna+" szkoła byłego radnego PiS dostała od MEN 1,7 mln zł
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 12 razy 12

  Kolesiostwo +.

 • aaz1

  Oceniono 8 razy 8

  Święte krowy ++++++++++
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  tylko Polski szkoda

 • kocanka1954

  Oceniono 5 razy 5

  Parodia i Samowolka, Prostactwo i Spychologia.

 • kaktus-2

  Oceniono 5 razy 5

  widocznie mu się należało ;)

 • evald

  Oceniono 4 razy 4

  Kradzież+ i tyle w temacie

 • biesczad1

  Oceniono 4 razy 4

  Wystarczy nie kraść?...

 • batura3

  Oceniono 2 razy 2

  Rodzina na swoim +

 • swru

  Oceniono 1 raz 1

  Pisiorstwo nie kradnie, pisiorstwo po prostu ćpa i czerpie pełnymi garściami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX