"500+" dla pracujących? Jacek Rostowski: PO może lepiej zaadresować pieniądze

Jacek Rostowski, gość Gazeta.pl, skrytykował rozdawnictwo PiS, wyliczył koszty reformy edukacji oraz podał prawdziwy, jego zdaniem, koszt obietnic rządu. Ma wynieść znacznie więcej niż 40-50 mld zł, o których mówią ekonomiści.

Gościem Łukasza Kijka w porannej rozmowie Gazeta.pl był Jacek Rostowski, były minister finansów w rządzie PO-PSL. Wśród wielu poruszonych kwestii na szczególną uwagę zasługują te dotyczące nauczycieli i obietnic PiS, które Rostowski nazywa "rozdawnictwem".

Kosztowna reforma minister Zalewskiej 

Rostowski zwrócił uwagę na koszty reformy edukacji związane m.in. z likwidacją gimnazjów

Reforma edukacji kosztuje samorządy już niemal tyle, ile kosztowałyby podwyżki. Władze lokalne już wydały na edukację o pięć miliardów złotych więcej, niż wydawały wcześniej

- oświadczył były minister finansów. 

Stwierdził też, że podwyżki dla nauczycieli nie powinny być traktowane jako koszt, a jako inwestycja. Zdaniem Rostowskiego tylko dzięki edukacji da się stworzyć "dostatecznie silną gospodarkę krajową". 

"500+" dla pracujących?

Polityk Platformy Obywatelskiej powtórzył stanowisko partii, które w rozmowie z Gazeta.pl przedstawił Dariusz Rosati. Programy takie jak "500+" nie mają być zlikwidowane, ale "lepiej adresowane". 

My uważaliśmy, że zabieg PiSu, by "500+" dać na drugie i kolejne dziecko, to faworyzowanie ich elektoratu kosztem naszego. Uważaliśmy, że to jest po prostu niesprawiedliwe, bo każde dziecko jest równe.

- stwierdził Rostowski.

Nie będziemy cofali tego, co PiS obiecał, może lepiej zaadresujemy na przykład "500+". Do ludzi, którzy pracują albo szukają pracy.

- dodał.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński obiecał 500 zł na krowę. Zapłacić ma UE. Najwcześniej w 2021 roku

Minister Rostowski odniósł się też do przedstawionych w ostatnim czasie obietnic PiS. Stwierdził, że ich koszt może wynieść nawet 70 miliardów złotych. 

Więcej o:
Komentarze (42)
"500+" dla pracujących? Jacek Rostowski: PO może lepiej zaadresować pieniądze
Zaloguj się
 • ajk_gierki

  Oceniono 14 razy 12

  Niekończący się festiwal pt: "który Pan jest bardziej łaskawy i da więcej swoim poddanym".
  Zasada jest prosta żeby dać więcej to najpierw trzeba jeszcze więcej zabrać, czyli więcej podatków więcej biurokracji, więcej marnotrawstwa.
  Czemu nikt nie zdecyduje się na podniesienie kwoty wolnej od podatku (zgodnie z orzeczeniem TK) - uzyskalibyśmy wsparcie wszystkich, najwięcej dostaliby najbiedniejsi.
  Czemu nikt nie zdecyduje się na wspólne opodatkowanie rodzin, im więcej osób w rodzie tym większa kwota wolna od podatku.
  Jaki sens ma ściąganie podatku z emerytów rencistów kiedy jest to zwykłe przekładanie kasy z lewej do prawej kieszeni budżetowych spodni.
  Coraz bardziej przypominamy państwo feudalne.

 • menel13

  Oceniono 22 razy 10

  Skoro PO mogło to dlaczego przez osiem lat nie robiło?

 • romanticus

  Oceniono 22 razy 8

  Temu panu już dziękujemy

 • 1asz

  Oceniono 13 razy 5

  8 lat mogli "rozdawać" wg swojego uznania

 • kemor234

  Oceniono 18 razy 4

  Po co ta gadka ????
  Z pisem nie można wygrać przy pomocy rzeczowych argumentów. Żadnych argumentów nie przyjmą ...
  PROPAGANDA. NIEDOMÓWIENIA I KŁAMSTWA. TAK DZIAŁA pis.

 • piotr.ryka

  Oceniono 14 razy 4

  Trzeba łysych pokryć papą, ale środków nie ma na to.

 • piotrm74

  Oceniono 11 razy 3

  Nie będziemy cofali tego, co PiS obiecał, może lepiej zaadresujemy na przykład "500+". Do ludzi, którzy pracują albo szukają pracy. A skąd pieniądze się znajdą na 500+ przecież podkreślaliście że na ten program nie było, nie ma i nie będzie kasy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX