Para Francuzów pozbywa się willi wartej 1,5 mln euro. Chcą... 13 euro. Zdobycie jej może nie być proste

Para Francuzów chce pozbyć się swojej posiadłości wartej 1,5 mln euro. Willę można jednak nabyć za zaledwie 13 euro. Jest tylko kilka warunków.

Para Francuzów z miejscowości Cenac et St-Julien na południu kraju tuż przed odejściem na emeryturę chce w intrygujący sposób sprzedać swą posiadłość, którą wcześniej przez 20 lat wynajmowali lokatorom. 

Warta 1,5 mln euro stylowa willa o powierzchni 450 metrów kwadratowych z basenem może stać się własnością osoby, która wpłaci zaledwie 13 euro, czyli ok. 60 zł. To rodzaj wpisowego. Dodatkowym warunkiem jest odpowiedź na dwa pytania zadane przez właścicieli. Autor odpowiedzi, które najbardziej spodobają się właścicielom, otrzyma klucze. W konkursie musi wziąć udział przynajmniej 150 tys. osób.

Czytaj też: Minister inwestycji i rozwoju: Będzie łatwiej o pozwolenie na budowę. Ale na tym nie koniec

Jak informuje serwis lessentiel.lu, w wyścigu po posiadłość tylko w ciągu pierwszych kilku dni wzięło udział 1,5 tys. osób. Kwota, którą zebrali aktualni właściciele wynosi 19,5 tys. euro. Sprzedaż nieruchomości ma nastąpić jeszcze w tym roku, konkurs może jednak zostać przedłużony do końca 2020 roku. 

Posiadłość La Guérinière mieści się ok. 160 km na północ od Tuluzy i 200 km na wschód od Bordeaux. Jej atutem jest bliskość natury, lasów, zieleni. Właściciele zdecydowali jednak, że wolą się "przenieść bliżej morza". 

Na Sycylii kupisz teraz dom za 1 euro, ale...

Atrakcyjne cenowo - jak się wydaje po przeczytaniu tytułu oferty - oferty sprzedaży nieruchomości pojawiają się co jakiś czas. Władze malowniczego włoskiego miasteczka Sambuca di Sicilia sprzedają np. domy za symboliczną kwotę 1 euro. Szczęśliwi nabywcy takich nieruchomości muszą jednak zobowiązać się do przeprowadzenia generalnego remontu, który - jak wyliczają eksperci -  wyniesie około 15 tys. euro (czyli ok. 65 tys zł). Z kolei władze innych regionów są gotowe płacić osobom, które zechcą się u nich osiedlić nawet 10 tys. euro

Więcej o:
Komentarze (100)
Para Francuzów pozbywa się posiadłości wartej 1,5 mln euro. Chcą... 13 euro
Zaloguj się
 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 60 razy 56

  A ja sprzedam za 1,5 mln EUR swoją nieruchomość o szacunkowej wartości 13 EUR. Nie zadaję pytań.

 • pigeon_shit_dust

  Oceniono 31 razy 25

  Ta forma oszustwa rozprzestrzenia sie jzu na swiecie. O co chodzi?
  W T&C tej zabawy malym druczkiem napisano, ze gdy zadna odpowiedz, esjy, zyciorys etc nie spodoba sie sprzedajacemu, moze uniewaznic konkurs. Tym sposobem strzy zlodzieje zostaja z kasa i domem.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 26 razy 22

  Dziadki znalazły sposób jak nabić w butelkę naiwniaków, kasę przytulą (13 ojro od każdego barana) a posiadłość opchną znajomemu lub w ogóle. Myślałem, że durnie to tylko do Amber Gold i inne GetBacki inwestują :D

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 28 razy 20

  Proste,
  wystarczy udowodnić hipotezę Eulera. następne, to twierdzenie Riemanna, a trzecie - najprostsze, to przy pomocy cyrkla i linijki, dokonać trysekcji trójkąta.

 • bellum-omnium-contra-omnes

  Oceniono 18 razy 14

  A więc 150 tysięcy razy 13 to 1, 95 miliona - zysk 450 tysięcy Euro.
  Ze 150 tysięcy odpowiedzi właściciele wybiorą odpowiedź osoby podstawionej, pewnie jakiegoś krewniaka.
  Ja tez tak potrafię.

  No to na zdrowie!

 • bamapo

  Oceniono 14 razy 12

  Lepiej zagrać w lotto. Koszt kuponu niższy a prawdopodobnieństwo "wygranej" wyższe.

 • jack_flash

  Oceniono 11 razy 9

  U nas lepiej. Prezes na dzialke Srebrna (warta zero, bo nie jego i niesprzedawalna) , chcial od banku 1.2 mld. Kase chcial na "no questions asked".

 • szary-petent

  Oceniono 11 razy 9

  Jeśli jest warunek udziału 150.000 osób i każda ma wpłacić po 13 euro, to wychodzi z samego wpisowego minimum 1.950.000 euro.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX