Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że środki na "Piątkę Kaczyńskiego" są, ale budżet "to nie worek bez dna"

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił na antenie TVP, że środki na "Piątkę Kaczyńskiego" są zaplanowane. Przestrzegł jednocześnie, że budżet nie jest "workiem bez dna". Zapowiedział też rozpoczęcie negocjacji z UE w sprawie obietnic złożonych rolnikom.

Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że budżet państwa jest tak obliczony, że znajdą się środki na dotychczasowe obietnice rządu Zjednoczonej Prawicy w tym i w przyszłym roku.

Środki na tak zwaną piątkę Kaczyńskiego i inne obietnice są dobrze skalkulowane.

- podkreślał w TVP Info szef rządu.

Nasze szerokie, powszechne, docierające pod niemal każdą strzechę programy społeczne są w taki sposób obliczone, żeby te środki w tym roku i przyszłym się znalazły.

- przekonywał Mateusz Morawiecki. Dodał, że budżet nie jest workiem bez dna.

W jakimś momencie trzeba powiedzieć, że dalej nie będziemy dokonywać kolejnych ustępstw

- podkreślił.

"Krowa+" i "Świnia+" przedmiotem negocjacji

Premier powiedział, że środki na obietnice związane ze wsią, rolnictwem i hodowlą zwierząt mają być wynegocjowane w najbliższym czasie w Unii Europejskiej. "

Czytaj też: Morawiecki chce przelać miliardy z OFE. Prof. Góra ostrzega: To gwałt na systemie. Nie wolno tego robić

W niedzielę jadę do Brukseli dyskutować z zespołami, które odpowiadają za negocjacje budżetowe, właśnie budżet na politykę rolną" - zapowiedział. Mateusz Morawiecki powiedział, że jest dobrej myśli i uważa, że zostanie wynegocjowany "znakomity" budżet dla polskiej wsi. "Tam znajdą się również środki potrzebne na inne programy" - dodał.

"Piątka Kaczyńskiego"

Piątka "PiS" to: 500 złotych na pierwsze dziecko, "trzynasta" emerytura, przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych, zniesienie podatku PIT dla osób do 26 roku życia i obniżenie kosztów pracy.
Elementem nowego programu PiS jest również propozycja wzmocnienia rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich jest to między innymi wsparcie dla małych i średnich gospodarstw rolnych, dla lokalnych hodowców zwierząt i dla małych producentów żywności.

Szczególne wsparcie mają otrzymać rolnicy, którzy hodują zwierzęta " z własnego chowu", stosują w hodowli zwierząt samodzielnie produkowaną paszę i zapewniają zwierzętom dobrostan. Takie gospodarstwa miałyby otrzymać najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy.

Więcej o:
Komentarze (81)
Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że środki na "Piątkę Kaczyńskiego" są, ale budżet "to nie worek bez dna"
Zaloguj się
 • brunet78

  Oceniono 29 razy 29

  Widzicie nauczyciele? Kasa jest, ale nie dla Was!
  Ależ Wami pogrywają. Bez krępacji najmniejszej.
  Dacie się?

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 25 razy 25

  To nie jest piątka kaczyńskiego. To są nasze pieniądze, które społeczeństwu się należały. Kaczyński nie splamił się nigdy normalną pracą. Ten nierób nic nam nie daje oprócz buntu i niezgody na takie dyktatorskie zapędy.

 • owca888

  Oceniono 24 razy 22

  Ukradniesz je z OFE, Łgarski? Czy z Funduszu demograficzego, do którego przesuniesz te ukradzione z OFE? To dokładnie ta sama suma - 40 mld.

  Piss off!

 • krynolinka

  Oceniono 22 razy 22

  Na pasku w tvpinfo leci : "Morawiecki, budżet nie pozwala na dalsze podwyżki w tym roku."
  Rozejść się!

 • rubenss420

  Oceniono 22 razy 20

  Ekonomista za 5 groszy

 • glencok

  Oceniono 19 razy 19

  Budżet obliczony? Chyba plany zadłużania nas za granica są obliczone żeby było na łapówki w roku wyborczym.

 • 1asz

  Oceniono 18 razy 18

  Fragmenty książki "Alfabet braci Kaczyńskich"
  "...Niewiele brakowało, a nie zdałbym z dziesiątej do jedenastej klasy. Postawiono mi dwóje z polskiego, angielskiego (...) i przysposobienia wojskowego. (...) Wyraźnie chciano, żebym nie zdał. Rodzice się odwołali do kuratora - był nim późniejszy minister Jerzy Kuberski. .."
  Mściwy nieuk....

 • stasi1

  Oceniono 15 razy 15

  To tak pisowcy nie lubią tej unii a teraz jadę specjalnie po to żeby wyciągać od nich pieniądze? Tak jakby Mateuszowi brakło honoru

 • ek_bart

  Oceniono 14 razy 14

  Dlatego protest powinien być radykalny !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX