Największa w Polsce firma budowlana z zyskiem mniejszym o połowę. Budimex obciąża segment budowlany

Budimex pokazał szacunkowe wyniki za pierwszy kwartał i nie wyglądają one rewelacyjnie. Zysk netto spadł o ponad 50 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Firma wciąż zarabia, ale ciąży jej to, co całej branży budowlanej: wzrost kosztów.

Budimex miał 29 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2019 r. według szacunkowych danych, co oznacza spadek o 54 proc. r/r, podała spółka.

"Wynik netto segmentu budowlanego za 1 kwartał 2019 roku wyniósł 6 milionów złotych, co oznacza spadek w stosunku do porównywalnego okresu roku poprzedniego o 33 miliony złotych (85 proc.)" - czytamy w komunikacie.

Zobacz też: Budowa kilku ekspresówek wisi na włosku. GDDKiA może wypowiedzieć umowy włoskim firmom "na dniach"

Spadek skonsolidowanego wyniku netto wynika przede wszystkim ze spadku rentowności w segmencie budowlanym w efekcie wzrostu cen materiałów oraz usług podwykonawczych, wskazano.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2018 r. miał 7,38 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Więcej o:
Komentarze (25)
Budimex. Największa w Polsce firma budowlana z zyskiem mniejszym o połowę. W dół ciągnie segment budowlany
Zaloguj się
 • paseo

  Oceniono 8 razy 8

  ale przecież według GUS inflacji prawie nei ma i znowu maleje ! I tylko ceny bija rekordy a sama benzyna znowu poszla ponad 5 zl

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 6 razy 6

  Wszyscy cieszący się ze wzrostu płac, szybko poczują to w kieszeni, próbując kupić nieruchomość. ;)

 • zet59

  Oceniono 2 razy 2

  tak się dzieje w całej gospodarce, to efekt polityki nieudaczników pisowskich z nieukiem kapiszonem-kłamczyńskim na czele

 • lusnia83

  Oceniono 1 raz 1

  tylko patrzec jak przestana płacić podwykonawcom....skądś przecież trzeba bedzie te straty pokryć...

 • aa1000

  Oceniono 1 raz 1

  Okazuje się, że nie tylko panu Gowinowi brakuje do pierwszego.

 • zfocus

  Oceniono 5 razy 1

  zauważcie że 6 mln zł z segmentu budowlanego tylko , to jest pewnie promilek lub mniej bo budowlanka to zapewne ok. 6 mld zł z całości . Pozostałe 27 mln zł wypracowała pewnie deweloperka i serwisy . I konkluzja jak ma działać firma budowlana jak na 6 mld zł obrotu zarobi 6 mln zł ? Przecież to kpina , granie u bukmachera ma większe szanse ,

 • mistermadmat

  Oceniono 2 razy 0

  W okolicach budów tej firmy uważajcie bo coś na pewno się oberwie lub spadnie na łeb...

 • carolina_reaper

  Oceniono 4 razy 0

  A jaki ma miec zysk skoro panstwo pozala Chinczykom sprowadzac wlasne ekipy budowlane , ktore pracuja za 1/3 tego co Polak?

 • gnago

  Oceniono 7 razy -1

  Co za debilizm z tą obsesja na zysk . Dla gospodarki ten jest mało istotny. Dla namysłu i nabrania właściwego spojrzenia rozważcie dwie firmy jedna ma milion zysku miesięcznie a płaci swoim 100 pracownikom po caałe 3000 zł brutto i drugą co płaci swojej setce 10 000 i wykazuje zero zysku. Która firma jest bardziej korzystna dla gospodarki, przy założeniu takich samych produktów i parku maszynowego itp?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX