Radna PiS przejmuje władzę w Stoczni Szczecińskiej. Poprzednicy mieli rządzić trzy lata, przetrwali trzy tygodnie

Nagła zmiana na szczytach władzy Stoczni Szczecińskiej. Zarząd, który powołano zaledwie trzy tygodnie temu, został zastąpiony nowym. Obowiązki prezesa pełni radna PiS Małgorzata Jacyna-Witt. Kandydatka do europarlamentu.

Małgorzata Jacyna-Witt, radna PiS, przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku zachodniopomorskim, a jednocześnie kandydatka Zjednoczonej Prawicy do europarlamentu, od czwartku pełni obowiązki prezesa Stoczni Szczecińskiej

Decyzję w tej sprawie podjęto na posiedzeniu, które odbyło się 11 kwietnia. Wybrano również wiceprzewodniczącego - został nim Łukasz Stackiewicz. Sekretarzem mianowano Pawła Kamińskiego, a członkiem rady - Artura Nojszewskiego. Jednocześnie odwołany został dotychczasowy zarząd w osobach prezesa Andrzeja Strzebońskiego i wiceprezesa Marka Bączkowskiego- czytamy w oświadczeniu stoczni. Odwołani pełnili swoją funkcję trzy tygodnie. Na stanowiska powołano ich 22 marca. Ich kadencja miała trwać trzy lata. 

Karuzela kadrowa PiS w spółkach trwa

Nagła zmiana we władzach szczecińskiej stoczni nie jest zaskoczeniem dla tych, którzy śledzą ruchy kadrowe w polskich spółkach. Od objęcia rządów przez Prawo i Sprawiedliwości karuzela kadrowa trwa. W zarządach i radach nadzorczych spółek bezpośrednio kontrolowanych przez skarb państwa dokonano już bowiem ponad 2,5 tys. zmian. 

Wielokrotne zmiany prezesów spotkały spółki takie jak Energa, Polska Grupa Zbrojeniowa, KGHM Polska Miedź, PKN Orlen. W przypadku pierwszej ze spółek prezesa wymieniano już osiem razy. 

Czytaj też: Rząd PiS negatywnie oceniany przez większość zagranicznych inwestorów. Polska spada w rankingu atrakcyjności

Z obliczeń Fundacji Batorego wynika, że w ciągu zaledwie pierwszych dwóch lat rządów PiS wymieniono 97 proc. prezesów państwowych spółek. Dla porównania koalicja PO-PSL w pierwszej połowie rządów wymieniła 56 proc. prezesów w 32 największych spółkach skarbu państwa. 

Więcej o:
Komentarze (108)
Radna PiS Małgorzata Jacyna-Wit przejmuje władzę w Stoczni Szczecińskiej. Poprzednicy mieli rządzić trzy lata, przetrwali trzy tygodnie
Zaloguj się
 • strange_email

  Oceniono 73 razy 57

  Jak widac cale to bicie piany przez Wyborcza i Fundacje Batorego (wiemy, kto za tym stoi...) nic nie zdziala. Wreszcie zdajcie sobie wszyscy sprawe, ze PiS ma fenomenalne kadry. Pani radna moze zarzadzac stocznia. Pan wojt moze zarzadzac Orlenem. Pan kierowca pana prezesa moze zostac prymasem, jesli tylko zechce.
  Bo, prosze panstwa, PiS ma lawke szersza niz Barcelona za swoich najlepszych lat. Ludzie sa wyksztalceni, obrotni i ideowi. Jak pan marszalek, ktory pracuje dla idei.
  No! Wiec CISZA!

 • 174pit

  Oceniono 39 razy 35

  Stocznia i tak się nie pozbiera, ale za to łańcuszek towarzyszy partyjnych przygarnie po parę złotych + półroczna odprawa + odszkodowanie za klauzulę zakazu konkurencji.
  I wszyscy to są (i będą) dobrzy i zasłużeni towarzysze.
  PiS jest jak PZPR, tylko towarzysze bardziej zachłanni.

 • konigin

  Oceniono 33 razy 33

  Najglupsza radna w historii samorzadowej Szczecina. Wyjatkowa miernota. Jej dzialanosc samorzadowa byla zazwyczaj wykpiwana i wysmiewana (czesto okreslana jako Pacyna-Kit). Zgrywala sie przez lata na radna niezalezna, aby przed ostatnimi wyborami samorzadowymi oglosic, ze przystepuje do pisuaru, co tez zostalo docenione jedynka na liscie do sejmiku wojewodzkiego, a po wyborach kolejnymi profitami. Klasyczne BMW, ale wyjatkowo gorliwe w wypowiedziach i dzialaniach jak na neofite przystalo.

 • unixyz

  Oceniono 28 razy 26

  A jak sie czuje statek, ktorego budowe rozpoczal premier jak odbudowe polskiego przemyslu stoczniowego?

 • marymania

  Oceniono 23 razy 23

  Następne PiSdeckie tłuste ryje w korycie +.
  Ileż tej hołoty PiSdeckiej jest! Bez liku!

 • g.lem

  Oceniono 20 razy 18

  Doją ile wlezie. Ale już niedługo oderwiemy te ryje od koryta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX