W ramach programu "Mieszkanie plus" realizowanych jest 28 tysięcy mieszkań

Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń informuje, że w ramach programu Mieszkanie plus na zaawansowanym etapie jest realizacja 28 tysięcy mieszkań. Sejm rozpoczął prace nad nowelizacją przpisów o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Mają one poprawić działanie programu "Mieszkanie plus". 

Gość radiowej Jedynki podkreślił, że zmiany pozwolą poszerzyć katalog gruntów pod budownictwo mieszkaniowe w ramach Krajowego Zasobu Nieruchomości. KNZ będzie mógł pozyskiwać działki od jednoosobowych spółek Skarbu Państwa. 

"Mamy 28 tysięcy ostatecznych decyzji inwestycyjnych, czyli projektów, które są w trakcie realizacji. Część z nich to już są klucze do mieszkań w kilku lokalizacjach m.in. Biała Podlaska, Jarocin czy Kępno. W budowie są mieszkania m.in w Wałbrzychu, w Gdyni w Katowicach. Jest blisko 20 tysięcy mieszkań w projektowaniu" - powiedział Artur Soboń. 

Obecnie w Krajowym Zasobie Nieruchomości, według informacji resortu inwestycji, jest 115 lokalizacji. Na tych terenach może powstać około 63 tysięcy mieszkań. 

Więcej o:
Komentarze (9)
Soboń: W ramach programu "Mieszkanie plus" realizowanych jest 28 tysięcy mieszkań
Zaloguj się
 • Bernard Żylik

  Oceniono 12 razy 6

  PIS spowodował, że wszystkie inicjatywy ze znaczkiem "+" budzą moją głęboką nieufność. Dlaczego?

 • julietwhiskey

  Oceniono 5 razy 3

  A policzyli już koszty, czy na razie obrazki w PowerPoincie?

 • sil.m

  Oceniono 1 raz 1

  Przez 2 dni - 8 wpisów. Tu nie ma parady buców i chamów -którzy wyrzuty sumienia leczą małpkami i agresją a czytając wynurzeń trolli /na politycznych forach/, złotych chłopców polskiej prawicy - zasmarkanych damskich bokserów od Odry po Bug mam wrażenie, że mają IQ< 1 "asta" lub "suska" – a tu trzeba coś merytorycznego napisać a nie klepać za 1,5 zeta „Ctrl-c + Carl-v”. Program po 3,5latach rządzenia i obietnicach wyborczych leży na łopatkach, Slajd w cudzym mieszkaniu przydziela klucze do mieszkania, a p.Bielan zamiast odpowiadać na konkretne pytania mówi , że „w Ameryce biją murzynów”. W szkołach - chaos, tłok i zamieszanie, służba zdrowia - chora, ubywa łóżek w szpitalach. coraz mniej dzieci się rodzi, nadzór nad produkcją żywności - żaden (jemy padlinę), zbrojeniówka - cofnęła się o x lat (armia amatorów-ochotników z WOT a w PGZ topią publiczne pieniądze nawet grafem złamali a statków w Radomiu nie zbudowali ale likwidują etaty w stoczni Gdynia, wojsko będą wozić niemieckie MAN-y), przyroda lasy i zwierzęta - systematycznie tępione i wycinane, budowa infrastruktury - nie potrafią dobrze skończyć tego co ruina zaczęła, nawet swoją stępkę promu nie zabezpieczyli przed rdzewieniem a na drogach 1 mln elektryków robi sztuczny tłok na drogach zbudowanych przez Donka, młodzi jak w latach 2005-07 wyjeżdżają do pracy za granicę, handel - zwija się, sektor finansowy - pogrążony aferami SKOK, KNF. Nawet świetne stadniny koni po latach wzrostu zaczęły przynosić straty, utraciły światową renomę, są wyprzedaże zamiast aukcji i za chwilę padną. Tak dobrze żarło, żarło aż się rypło i wszystkie poczynania poszły w pis-du .Z kasy prezesa na inwestycje - 1bln 400mld - ptaszki ćwierkają ,że pozostał w kabzie tylko bilon. Taką mamy rzeczywistość.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 1 raz 1

  Fajnie, w realizacji, w projektowaniu, a ile ...... oddanych? Od 2015 roku już trochę minęło, a budowa nie trwa tak długo, jak istnieją te bandyckie specustawy.
  No to ile zostało oddanych tych mieszkań od 2015 roku i ile zostało zasiedlonych?

 • mikroolbrzym

  Oceniono 1 raz 1

  no to jeszcze tylko 1 972 000 mieszkań i będą 2 miliony obiecywane przez Kaczyńskiego. jak leciutko podkręcą tempo - uwiną się w 70 kadencji. nawet PRL który wdrażają jest bardziej siermiężny niż oryginał :)

 • van_norden

  Oceniono 5 razy 1

  w projektowaniu+

 • marek1937

  Oceniono 7 razy 1

  Zamiast mieszkań można dostać znaczek z +.

 • aagaj

  0

  A dla kogo ten wywiad, dla gazety polskiej !
  Szol !
  2025r.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX