Rząd hojny dla urzędników. Rozdał 42 mln zł pracownikom ministerstw. Najbardziej "zaszalał" Czaputowicz

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego wydał 42 mln zł na nagrody dla ministerialnych urzędników. Ponad połowę z tej sumy wydało Ministerstwo Spraw Zagranicznych kierowane przez Jacka Czaputowicza.

Rząd PiS po raz kolejny okazał się hojny w kwestii nagród. Tym razem jednak dodatkowe pieniądze otrzymali nie sami ministrowie, a urzędnicy zatrudnieni w resortach. Jak donosi "Fakt" podzielono między nich 42 mln  zł. Nagrody należne są za szczególne osiągnięcia, realizację trudnych zadań, terminowość.

Lwia część tej puli trafiła do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, którym kieruje Jacek Czaputowicz. Rozdzielił on pomiędzy podległych sobie pracowników 23 mln zł. Nagrody, których średnia wysokość wyniosła 7,3 tys. zł, otrzymało 85 proc. zatrudnionych.

Do resortu rolnictwa, kierowanego przez Jana Krzysztofa Ardanowskiego, na dodatkowe wypłaty trafiło 6,3 mln zł. Marek Zagórski, odpowiedzialny za cyfryzację, rozdzielił 3,85 mln zł. Henryk Kowalczyk, czwarty w zestawieniu, wydał na nagrody 3,58 mln zł. Z kolei Anna Zalewska, zmagająca się ze strajkiem nauczycieli minister edukacji, na nagrody wydała stosunkowo niewiele, bo 1,4 mln zł.

PiS hojne i rok temu

Rząd wypłacił też spore nagrody w roku 2017. Wtedy ministerialni urzędnicy dostali do podziału 117 mln zł. Największa część tej sumy trafiła do resortu finansów kierowanego wówczas przez Mateusza Morawieckiego - 38,5 mln zł.

Nagrody dla rządu PiS w latach 2016-2017

Obecnie nagrody wypłacane są ministerialnym urzędnikom. Szefowie resortów pieniędzy nie pobierają po tym, jak w 2017 roku wybuchła związana z tym afera. Okazało się wówczas, że premier Beata Szydło zgodziła się na wypłatę dodatkowych milionów dla poszczególnych ministrów, a także samej siebie. W 2016 roku było to 1 mln 46 tys. zł, rok później było to 918 tys.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki straszą euro. Były członek RPP: To mity. I podaje twarde dane

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, po spadku notowań, postanowił osobiście przeciąć aferę z nagrodami dla ministrów rządu Beaty Szydło. Nakazał im przekazanie nagród na cele charytatywne, a konkretnie na rzecz organizacji Caritas.

Więcej o:
Komentarze (124)
Rząd hojny dla swoich urzędników. Rozdał 42 mln zł pracownikom ministerstw. Najbardziej "zaszalał" Czaputowicz
Zaloguj się
 • js08836

  Oceniono 49 razy 45

  Tak się bawi dojna zmiana. Oto chodziło po 8 latach spoglądania z daleka na koryto. Ciemny lud potrzebny, tylko do głosowania. Za milczenie o dojnej zmianie, rozdawnictwo. Ciemny lud nie pojmuje, że rząd rozdaje ich własne pieniądze. Te pieniądze i tak trafiłyby do portfela ciemnego luda poprzez podwyżki pałac. Rząd tego nie zrobi bo po 1. To pieniądze z kredytu. Po 2. Podwyżki nie byłyby tak medialne, jak rozdawnictwo w świetle kamer. Tak czy inaczej oszukańczy proceder skończy się krachem. Zapłaci ciemny lud i ci, który rozdawnictwo zwyczajnie wkurza.

 • achaszwerosz

  Oceniono 40 razy 38

  Żryjcie szybciej bo się ściemnia.

 • pepper-salt

  Oceniono 33 razy 33

  Ale szastają nie swoimi pieniędzmi! Rozpustna jest ta dobra zmiana, ale polaczki i tak ich kochają! Ciemny lud czeka tylko na okruchy z pańskiego, PiS-owskiego stołu. Nie ma się co dziwić toć to potomkowie pańszczyźnianego, ciemnego chłopstwa.

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 34 razy 28

  Bezcelowe pasożyty, pieszczochy każdej władzy ... a dla plebsu przekaz budżetówka to wyłącznie nauczyciele, pielęgniarki i fetysz zus tzn. emeryci (oczywiście nie resortowi) ...

 • 1moja

  Oceniono 26 razy 24

  "... Rozdał 42 mln zł pracownikom ministerstw. Najbardziej "zaszalał" Czaputowicz ..." Pchi, to jest pikus w porownaniu z tymi miliardami, ktore wszyscy podatnicy PRZYMUSOWO placa na utrzymanie ich przenajswietszych zlotych cielcow z kosciolka.
  PS. Dla gawiedzi smolenskiej: Nie sa to miliardy z tacy czy specialne darowizny dla Rydzyka ale to sa miliardy ze stalinowskiego /powstal za Stalina/ funduszu koscielnego, na ktory wszyscy podatnicy MUSZA sie skladac niezaleznie od wiary czy swiatopogladu.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • kemor234

  Oceniono 26 razy 20

  Kolejny policzek dla wyborców. Kolejny dowód na oderwanie "władzy" od społeczeństwa ...
  GŁOSOWAŁEŚ, WIĘC CICHO SIEDŹ !!!
  ALBO SE STRAJKUJ. I TAK MAMY TO GDZIEŚ ...
  Polskim dzieciom wystarczy katecheta i wódz. Najjaśniejszy i kryształowy. Wódz ten ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX