500 plus na pierwsze dziecko oficjalnie. Morawiecki ogłosił przyjęcie projektu. Wnioski od lipca

Premier Mateusz Morawiecki oficjalnie poinformował o przyjęciu przez rząd rozszerzenia programu "500 plus". Wiadomo, że wnioski będzie można składać od lipca tego roku. Na początku tylko w jeden sposób.

Rząd przyjął przepisy wprowadzające świadczenie Rodzina 500 plus także na pierwsze dziecko. Wnioski o 500 złotych miesięcznie będzie można składać drogą elektroniczną od lipca.

Założenia rozszerzonego programu przedstawiono w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że program "500plus" został wprowadzony dla długofalowego rozwoju Polski.

Czytaj też: Strajk pracowników obsługujących 500 plus coraz bliżej. Rząd tnie koszty, część urzędników może stracić pracę

Polacy otrzymali już 67 mld zł

Zapewnił, że program podniesie dzietność, a w dłuższej perspektywie przyczyni się do wzrostu gospodarczego. Podkreślił, że w ramach programu 500 plus do polskich rodzin trafiło już 67 mld zł. 

Wydatki na wsparcie rodzin osiągnęły średnią OECD

Podczas konferencji poświęconej rozszerzeniu programu rząd zapewnił, że wydatki na wsparcie rodzin osiągnęły średnią OECD.

W 2015 r. łączne wydatki budżetu państwa na rzecz rodzin wyniosły 1,78 proc. Produktu Krajowego Brutto. W 2017 r. wyniosły one już 3,11 proc. PKB. Jest to wzrost o 75 proc.

- poinformowała Kancelaria Premiera. 

Zgodnie z zapowiedziami rządu, projekt przewiduje, że prawo do świadczenia Rodzina 500+ będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do 18. roku życia. Dotyczy to również jedynaków, bez względu na dochody rodziny.

Obecnie świadczenie jest przyznawane na drugie i kolejne dziecko. Wypłata na pierwsze jest możliwa po spełnieniu kryteriów dochodowych - 800 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie lub 1200 zł netto w rodzinie, której członkiem jest dziecko z niepełnosprawnością.

Więcej o:
Komentarze (100)
500 plus na pierwsze dziecko oficjalnie. Morawiecki ogłosił przyjęcie projektu. Wnioski od lipca
Zaloguj się
 • d.kos

  Oceniono 37 razy 29

  Za te 70 mld mielibyśmy 3 nowe elektrownie konwencjonalne albo pół atomowej. Wyremontowane wszystkie główne drogi krajowe. Zmodernizowane nareszcie linie kolejowe. Można było to wpompować w nowoczesne technologie i naukę. Ale po co. Trzeba było przekupić tępy naród tylko po to by przez 4 lata, grupka kilkuset złodzieji mogła wystarczającą tyle nakraść żeby w razie czego jak ten kraj wreszcie padnie na pysk, zwiać gdzie pieprz rośnie.

 • jael53

  Oceniono 20 razy 16

  Dla niepełnosprawnych nie było nic, oprócz pogardy i nawoływań, żeby tylko nie dawać im gotówki. Było to podłe samo w sobie, a w kontekście tego niepohamowanego rozdawnictwa jest dodatkowo haniebne.

 • plan_zdzislawa

  Oceniono 16 razy 12

  NIE GŁOSUJCIE TERAZ NA PIS, to na jesieni przed wyborami do Sejmu dostaniecie jeszcze lepsze prezenty od Kaczyńskiego. Jak zagłosujecie, to Was po prostu oleje i nic nie da. Bądźcie cwani tak jak oni.

 • du100

  Oceniono 11 razy 11

  jeżeli dzieckiem jest się już po poczeciu to dlaczego 500 + jest dopiero po urodzeniu?

 • aistionnelle

  Oceniono 16 razy 10

  Ale dla nauczycieli nie ma.Nieważne czy mają jedno dziecko,dwoje czy żadnego.Ciekawe kto i i nie mniej ważne- jak będzie uczył ten ciemny elektorat,zachęcany do mnożenia się jak króliki

 • rozterka47

  Oceniono 15 razy 9

  W tym kraju władza wszystkich uważa za dziadów , ktorzy tylko patrzą żeby im groszem sypnąć .

  Ta władza nienawidzi inteligencji , nie docenia edukacji , pogrąża służbę zdrowia , nie ceni środowiska , nie buduje , nie inwestuje . Rzuca ochłapy swoim wyborcom , nie docenia pracujących , nie wspomaga polskiego małego biznesu .

  TAKA polityka RUJNUJE PAŃSTWO .

 • pan.szklanka

  Oceniono 17 razy 9

  Trochę się dziwię. Elektorat PiS zyska tu niewiele. Wielodzietne patologie na ogół się na pierwsze dziecko łapały. Efekt może być więc przeciwny od oczekiwanego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX