Morawiecki w amerykańskiej telewizji: "Polska staje się Doliną Krzemową UE"

- Polska staje się Doliną Krzemową Unii Europejskiej - mówił w środę w amerykańskiej telewizji Fox Business premier Mateusz Morawiecki. W kontekście gazociągu Nord Stream 2, który ma połączyć Niemcy i Rosję, premier mówił natomiast, że "kupowanie rosyjskiego gazu oznacza finansowanie zakupów uzbrojenia przez Putina".

Szef polskiego rządu podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych udzielił wywiadu telewizji Fox Business. Potwierdził w niej, że w ostatnich dniach rozmawiał z Elonem Muskiem namawiając go do inwestycji w Polsce. 

Morawiecki pytany o to, jakie zwolnienia podatkowe może zaproponować prezesowi Tesli stwierdził, że Polska jako członek Unii Europejskiej musi działać w ramach spójnej polityki odnośnie tego, co można zaproponować inwestorom. Powiedział jednak, że Polska może zaproponować np. pieniądze na szkolenia dla pracowników, ulgi w podatku od nieruchomości czy bardzo dobre otoczenie gospodarcze.

Zainwestowaliśmy wiele w elektromobilność, elektryczne samochody, ekologiczne autobusy i pociągi, sztuczną inteligencję

- chwalił się Morawiecki dodając, że Polska ma też do zaoferowania stosunkowo niskie podatki, tętniącą życiem gospodarkę i bardzo utalentowaną grupę pracowników. Premier mówił także o światowych sukcesach polskich programistów oznajmiając, że "Polska staje się Doliną Krzemową Unii Europejskiej".

Morawiecki ostro o Nord Stream 2

Premier chwalił się także w Fox Business, że Polska jest jednym z nielicznych członków NATO, który już teraz wydaje 2 proc. PKB na armię, gdy np. Niemcy wydają 1,23 proc. Morawiecki szybko nawiązał w tym momencie do gazociągu Nord Stream 2, który ma połączyć Rosję z Niemcami. Premier stwierdził, że "kupowanie rosyjskiego gazu oznacza finansowanie uzbrojenia Putina".

Czy Morawiecki jest "Trumpem" Wschodniej Europy?

Premier był też zapytany, czy czuje się dobrze z określeniami, iż jest jednym z "Trumpów Wschodniej Europy". Morawiecki oznajmił, że nie sądzi, aby takie stwierdzenie było odpowiednie, niemniej "bardzo ceni, gdy ktoś robi to, w co wierzy - tak, jak prezydent Trump".

 
Więcej o:
Komentarze (389)
Morawiecki w amerykańskiej telewizji: 'Polska staje się Doliną Krzemową UE'
Zaloguj się
 • magnetoplumbit

  Oceniono 129 razy 125

  Jak ktos zaczyna klamac notorycznie to juz sie nigdzie nie kryguje. Pisze to z pelna odpowiedzialnoscia: Morawiecki to Klamca, Oszust i Zlodziej.

 • silthor

  Oceniono 80 razy 78

  Naprawdę ten człowiek nie ma ograniczeń w opowiadaniu rzeczy, które nie są prawdą. Dolina Krzemowa? Raczej Dolina Outsorcingowa robiąca kod dla zachodnich firm, bo polskich produktów IT jest mało. A tak przy okazji panie premierze, kupno rosyjskiego węgla to już nie finansuje zbrojeń?

 • krynolinka

  Oceniono 71 razy 67

  Z pieniędzy z gazu Putin kupuje broń, a pieniędzmi z eksportowanego do Polski węgla utrzymuje bezdomnych?

 • 1utek

  Oceniono 70 razy 66

  "Morawiecki w amerykańskiej telewizji: "Polska staje się Doliną Krzemową UE""

  UWIERZYLI?

 • cjk.5004

  Oceniono 67 razy 61

  On jest nienormalny. Że kłamca to wiemy, ale bredzi zupełnie bez sensu

 • H2O H2O

  Oceniono 61 razy 59

  Tak, jesteśmy doliną krzemową. Wydobywamy i eksportujemy piasek... tak potrzebny na budowach i w kuwetach całej UE.

 • sector23

  Oceniono 53 razy 51

  To juz zaczyna wyglądać powaznie. Początkowo myślałem, że ten gość "wkręca makaron" bo uważa, ze musi. Teraz jednak wyglada, ze to jednak poważna sprawa i efekt ewidentnego zaburzenia - dajcie mu jakieś prochy albo od razu na obserwację. Bo jak tak dalej pójdzie, to on gotów uwierzyć, że jesteśmy druga potega militarną i ruszy z Błaszczakiem na Moskwę

 • nitro2012

  Oceniono 54 razy 50

  "Zainwestowaliśmy wiele w elektromobilność, elektryczne samochody, ekologiczne autobusy i pociągi, sztuczną inteligencję"

  🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX