Do której godziny w Wielki Piątek otwarte będą sklepy? Biedronka, Auchan, Tesco

Wielkanoc 2019 obchodzimy już w najbliższą niedzielę. Oznacza to, że w nadchodzących dniach handel będzie w pewnym stopniu ograniczony. Do której godziny w Wielki Piątek otwarte będą sklepy? Czy w Wielką Sobotę będziemy mogli zrobić zakupy?

Wielki Piątek. Do której otwarte będą sklepy?

Według obowiązujących przepisów Wielki Piątek nie jest dniem wolnym od pracy i nie zwalnia nas z zawodowych obowiązków. Oznacza to, że supermarkety i inne sklepy będą tego dnia otwarte jak w każdy inny dzień roboczy. To dobry moment, żeby zrobić ostatnie przedświąteczne zakupy, ponieważ już w Wielką Sobotę sklepy będą otwarte krócej niż zazwyczaj. Dlaczego?

Wielka Sobota. Czy sklepy będą otwarte? W jakich godzinach zrobimy zakupy?

O tym, że w Wielką Sobotę sklepy otwarte są krócej, mówi ustawa o ograniczeniu handlu - ta sama, na mocy której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe. Z jej treści wynika, że w Wielką Sobotę czynności związane z handlem mogą być prowadzone do godziny 14:00. Nie jest to jednak jednoznaczne z godziną zamknięcia sklepów.

Należy pamiętać, że po zamknięciu pracownicy sklepów mają wciąż dużo pracy - muszą m.in. rozliczyć utarg i posprzątać, a takie czynności również są czynnościami związanymi z handlem. Oznacza to, że aby zdążyć przed godziną 14:00, sklepy muszą być zamknięte co najmniej godzinę wcześniej. W Wielką Sobotę do godziny 13:00 będą otwarte sklepy Biedronka, Tesco, Netto, Kaufland, Auchan oraz Carrefour. Do godziny 12:30 możemy zrobić zakupy w Lidlu. O godzinach otwarcia sklepów Żabka i Freshmarket zdecydują ich właściciele, co oznacza, że każda placówka tych sieci może być otwarta w innych godzinach.

Więcej o:
Komentarze (59)
Do której godziny w Wielki Piątek otwarte będą sklepy? Biedronka, Auchan, Tesco
Zaloguj się
 • lupus.y

  Oceniono 18 razy 16

  Prądu nie bedzie już w sobotę od 16:00 a wody w niedzielę od 6:00. Będziemy sie skupiali na myśleniu o świętych duchach i piekielnych diabłach, magicznych sztuczkach i pięknych duchownych.

 • tytus.k

  Oceniono 20 razy 16

  To jest jakas paranoja. Proponuję jeszcze zrobić 6 dni wolnego (od środy do poniedziałku) a przez poprzedzajacy tydzień handlowac tylko do 10:30. Jak to ciemnota potrafi zniszczyć każdy sens działalności ludzkiej...

 • stanislaw.sk

  Oceniono 18 razy 16

  {U.Z.],
  Czy w najbliższy piątek, sobotę i w święta wielkanocne kościoły będą dostępne i bez "co łaska"?

 • aagaj

  Oceniono 14 razy 8

  Cały ten bal wielkiego tygodnia czy triduum to pic, dajmy czipy ludziom, policzmy i zobaczymy co robią w kościele, ilu !
  Szczególnie obsługi sklepów !

 • roy-cohn

  Oceniono 18 razy 8

  o spowiedzi coś napiszczcie gdzie , jak do której, a nie ciągle konsumpcja i konsumpcja

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 14 razy 8

  Mnie tylko interesuje Kiedy w piątek mogę zrobić zakupy ponieważ o koniec postu, a, że sobota krótsza w handlu to mnie nie rusza bo już od rana będę leczył kaca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX