Historyczna chwila. Umowa na ostatni odcinek autostrady A1 podpisana

Cała autostrada A1 jest już gotowa albo w realizacji. W czwartek podpisana została umowa na budowę ostatniego odcinka A1 - Piotrków Trybunalski-Kamieńsk.

Odcinek Piotrków Trybunalski - Kamieńsk to najdłuższy odcinek realizacyjny A1 na terenie woj. łódzkiego. Liczy ponad 24 km. Wszystkie pozostałe odcinki w województwach łódzkim i śląskim są już w fazie budowy. Reszta autostrady A1 - od obwodnicy Gdańska aż do węzła Tuszyn w województwie łódzkim oraz od Pyrzowic do Gorzyczek (do granicy polsko-czeskiej) - jest już gotowa.

Jak szacuje GDDKiA, zakończenie budowy ostatniego odcinka A1 i pozostałych fragmentów autostrady - a ta się to stać w 2023 roku - pozwoli na przejazd z trójmiejskich portów aż do południowej granicy z Czechami w czasie ok. 6 godzin.

Jeszcze w tym roku gotowy ma być odcinek w województwie śląskim od Pyrzowic do Częstochowy - łącznie 57 km. Bardzo możliwe, że fragmentem o długości ok. 36 km pojedziemy już w wakacje. Pozostałe 21 km - autostradowa obwodnica Częstochowy - ma być gotowa w grudniu br.

Czytaj też: 500 km nowych dróg w 2019 roku? W planach 57 km autostrady A1 i fragment zakopianki [RAPORT]

Najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka Piotrków Trybunalski - Kamieńsk złożyła firma Mirbud. Wartość kontraktu to 857 mln zł. Droga na tym odcinku będzie miała trzy pasy ruchu. Betonowa nawierzchnia powinna wytrzymać bez poważniejszych zabiegów remontowych 30-40 lat.

Więcej o:
Komentarze (67)
Historyczna chwila. Umowa na ostatni odcinek autostrady A1 podpisana
Zaloguj się
 • andrew1507

  Oceniono 26 razy 16

  A Pinokiu zamias rozwiązać problem Nauczycieli to poleciał sobie na wycieczkę do USA,
  to jest niewybaczalne....
  Nie głosujcie na pis/kupis…...

 • kontra.punkt

  Oceniono 23 razy 11

  Niewątpliwie sukces ogromny: po 30 latach od "Okrągłego Stołu" podpisaliśmy umowę na BUDOWĘ ostatniego odcinka jedynej autostrady łączącej północ kraju z południem, w większości w terenie nizinnym. A pomyśleć, że w takim samym czasie Austria wybudowała autostrady wzdłuż i wszerz, mając do wykonania wiele tuneli przewiercanych przez Alpy.

 • andrew1507

  Oceniono 18 razy 8

  pisowskie łotry należy wysłać na śmietnik historii podczas wyborów,
  nie ustajmy w tym dziele...
  kaczyzm jest niereformowalny podobnie jak tzw "realny socjalizm" z czasów PRL,
  tylko pozbycie się kaczyzmu mogłoby rozwiązać problemy Polski.

 • hens

  Oceniono 16 razy 6

  Po zakończeniu modernizacji Gierkówki, prezes w luksusowych warunkach drogowych zostanie przetransportowany do pierdla w Krakowie. Będzie bardzo blisko brata nieroba.

 • qatroscc

  Oceniono 8 razy 2

  pinokiu, pisowskie łotry, pisbolszewia pocałujcie w d.pe, kaczyzm, piss - jakie kochane forum, jaki wspaniały język miłości, chyba zagłosuję na KE albo Wiosnę

 • andrew1507

  Oceniono 10 razy 2

  Nie ma co rozmawiać z pis, niech się pisbolszewia pocałuje w dupe ….

 • barrt21

  Oceniono 6 razy 2

  to teraz czas na sznurek do snopowiązałek i skup butelek

 • facio60

  Oceniono 3 razy 1

  A po co nam autostrady? Pan Korwin Mikke zawsze twierdził, że są zupełnie niepotrzebne i na przykład podawał byłe NRD, że ich budowa tam nic nie wniosła. Jeszcze pouczał mnie, przy okazji dyskusji pod jakimś artykułem z początków obecnego wieku, że w eurokołchozie wszystkie prędkości będą za chwilę ujednolicone. Tak więc krytycy powolnego jakoby tempa budowy dróg ekspresowych i autostrad w Polsce, weźcie pod uwagę, że dla zwolenników wolności gospodarczej, są to zbędne wydatki:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX