"Trzynastki" dla emerytów "bez żadnych wniosków". Prezydent Andrzej Duda podpisze dziś ustawę

Prezydent Andrzej Duda ma dziś podpisać ustawę o "trzynastkach" dla emerytów i rencistów, którą 12 kwietnia Senat przyjął bez poprawek. Elżbieta Rafalska, szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej przypominała jakie są warunki wypłacenia świadczenia.

Prezydent Andrzej Duda jeszcze dziś ma podpisać ustawę o tzw. "trzynastce" dla emerytów. Dodatkowa emerytura, to jedna z propozycji zaprezentowanych w ramach tzw. nowej piątki Jarosława Kaczyńskiego. Jak zapewniła minister Elżbieta Rafalska, świadczenie "Emerytura Plus" wypłacane będzie z urzędu, bez żadnych dodatkowych formalności. Nie trzeba będzie składać żadnych wniosków.

Pieniądze od maja

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej przypominała w piątkowej rozmowie z IAR, że dodatkowe świadczenie w wysokości 1100 złotych brutto emeryci i renciści będą otrzymywać od maja. Z tego jednorazowego dodatku wynoszącego na rękę 888 złotych i 25 groszy skorzysta liczna grupa emerytów i rencistów , niezależnie od tego jakie otrzymują świadczenie.

Pieniądze niemal dla wszystkich

Minister podkreślała, że otrzymają je też osoby z emeryturą częściową oraz osoby, które nie wypracowały minimalnej emerytury i ich świadczenie jest niższe niż minimalne. Średnia emerytura wypłacana osobom, które nie mają 20-letniego stażu pracy wynosi 731 złotych. One także otrzymają świadczenie dodatkowe - zapewnia minister Rafalska. Dodaje, że trzynasta emerytura wpłynie również do rodziców pobierających emeryturę z programu "Mama 4+".

Czytaj też: Trzynasta emerytura również dla cudzoziemców. Nie muszą nawet mieszkać w Polsce

Koszt trzynastych emerytur dla budżetu państwa ma wynieść ok. 10,7 mld zł. Ok. 0,8 mld zł ma pochodzić z budżetu państwa, 8,5 mld zł z ZUS, 1,2 mld zł z KRUS, a ok. 111 mln zł z Funduszu Pracy.

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (8)
"Trzynastki" dla emerytów "bez żadnych wniosków". Prezydent Andrzej Duda podpisze dziś ustawę
Zaloguj się
 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 1 raz 1

  Nie no niesamowite zdjęcie nowa mina Budynia puszcza oczko a la Alfons z Pomiechówka 1947 na zabawie w urzędzie bezpieczeństwa z radzieckimi towarzyszami

 • Tadeusz Chabasiński

  0

  Jak dobrze rozdawac nie swoje pieniadze bez zastanowienia mimo prosb o nie podpisywanie tak robia tylko ludzie ktorzy sie boja zwyklego posla dlaczego nie pomysli o nauczycielach wstyd mi za takiego prezydenta skonczy jak Poroszenko wczoraj

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 2 razy 0

  Najistotniejsze że resortowi emeryci też dostaną tylko żeby było zgodnie z konstytucją to powinni dostać przynajmniej czterokrotność "cywilnego jarkowego" ...

 • oko2009

  0

  Prosty przykład jak kupić sobie głosy wyborców. Oczywiście zapłacą za to wszyscy pracujący ludzie w Polsce.

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 3 razy -1

  Emerytka ubecka - pani Halinka wreszcie pojedzie do Medjugorje.

 • ola-blue

  Oceniono 1 raz -1

  Jakie potrzeby za 800 zł zaspokoją sobie bogacze - w Polsce i za granicą??? Czy takie marnowanie pieniędzy publicznych jest celowe?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX