Mowy końcowe w procesie Amber Gold. Obrońca Marcina P. wnosi o uniewinnienie

W Gdańsku dobiega końca proces twórców Amber Gold. W mowie końcowej obrońca Marcina P. wnioskował o uniewinnienie swojego klienta. Wcześniej prokurator żądał dla niego 25 lat więzienia. Podobnie w przypadku współoskarżonej Katarzyny P.

Podczas mowy końcowej obrońca Marcina P., oskarżonego o stworzenie piramidy finansowej Amber Gold, wniósł o uniewinnienie swojego klienta od głównych zarzutów oskarżenia - donosi RMF FM. 

W przedświąteczny czwartek swoje mowy końcowe wygłosili prokuratorzy. Zażądali kary 25 lat więzienia dla twórców tej piramidy. To ostatni etap procesu toczącego się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku od marca 2016 roku. Wyrok w sprawie spodziewany jest w maju. Mowę końcową wygłosił też m. in. oskarżyciel posiłkowy - pełnomocnik Komisji Nadzoru Finansowego. 

Prokuratura domaga się od Marcina P. i jego małżonki Katarzyny P. nie tylko więzienia, ale i wysokich grzywien. Ponadto chce, by został na nich nałożony obowiązek naprawienia szkody oraz 15-letni zakaz prowadzenia działalności gospodarczej związanej z finansami.

Czytaj też: Tusk na komisji ws. Amber Gold przypomina GetBack. "Chcę uświadomić, jak niebezpieczną ścieżką kroczycie"

Amber Gold, prokuratura i niekorzystne rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł

Według prokuratury Marcin P. i jego żona oszukali w latach 2009-12 w sumie niemal 19 tys. klientów spółki. Doprowadzili ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł. Prokuratura ustaliła, że spółka Amber Gold była tzw. piramidą finansową, a oskarżeni bez zezwolenia prowadzili działalność polegającą na gromadzeniu pieniędzy klientów parabanku.

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (4)
Mowy końcowe w procesie Amber Gold. Obrońca Marcina P. wnosi o uniewinnienie. Prokurator zażądał 25 lat więzienia
Zaloguj się
  • starszy58

    Oceniono 3 razy -1

    Wyrok uniewinniający wcale nie jest niemożliwy. Oczywiście nie teraz. Ale skończy się pewnie na europejskiej apelacji. Tam różnie może być.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX