Jacek Rostowski kandyduje do Parlamentu Europejskiego. Nie startuje z listy żadnej polskiej partii

Jacek Rostowski kandyduje do Parlamentu Europejskiego. Były wicepremier i minister finansów w rządzie PO-PSL nie wystartuje z listy żadnej polskiej partii.

Jacek Rostowski oficjalnie poinformował, że kandyduje do Parlamentu Europejskiego. Minister w rządzie Donalda Tuska nie wystartuje jednak z listy żadnego polskiego ugrupowania. 

Kandyduję do Parlamentu Europejskiego z Londynu z 2 miejsca na liście pro-europejskiej i anty-brexitowskiej partii Change UK. Jeśli zostanę wybrany będę reprezentował wszystkich obywateli europejskich w Londynie, po pierwsze Brytyjczyków ale także Polaków, Francuzów, Hiszpanów itd.

Jak informuje na Twitterze Jakub Krupa, korespondent PAP, Rostowski będzie dwójką na liście Change UK (The Independent Group) w Londynie. Obecnie w sondażach partia ta ma mniej więcej 9 proc. poparcia. 

Dlaczego Jacek Rostowski kandyduje z Londynu?

Były wicepremier i minister finansów ma podwójne obywatelstwo - polskie i brytyjskie. Urodził się bowiem w Londynie. Ukończył University College London i  London School of Economics and Political Science. Dzieciństwo spędził w Kenii, na Mauritiusie i na Seszelach.

W roku 2007 został ministrem finansów w pierwszym rządzie Donalda Tuska, ze stanowiska odwołano go w roku 2013. Od stycznia do czerwca 2015 roku był członkiem Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów rządu Ewy Kopacz. 

W chwili publikacji tego materiału Donald Tusk ani Grzegorz Schetyna nie skomentowali decyzji Jacka Rostowskiego. 

Czytaj też: Koniec OFE. Jacek Rostowski dla Gazeta.pl: "W ogóle nie rozumiem, po co rząd to robi"

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (130)
Jacek Rostowski kandyduje do Parlamentu Europejskiego. Nie startuje z listy żadnej polskiej partii
Zaloguj się
 • harry.s.totteles

  Oceniono 54 razy 28

  Słusznie, do parlamentu europejskiego powinni kandydować Europejczycy, bo ten parlament ma się zajmować sprawami europejskimi.

 • vito60

  Oceniono 17 razy 13

  Bardzo dobry pomysł, może zabierze miejsce twardym brexitem on. Dla mnie to być może bez znaczenia ( 15 lat w UK) ale dla wielu Polaków którzy nie chcą pińcet+ a raczej liczą na własną aktywność będzie to istotne. Pasożytów i tak z Anglii wyrzucą.

 • pan.szklanka

  Oceniono 26 razy 8

  Nie ma takiego miasta Londyn, ale jak Państwo pamiętają nie ma też Bydgoszczu.

 • baby1

  Oceniono 13 razy 5

  Na pewno nadaję się na europosła lepiej niż dowolny kandydat PiSu.

 • jugger

  Oceniono 29 razy 5

  Lepszy taki gość niż jakaś sołtysowa lub ta druga Beata co w obcym języku znają tylko kilka słów

 • hopperman

  Oceniono 11 razy 3

  Brawo

 • edza4

  Oceniono 25 razy 3

  Tak samo winien postąpić Bogdan Zdrojewski,przecież te wydmuszki Schetyny na Dolnym Śląsku otwierają szeroko okno dla pisu,a marni kandydaci KE są bez szans nie ujmując nic Ochojskiej lepiej jednak dla wszystkich będzie jak zostanie w domu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX