Mieli wyłudzić VAT na kwotę 82 mln zł. Wielka akcja CBŚP. Zatrzymano 24 osoby

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 24 osoby związane z dwoma spółkami działającymi na terenie Śląska podejrzewanymi między innymi o wyłudzanie podatku VAT. W jednej sprawie Skarb Państwa był narażony na straty w wysokości 65 mln zł, a w drugiej na kwotę 17 mln zł.

Do zatrzymań doszło na terenie czterech województw śląskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego - mówi rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji - Iwona Jurkiewicz. Dodała, że że w jednej ze spraw zatrzymano 18 osób a w innej 6 osób.

"Wszczęcie śledztwa w jednej sprawie umożliwiło wstrzymanie zwrotu podatku VAT na kwotę 15 milionów złotych, w drugiej zabezpieczono mienie w wysokości 19,5 miliona złotych" - powiedziała Iwona Jurkiewicz.

Akcje przeprowadzono po śledztwie w którym wzięli udział pracownicy śląskiej prokuratury oraz Krajowej Administracji Skarbowej. W jej wyniku zatrzymano 18 osób, którym w przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczania nieprawdy w dokumentach oraz prania pieniędzy.

Dodatkowo jedna osoba usłyszała zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Sąd tymczasowo aresztował 6 osób na okres 3 miesięcy. Oskarżonym może grozić 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, dotychczas 52 podejrzanym przedstawiono 177 zarzutów. Łącznie w śledztwie jest 58 podejrzanych.

Więcej o:
Komentarze (25)
Mieli wyłudzić VAT na kwotę 82 mln zł. Wielka akcja CBŚP. Zatrzymano 24 osoby
Zaloguj się
 • roman_kruk

  Oceniono 8 razy 8

  PiS eliminuje konkurencję.

 • kemor234

  Oceniono 14 razy 6

  Kolejne zatrzymanie, kolejne zarzuty,
  pewnie kolejna "ściema".

 • kukunapniu

  Oceniono 8 razy 4

  mafie vatowskie w czasie rządów PISu ... to realia

 • erte2

  Oceniono 8 razy 4

  Problem w tym że prędzej czy później będziemy musieli zdecydowanej większości tych ludzi npłacić odszkodowania. I to zapewne niemałe, bo w wielu przypadkach dobrze prosperując firmy po prostu upadną, co0 pozbawi dochodów nie tylko właścicieli, ale i ludzi tam zatrudnionych. A wszystko to w imię udowodnienia postawionej tezy o wyłudzeniach VAT-u i sprawności pisiego rządu i CBA pod kierownictwem przestępców.

 • big_gadu

  Oceniono 9 razy 3

  Jak by wyłudzili ta kasę to co robią w kraju ?

 • van_norden

  Oceniono 10 razy 2

  Po wyborach ich wypuszczą

 • dupazbita

  0

  Pewnie znów się okaże, że firmie należał się zwrot vat tylko urzędnik się pomylił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX